Radnice odmítá zdůvodnit veletoče kolem obecních společností

Radnice odmítá zdůvodnit veletoče kolem obecních společností

Již přes dva měsíce odmítá žižkovská radnice zdůvodnit strategické veletoče kolem struktury obecních společností, které spravují obecní majetek za stovky milionů korun. Na otázky Žižkovských listů starostka

čtěte více
Hujová je třetí nejoblíbenější starostkou metropole

Hujová je třetí nejoblíbenější starostkou metropole

Starostka Prahy 3 Vladislava Hujová (TOP 09) je třetí nejoblíběnější nejvyšší představitelkou městských částí v rámci české metropole. Vyplývá to z aktuálního výzkumu agentury Phoenix research, který probíhal v červenci.

čtěte více
Žižkov budou hlídat další tři kamery

Žižkov budou hlídat další tři kamery

Žižkovská radnice schválila rozšíření městského kamerového systému v Praze 3 o tři další stanoviště. Nově budou pod dohledem Žižkovo náměstí, Kostnické náměstí a cyklostezka u Tachovského náměstí.

čtěte více
Hrrr na ně! Na Vítkov

Hrrr na ně! Na Vítkov

Již počtvrté v novodobé historii poženou Husité z vrchu Vítkov křižáky.

čtěte více

Plnoleté Vinohradské vinobraní

redakce / 12.9.2014
Plnoleté Vinohradské vinobraní

Milovníci víně a především pak burčáku se jistě třesou nedočkavostí – v pátek 12. a v sobotu 13. září se na náměstí Jiřího z Poděbrad totiž odehraje již osmnáctý ročník Vinohradského vinobraní, které zve na produkty z třiceti malých vinařství, ale také na příjemný doprovodný program. 

Vinohradské vinobraní / FOTO: Filip SingerRadost z celé akce by byla o to větší, kdyby předpověď počasí neslibovala stejně jako minulý rok vytrvalý déšť. Ostatně i teď se stačí podívat z okna, kde jsou střechy zkrápěny proudy baboletní vody. Vezměte však do ruky deštník a vyražte! Mezi vinaři totiž nechybí ani sklepy, které jsou držiteli medailí z prestižních soutěží vín v San Franciscu či ocenění Vinařství roku 2013!

Stánky s vinným mokem se každý den otevírají přesně v poledne, zatímco doprovodný program začíná v 14.00. Největší „hvězdy“ jsou pak v pátek Vinohradské vinobraní / FOTO: Filip SingerSpirituál Kvintet, zatímco v sobotu roztančí náměstí kapela Mňága a Žďorp s popěvky, že I cesta může být cíl, zavřeme se do Hodinového hotelu a Výhledově si pak Ve 4 ráno řekneme Ne, teď ne! Oba bandy začínají hrát vždy ve 20.00.

Hlavní kapely pak doplní i další interpreti jako je Pozdní sběr, Bigband Plus, Cimbálovka Praha či Magnum Big Band. Doprovodný program počítá i s nejmenšími návštěvníky, kteří si zkusí nejrůznější dílny, podívají se na divadelní či filmové představení.

 

 

Vinohradské vinobraní - program

Diskuse

Tipy na akce

Aktuality

Pokračuje rekonstrukce křižovatky Prokopova-Jeseniova

Až do 15. září budou v souvislosti s pokračováním celkové rekonstrukce a přestavby křižovatky ulic Prokopova-Rokycanova-Jeseniova probíhat v lokalitě uzavírky, omezení a změny v MHD. Zde je jejich přehled:

CzechPoint na Seifrtce od 14. 12. mimo provoz

Pokud budete potřebovat v druhé polovině prosince ověřit podpis či využít jiné služby pracoviště CzechPoint, musíte ve třetí městské části pouze do Lipanské ulice. Pracoviště v budově městské části na Seifertově ulici bude z technických důvodů do konce roku uzavřeno.

8. zasedání Zastupitelstva MČ Praha 3

Úterý 22. prosince 2015 od 15.00 hodin, Žižkovská radnice, Havlíčkovo náměstí 9, 1. patro, č. dveří 126

created by Anawe