Radnice odmítá zdůvodnit veletoče kolem obecních společností

Radnice odmítá zdůvodnit veletoče kolem obecních společností

Již přes dva měsíce odmítá žižkovská radnice zdůvodnit strategické veletoče kolem struktury obecních společností, které spravují obecní majetek za stovky milionů korun. Na otázky Žižkovských listů starostka

čtěte více
Hujová je třetí nejoblíbenější starostkou metropole

Hujová je třetí nejoblíbenější starostkou metropole

Starostka Prahy 3 Vladislava Hujová (TOP 09) je třetí nejoblíběnější nejvyšší představitelkou městských částí v rámci české metropole. Vyplývá to z aktuálního výzkumu agentury Phoenix research, který probíhal v červenci.

čtěte více
Žižkov budou hlídat další tři kamery

Žižkov budou hlídat další tři kamery

Žižkovská radnice schválila rozšíření městského kamerového systému v Praze 3 o tři další stanoviště. Nově budou pod dohledem Žižkovo náměstí, Kostnické náměstí a cyklostezka u Tachovského náměstí.

čtěte více
Hrrr na ně! Na Vítkov

Hrrr na ně! Na Vítkov

Již počtvrté v novodobé historii poženou Husité z vrchu Vítkov křižáky.

čtěte více

Kavárna na Olšanských hřbitovech s infocentrem možná již letos

Jan Kalous / 27.1.2015
Kavárna na Olšanských hřbitovech s infocentrem možná již letos

„Olšanům chybí infocentrum, kde se lidí dozvědí, kde najdou hrob,“ tvrdí jeho správce Martin Červený. Právě infocentrum s kavárnou, ale také nové vstupy, či informační panely, jsou hlavními novinkami, které rozlehlý hřbitov mezi Žižkovem a Vinohrady aktuálně čeká. 

Olšanské hřbitovy / FOTO: flickr.com - Te WiuNa zvelebení prostor, které je místem odpočinku významných i méně známých předků, ale také oblíbeným cílem vycházek obyvatel z okolí, získala správa pražských hřbitovů peníze z evropských fondů z operačního programu konkurenceschopnosti. Ponechme nyní stranou nabízející se otázku, v čem by měl být hřbitov konkurenceschopný, danou paradoxy evropských operačních programů. Hlavní je, že z peněz chtějí správci opravit nejzanedbanější části hřbitova. Rekonstrukce by se tak měla dočkat zřícenina cenné hrobky Eisnerů z Eisensteinu i další pietní stavby v okolí. Vzniknout by měly nové cesty a měly by se otevřít také nové vstupy do celého areálu. Ty zde jsou již historicky umístěny, dlouhodobě však byly uzavřeny.

Pro veřejnost je však hlavní zprávou, že se možná ještě letos dočká rekonstrukce nevyužitá budova bývalých toalet u vstupu od metra Želivského. Zde by mělo vzniknout informační centrum. A v plánu je i kavárnička. „Lidé se zde často potkávají, ale chybí zde místo, kde by bylo možné posedět,“ řekl ředitel správy hřbitovů Červený deníku Metro.

Diskuse

Tipy na akce

Aktuality

Pokračuje rekonstrukce křižovatky Prokopova-Jeseniova

Až do 15. září budou v souvislosti s pokračováním celkové rekonstrukce a přestavby křižovatky ulic Prokopova-Rokycanova-Jeseniova probíhat v lokalitě uzavírky, omezení a změny v MHD. Zde je jejich přehled:

CzechPoint na Seifrtce od 14. 12. mimo provoz

Pokud budete potřebovat v druhé polovině prosince ověřit podpis či využít jiné služby pracoviště CzechPoint, musíte ve třetí městské části pouze do Lipanské ulice. Pracoviště v budově městské části na Seifertově ulici bude z technických důvodů do konce roku uzavřeno.

8. zasedání Zastupitelstva MČ Praha 3

Úterý 22. prosince 2015 od 15.00 hodin, Žižkovská radnice, Havlíčkovo náměstí 9, 1. patro, č. dveří 126

created by Anawe