Radnice odmítá zdůvodnit veletoče kolem obecních společností

Radnice odmítá zdůvodnit veletoče kolem obecních společností

Již přes dva měsíce odmítá žižkovská radnice zdůvodnit strategické veletoče kolem struktury obecních společností, které spravují obecní majetek za stovky milionů korun. Na otázky Žižkovských listů starostka

čtěte více
Hujová je třetí nejoblíbenější starostkou metropole

Hujová je třetí nejoblíbenější starostkou metropole

Starostka Prahy 3 Vladislava Hujová (TOP 09) je třetí nejoblíběnější nejvyšší představitelkou městských částí v rámci české metropole. Vyplývá to z aktuálního výzkumu agentury Phoenix research, který probíhal v červenci.

čtěte více
Žižkov budou hlídat další tři kamery

Žižkov budou hlídat další tři kamery

Žižkovská radnice schválila rozšíření městského kamerového systému v Praze 3 o tři další stanoviště. Nově budou pod dohledem Žižkovo náměstí, Kostnické náměstí a cyklostezka u Tachovského náměstí.

čtěte více
Hrrr na ně! Na Vítkov

Hrrr na ně! Na Vítkov

Již počtvrté v novodobé historii poženou Husité z vrchu Vítkov křižáky.

čtěte více

Lednové jízdní řády prodlužují intervaly

Petr Hamšík / 3.1.2014
Lednové jízdní řády prodlužují intervaly

Jak na Nový rok, tak po celý rok – říká se již tradičně ve chvílích, kdy se překlápí číslice na letopočtu. Doufejme však, že si s obdobím Nového roku Pražská integrovaná doprava nespojuje celý leden, v němž dochází k prodloužení intervalů především tramvajových a autobusových spojů. 

ROPID argumentuje tím, že leden je dobou, kdy studenti mají zkouškové období, lidé již nejezdí tolik po nákupech a je méně sezónních pracovníků či turistů. „Obecně je poptávka po cestování vzhledem k zimnímu období nižší“, vysvětluje důvody lednového omezení Pavel Procházka, pověřený řízením ROPID. Omezení se v od 6. do 31. ledna dotkne především tramvají v odpoledních hodinách pracovního dne a o víkendech, v případě autobusů pak pouze v pracovních dnech odpoledne. Intervaly se tak změní v řádu minut, linky tramvají 3, 9, 17 či 22 pojedou každých 5 minut namísto čtyř, na druhou stranu linky 14 a 24 pojedou o víkendu dokonce po čtvrt hodině namísto sedmi a půl minutového intervalu.

Argumenty na první pohled znějí přesvědčivě, ve špičkách, kdy jedou lidé do práce a zpět jsou intervaly na původní úrovni. Co však lidé, kteří jezdí v MHD nepravidelně a to včetně odpoledních hodin? Jízdné se vracet nejspíše nebude. Přístup ROPIDu tak spíše připomíná zkoušku, co všechno projde. Stačí pak sdělit, že v únoru se přeci také tolik nejezdí, je zima a lidé nechodí tolik na procházky. Červen je zase přestupeň prázdnin, co kdybychom prodloužili interval ještě tuhle a támhle. Nerad bych se dočkal chvíle, kdy budu čekat na tramvaj, která již nikdy neodjede.

 

Všechny změny pak naleznete ZDE

Diskuse

Tipy na akce

Aktuality

Pokračuje rekonstrukce křižovatky Prokopova-Jeseniova

Až do 15. září budou v souvislosti s pokračováním celkové rekonstrukce a přestavby křižovatky ulic Prokopova-Rokycanova-Jeseniova probíhat v lokalitě uzavírky, omezení a změny v MHD. Zde je jejich přehled:

CzechPoint na Seifrtce od 14. 12. mimo provoz

Pokud budete potřebovat v druhé polovině prosince ověřit podpis či využít jiné služby pracoviště CzechPoint, musíte ve třetí městské části pouze do Lipanské ulice. Pracoviště v budově městské části na Seifertově ulici bude z technických důvodů do konce roku uzavřeno.

8. zasedání Zastupitelstva MČ Praha 3

Úterý 22. prosince 2015 od 15.00 hodin, Žižkovská radnice, Havlíčkovo náměstí 9, 1. patro, č. dveří 126

created by Anawe