Radnice odmítá zdůvodnit veletoče kolem obecních společností

Radnice odmítá zdůvodnit veletoče kolem obecních společností

Již přes dva měsíce odmítá žižkovská radnice zdůvodnit strategické veletoče kolem struktury obecních společností, které spravují obecní majetek za stovky milionů korun. Na otázky Žižkovských listů starostka

čtěte více
Hujová je třetí nejoblíbenější starostkou metropole

Hujová je třetí nejoblíbenější starostkou metropole

Starostka Prahy 3 Vladislava Hujová (TOP 09) je třetí nejoblíběnější nejvyšší představitelkou městských částí v rámci české metropole. Vyplývá to z aktuálního výzkumu agentury Phoenix research, který probíhal v červenci.

čtěte více
Žižkov budou hlídat další tři kamery

Žižkov budou hlídat další tři kamery

Žižkovská radnice schválila rozšíření městského kamerového systému v Praze 3 o tři další stanoviště. Nově budou pod dohledem Žižkovo náměstí, Kostnické náměstí a cyklostezka u Tachovského náměstí.

čtěte více
Hrrr na ně! Na Vítkov

Hrrr na ně! Na Vítkov

Již počtvrté v novodobé historii poženou Husité z vrchu Vítkov křižáky.

čtěte více

Jedenáctá muzejní noc

redakce / 13.6.2014
Jedenáctá muzejní noc

Sobotní večer 14. června bude již po jedenácté věnován večernímu a nočnímu trajdání po pražských muzeích, Žižkov nevyjímaje. Právě na Žižkov se můžete vypravit do Národního památníku na Vítkově či Armádního muzea. 

Muzejní noc / FOTO: redakceVítkov tak bude otevřen od 19.00 do jedné hodiny v noci, přičemž můžete navštívit jak stále expozice Křižovatky české a československé státnosti či Laboratoř moci v zázemí Mauzolea Klementa Gottwalda z 50. let minulého století či současné výstavy jako je Hudba a politika (komentované prohlídky začínají vždy od 19.00, 20.00 a 21.00), Žižkovská bohéma či Žižkov ve vzpomínkách. Speciálně pro Muzejní noc byly připraveny doprovodné akce 

Muzejní noc / FOTO: redakcejako je Tajuplná cesta Památníkem, Výtvarná dílna Maxe Švabinského, kdy vyzkoušíte tvorbu barevných mozaik. Mezi devátou hodinou a půl dvanáctou pak ve Slavnostní síni zazní varhanní koncert. Poslední akcí doprovodného programu jsou pak Československé legie, kdy se můžete seznámit s uniformami, v nichž bojovali vojáci v 1. polovině 20. století. Čeká váš prezentace, dokumentární film, ukázka výstroje a ochotní bratři ve zbrani, kteří zodpoví vaše otázky.

Druhým cílem na Žižkově je pak Armádní muzeum, v němž si můžete prohlédnout opět některou ze stálých expozic 1. světová válka (1914-1918), Armáda Československé republiky (1918-1939), 2. světová válka (1939-1945) či III. protikomunistický odboj. V rámci doprovodných akcí na vás čeká dětská střelnice, či akce S puškou v ruce, kdy si návštěvníci mohou osahat nejrůznější palné a střelné zbraně ze sbírek muzea.

Zapojených muzeí je po celé Praze ale mnohem víc! Jejich seznam a mapu naleznete na stránkách www.prazskamuzejninoc.cz.

 

Národní památník na Vítkově / U Památníku 1900, Praha 3


Armádní muzeum Žižkov / U Památníku 2, Praha 3
 

Diskuse

Tipy na akce

Aktuality

Pokračuje rekonstrukce křižovatky Prokopova-Jeseniova

Až do 15. září budou v souvislosti s pokračováním celkové rekonstrukce a přestavby křižovatky ulic Prokopova-Rokycanova-Jeseniova probíhat v lokalitě uzavírky, omezení a změny v MHD. Zde je jejich přehled:

CzechPoint na Seifrtce od 14. 12. mimo provoz

Pokud budete potřebovat v druhé polovině prosince ověřit podpis či využít jiné služby pracoviště CzechPoint, musíte ve třetí městské části pouze do Lipanské ulice. Pracoviště v budově městské části na Seifertově ulici bude z technických důvodů do konce roku uzavřeno.

8. zasedání Zastupitelstva MČ Praha 3

Úterý 22. prosince 2015 od 15.00 hodin, Žižkovská radnice, Havlíčkovo náměstí 9, 1. patro, č. dveří 126

created by Anawe