Radnice odmítá zdůvodnit veletoče kolem obecních společností

Radnice odmítá zdůvodnit veletoče kolem obecních společností

Již přes dva měsíce odmítá žižkovská radnice zdůvodnit strategické veletoče kolem struktury obecních společností, které spravují obecní majetek za stovky milionů korun. Na otázky Žižkovských listů starostka

čtěte více
Hujová je třetí nejoblíbenější starostkou metropole

Hujová je třetí nejoblíbenější starostkou metropole

Starostka Prahy 3 Vladislava Hujová (TOP 09) je třetí nejoblíběnější nejvyšší představitelkou městských částí v rámci české metropole. Vyplývá to z aktuálního výzkumu agentury Phoenix research, který probíhal v červenci.

čtěte více
Žižkov budou hlídat další tři kamery

Žižkov budou hlídat další tři kamery

Žižkovská radnice schválila rozšíření městského kamerového systému v Praze 3 o tři další stanoviště. Nově budou pod dohledem Žižkovo náměstí, Kostnické náměstí a cyklostezka u Tachovského náměstí.

čtěte více
Hrrr na ně! Na Vítkov

Hrrr na ně! Na Vítkov

Již počtvrté v novodobé historii poženou Husité z vrchu Vítkov křižáky.

čtěte více

Jízdné v MHD asi zdraží o desetinu

10.2.2014
Jízdné v MHD asi zdraží o desetinu

Jízdné v pražské hromadné městské dopravě asi podraží. V nedělních televizních otázkách Václava Moravce to připustil generální ředitel Dopravního podniku hlavního města Prahy Jaroslav Ďuryš. Podle něj by cena jízdenek mohla vzrůst asi o deset procent.

Konečné rozhodnutí je sice na politickém vedení magistrátu v čele s primátorem Tomášem Hudečkem, nicméně dopravní podnik loni hospodařil s půlmiliardovou ztrátou. Zdražení by však patrně přišlo na stůl politiků až na konci tohoto roku, či zkraje roku příštího, protože opozičně-smluvní koalice TOP09 a ČSSD na pražské radnici nebude chtít tento nepopulární krok učinit před podzimními komunálními volbami.

Pražané by tak za měsíční jízdenku museli po plánovaném zdražení zaplatit okolo 600 korun, roční kupon by pak přišel na 5200 korun na místo současných 4750.

Diskuse

Tipy na akce

Aktuality

Pokračuje rekonstrukce křižovatky Prokopova-Jeseniova

Až do 15. září budou v souvislosti s pokračováním celkové rekonstrukce a přestavby křižovatky ulic Prokopova-Rokycanova-Jeseniova probíhat v lokalitě uzavírky, omezení a změny v MHD. Zde je jejich přehled:

CzechPoint na Seifrtce od 14. 12. mimo provoz

Pokud budete potřebovat v druhé polovině prosince ověřit podpis či využít jiné služby pracoviště CzechPoint, musíte ve třetí městské části pouze do Lipanské ulice. Pracoviště v budově městské části na Seifertově ulici bude z technických důvodů do konce roku uzavřeno.

8. zasedání Zastupitelstva MČ Praha 3

Úterý 22. prosince 2015 od 15.00 hodin, Žižkovská radnice, Havlíčkovo náměstí 9, 1. patro, č. dveří 126

created by Anawe