Radnice odmítá zdůvodnit veletoče kolem obecních společností

Radnice odmítá zdůvodnit veletoče kolem obecních společností

Již přes dva měsíce odmítá žižkovská radnice zdůvodnit strategické veletoče kolem struktury obecních společností, které spravují obecní majetek za stovky milionů korun. Na otázky Žižkovských listů starostka

čtěte více
Hujová je třetí nejoblíbenější starostkou metropole

Hujová je třetí nejoblíbenější starostkou metropole

Starostka Prahy 3 Vladislava Hujová (TOP 09) je třetí nejoblíběnější nejvyšší představitelkou městských částí v rámci české metropole. Vyplývá to z aktuálního výzkumu agentury Phoenix research, který probíhal v červenci.

čtěte více
Žižkov budou hlídat další tři kamery

Žižkov budou hlídat další tři kamery

Žižkovská radnice schválila rozšíření městského kamerového systému v Praze 3 o tři další stanoviště. Nově budou pod dohledem Žižkovo náměstí, Kostnické náměstí a cyklostezka u Tachovského náměstí.

čtěte více
Hrrr na ně! Na Vítkov

Hrrr na ně! Na Vítkov

Již počtvrté v novodobé historii poženou Husité z vrchu Vítkov křižáky.

čtěte více

O svátcích i v modrých zónách

17.12.2013
O svátcích i v modrých zónách

Vánoční svátky a přelom roku je obdobím, kdy navštěvujeme své blízké, a tak se i v ulicích Žižkova i celé Prahy 3 dá očekávat větší koncentrace aut. Radnice již tradičně omezí provoz zón placeného stání. 

V mezidobí od úterý 24. prosince do čtvrtka 2. ledna tak mohou řidiči parkovat nejen v oblastech bezplatného návštěvnického stání, ale i v modrých, tedy tradičně placených rezidenčních zónách.

Radnice tak může s ohledem na usnesení Rady hl. m. Prahy č. 749 ze dne 10. 6. 2008 zavádět odchylky od stanovené základní provozní doby rezidentních parkovacích zón „dle místních podmínek na vybrané dny v týdnu“.

Jak se k pravidelné změně staví obyvatele Prahy 3? Marian Opletal nám na facebook napsal: „To oceníme všichni co máme koupené známky, že?! Proč není zdarma parkování tam, co jsou hodiny? Problém by se tím vyřešil, návštěvy by měly kde parkovat a rezidenti dál na "modrém…”

Naproti tomu Pavel Kříž oponuje, že „kapacita bezplatného návštěvnického parkování je nedostatečná každý pracovní den večer v roce.”

Diskuse

Tipy na akce

Aktuality

Pokračuje rekonstrukce křižovatky Prokopova-Jeseniova

Až do 15. září budou v souvislosti s pokračováním celkové rekonstrukce a přestavby křižovatky ulic Prokopova-Rokycanova-Jeseniova probíhat v lokalitě uzavírky, omezení a změny v MHD. Zde je jejich přehled:

CzechPoint na Seifrtce od 14. 12. mimo provoz

Pokud budete potřebovat v druhé polovině prosince ověřit podpis či využít jiné služby pracoviště CzechPoint, musíte ve třetí městské části pouze do Lipanské ulice. Pracoviště v budově městské části na Seifertově ulici bude z technických důvodů do konce roku uzavřeno.

8. zasedání Zastupitelstva MČ Praha 3

Úterý 22. prosince 2015 od 15.00 hodin, Žižkovská radnice, Havlíčkovo náměstí 9, 1. patro, č. dveří 126

created by Anawe