Radnice odmítá zdůvodnit veletoče kolem obecních společností

Radnice odmítá zdůvodnit veletoče kolem obecních společností

Již přes dva měsíce odmítá žižkovská radnice zdůvodnit strategické veletoče kolem struktury obecních společností, které spravují obecní majetek za stovky milionů korun. Na otázky Žižkovských listů starostka

čtěte více
Hujová je třetí nejoblíbenější starostkou metropole

Hujová je třetí nejoblíbenější starostkou metropole

Starostka Prahy 3 Vladislava Hujová (TOP 09) je třetí nejoblíběnější nejvyšší představitelkou městských částí v rámci české metropole. Vyplývá to z aktuálního výzkumu agentury Phoenix research, který probíhal v červenci.

čtěte více
Žižkov budou hlídat další tři kamery

Žižkov budou hlídat další tři kamery

Žižkovská radnice schválila rozšíření městského kamerového systému v Praze 3 o tři další stanoviště. Nově budou pod dohledem Žižkovo náměstí, Kostnické náměstí a cyklostezka u Tachovského náměstí.

čtěte více
Hrrr na ně! Na Vítkov

Hrrr na ně! Na Vítkov

Již počtvrté v novodobé historii poženou Husité z vrchu Vítkov křižáky.

čtěte více

Praha 3 podala žalobu na magistrát

24.1.2014
Praha 3 podala žalobu na magistrát

Městská část Praha 3 chce zastavit stavbu nákupního centra v prostoru současného Nákladového nádraží Žižkov, které má v plánu vystavět společnost Discovery Group. Na území o velikosti 13 hektarů má dojít ke stavbě bytů, hotelu s kapacitou téměř 300 lůžek, velkého nákupního centra a čtyř kancelářských budov. Rada městské části tak ve středu schválila podání správní žaloby, jejímž cílem by mělo být zrušení správního rozhodnutí, které povolilo umístění stavby multifunkčního centra v severní části žižkovského nákladového nádraží.

„Máme za to, že stavební úřad umístil stavbu nezákonně. Nevzal například v úvahu negativní stanovisko městské části i hlavního města Prahy k umístění velkého nákupního centra, " uvedl pro IHNED.cz místostarosta Ondřej Rut, "To by mělo vzniknout bez realizace stanice metra a jeho provoz by tak každý den přilákal do ulic Žižkova několik tisíc nových aut."

Rut dále upozorňuje na fakt, že původní plány investora počítaly se zbouráním budovy Nákladového nádraží a následným prodloužením Olšanské ulice, která by se tak napojila na nový městský okruh. Tento plán však po vyhlášení Nákladového nádraží kulturní památkou není možné realizovat.

Diskuse

Tipy na akce

Aktuality

Pokračuje rekonstrukce křižovatky Prokopova-Jeseniova

Až do 15. září budou v souvislosti s pokračováním celkové rekonstrukce a přestavby křižovatky ulic Prokopova-Rokycanova-Jeseniova probíhat v lokalitě uzavírky, omezení a změny v MHD. Zde je jejich přehled:

CzechPoint na Seifrtce od 14. 12. mimo provoz

Pokud budete potřebovat v druhé polovině prosince ověřit podpis či využít jiné služby pracoviště CzechPoint, musíte ve třetí městské části pouze do Lipanské ulice. Pracoviště v budově městské části na Seifertově ulici bude z technických důvodů do konce roku uzavřeno.

8. zasedání Zastupitelstva MČ Praha 3

Úterý 22. prosince 2015 od 15.00 hodin, Žižkovská radnice, Havlíčkovo náměstí 9, 1. patro, č. dveří 126

created by Anawe