Radnice odmítá zdůvodnit veletoče kolem obecních společností

Radnice odmítá zdůvodnit veletoče kolem obecních společností

Již přes dva měsíce odmítá žižkovská radnice zdůvodnit strategické veletoče kolem struktury obecních společností, které spravují obecní majetek za stovky milionů korun. Na otázky Žižkovských listů starostka

čtěte více
Hujová je třetí nejoblíbenější starostkou metropole

Hujová je třetí nejoblíbenější starostkou metropole

Starostka Prahy 3 Vladislava Hujová (TOP 09) je třetí nejoblíběnější nejvyšší představitelkou městských částí v rámci české metropole. Vyplývá to z aktuálního výzkumu agentury Phoenix research, který probíhal v červenci.

čtěte více
Žižkov budou hlídat další tři kamery

Žižkov budou hlídat další tři kamery

Žižkovská radnice schválila rozšíření městského kamerového systému v Praze 3 o tři další stanoviště. Nově budou pod dohledem Žižkovo náměstí, Kostnické náměstí a cyklostezka u Tachovského náměstí.

čtěte více
Hrrr na ně! Na Vítkov

Hrrr na ně! Na Vítkov

Již počtvrté v novodobé historii poženou Husité z vrchu Vítkov křižáky.

čtěte více
Zvolte stranu: 1-5 | 6-10 | 11-15 | 16-20 | 21-25 | 26-30 | 31-35 | 36-36

10.3.2014 Žižkov opět pro Tibet

Vlajka pro Tibet

Smutné výročí 10. března připomíná násilné potlačení povstání proti čínské okupaci v tibetské Lhase, po kterém zůstalo v roce 1959 na 80 tisíc mrtvých Tibeťanů. V reakci na tuto smutnou událost vznikla dnes již celosvětová akce Vlajka pro Tibet, které se od devadesátých let účastní i radnice MČ Praha 3. 

14.2.2014 Žižkováci si naplánovali vzhled komunitní zahrady

Žižkováci si naplánovali vzhled komunitní zahrady

Komunitní zahrádkaření se na Žižkově opravdu chytlo! Svou první úspěšnou sezónu má za sebou Ulitej záhon na Krejcárku, který se bude rozšiřovat i do zahrady obklopující budovu DDM Ulita. V sobotu 8. února pak proběhlo plánovací setkání, na kterém „Žižkováci“ navrhli vlastní podobu zahrady. 

3.2.2014 Policie hledá svědky podivného úmrtí

Policie hledá svědky podivného úmrtí

Ve středu 15. ledna zemřel na tramvajové zastávce Spojovací jedenapadesátiletý Slovák. Kriminalisté aktuálně hledájí svědky této události, především pak ty, kteří muže spatřili těsně předtím, než na zastávku došel. 

31.1.2014 Poslední koncert festivalu Spectaculare vyprodán!

Poslední koncert festivalu Spectaculare vyprodán!

Přehlídku festivalu elektronické hudby zakončuje v Paláci Akropolis dvojkoncert  talentovaného klavíristy a skladatele Nilse Frahma, a vystoupení německého klavíristy Hauschky, který si jako hosta přiveze finského perkusionistu Samuli Kosminena, známého mimo jiné ze spolupráce s Kronos Quartetem.

24.1.2014 Praha 3 podala žalobu na magistrát

Praha 3 podala žalobu na magistrát

Městská část Praha 3 chce zastavit stavbu nákupního centra v prostoru současného Nákladového nádraží Žižkov, které má v plánu vystavět společnost Discovery Group. Na území o velikosti 13 hektarů má dojít ke stavbě bytů, hotelu s kapacitou téměř 300 lůžek, velkého nákupního centra a čtyř kancelářských budov. Rada městské části tak ve středu schválila podání správní žaloby, jejímž cílem by mělo být zrušení správního rozhodnutí, které povolilo umístění stavby multifunkčního centra v severní části žižkovského nákladového nádraží.

Zvolte stranu: 1-5 | 6-10 | 11-15 | 16-20 | 21-25 | 26-30 | 31-35 | 36-36

Tipy na akce

Aktuality

Pokračuje rekonstrukce křižovatky Prokopova-Jeseniova

Až do 15. září budou v souvislosti s pokračováním celkové rekonstrukce a přestavby křižovatky ulic Prokopova-Rokycanova-Jeseniova probíhat v lokalitě uzavírky, omezení a změny v MHD. Zde je jejich přehled:

CzechPoint na Seifrtce od 14. 12. mimo provoz

Pokud budete potřebovat v druhé polovině prosince ověřit podpis či využít jiné služby pracoviště CzechPoint, musíte ve třetí městské části pouze do Lipanské ulice. Pracoviště v budově městské části na Seifertově ulici bude z technických důvodů do konce roku uzavřeno.

8. zasedání Zastupitelstva MČ Praha 3

Úterý 22. prosince 2015 od 15.00 hodin, Žižkovská radnice, Havlíčkovo náměstí 9, 1. patro, č. dveří 126

created by Anawe