Radnice odmítá zdůvodnit veletoče kolem obecních společností

Radnice odmítá zdůvodnit veletoče kolem obecních společností

Již přes dva měsíce odmítá žižkovská radnice zdůvodnit strategické veletoče kolem struktury obecních společností, které spravují obecní majetek za stovky milionů korun. Na otázky Žižkovských listů starostka

čtěte více
Hujová je třetí nejoblíbenější starostkou metropole

Hujová je třetí nejoblíbenější starostkou metropole

Starostka Prahy 3 Vladislava Hujová (TOP 09) je třetí nejoblíběnější nejvyšší představitelkou městských částí v rámci české metropole. Vyplývá to z aktuálního výzkumu agentury Phoenix research, který probíhal v červenci.

čtěte více
Žižkov budou hlídat další tři kamery

Žižkov budou hlídat další tři kamery

Žižkovská radnice schválila rozšíření městského kamerového systému v Praze 3 o tři další stanoviště. Nově budou pod dohledem Žižkovo náměstí, Kostnické náměstí a cyklostezka u Tachovského náměstí.

čtěte více
Hrrr na ně! Na Vítkov

Hrrr na ně! Na Vítkov

Již počtvrté v novodobé historii poženou Husité z vrchu Vítkov křižáky.

čtěte více

Odešel „žižkovský kluk“ a populární starosta Milan Český

Jan Kalous / 6.5.2014
RIP Milan Český / FOTO: MČ Praha 3

Nejvýraznější porevoluční žižkovský starosta Milan Český zemřel v sobotu 2. května. Někdo si jej bude pamatovat jako recesistu, který v masopustním průvodu ulicemi Žižkova pravidelně chodil v masce medvěda, jiný jako politika, během jehož éry byla zprivatizována většina obecních bytů v Praze 3, z ulic Prahy 3 zmizel dým a mour, protože se zasadil o plynofikaci kotelen. 

Každopádně starosta Český byl velký místní patriot a dnešní novodobá tvář Žižkova, čtvrti, jež byla pár let před jeho nástupem určena k likvidaci, je z velké části výsledkem práce tohoto komunálního politika. Ať už si o ní myslíte cokoliv.

Milan Český byl rodilým Žižkovákem. Na Žižkově se narodil, vyrostl, starostoval zde. A tuto čtvrť také minulou sobotu navždy opustil.

„Já sám jsem kluk ze Žižkova a v jeho ulicích jsem prožil celý život. Proto mám k Praze 3 důvěrný vztah, který ještě posílil léty strávenými v komunální politice,“ citoval Milana Českého oficiální web žižkovské radnice.

Vystudoval elektrotechniku, kterou se také až do polistopadového vstupu do politiky živil. V čele Prahy 3 stál od roku 1998, kdy jej do starostovské židle prosadila ODS, celkem tři volební období. Většina lidí si ho asi bude pamatovat především pro jeho smysl pro humor, který projevoval na žižkovských masopustech v kůži medvěda, na vinobraní svými historickými převleky, ale třeba i stopami, které zanechal v ulicích. Jednou z nich je vtipná jezdecká socha Jaroslava Haška na Prokopově náměstí.
Po odchodu ze starostovského křesla v roce 2006 se Milan Český stáhl do ústraní a politice se již aktivně nevěnoval. Poslední rozloučení s nejpopulárnějším porevolučním žižkovským starostou, který by se letos dožil 54 let, se koná v pondělí 12. května od 10 hodin ve velké obřadní síni krematoria ve Strašnicích. 

Diskuse

Tipy na akce

Aktuality

Pokračuje rekonstrukce křižovatky Prokopova-Jeseniova

Až do 15. září budou v souvislosti s pokračováním celkové rekonstrukce a přestavby křižovatky ulic Prokopova-Rokycanova-Jeseniova probíhat v lokalitě uzavírky, omezení a změny v MHD. Zde je jejich přehled:

CzechPoint na Seifrtce od 14. 12. mimo provoz

Pokud budete potřebovat v druhé polovině prosince ověřit podpis či využít jiné služby pracoviště CzechPoint, musíte ve třetí městské části pouze do Lipanské ulice. Pracoviště v budově městské části na Seifertově ulici bude z technických důvodů do konce roku uzavřeno.

8. zasedání Zastupitelstva MČ Praha 3

Úterý 22. prosince 2015 od 15.00 hodin, Žižkovská radnice, Havlíčkovo náměstí 9, 1. patro, č. dveří 126

created by Anawe