Radnice odmítá zdůvodnit veletoče kolem obecních společností

Radnice odmítá zdůvodnit veletoče kolem obecních společností

Již přes dva měsíce odmítá žižkovská radnice zdůvodnit strategické veletoče kolem struktury obecních společností, které spravují obecní majetek za stovky milionů korun. Na otázky Žižkovských listů starostka

čtěte více
Hujová je třetí nejoblíbenější starostkou metropole

Hujová je třetí nejoblíbenější starostkou metropole

Starostka Prahy 3 Vladislava Hujová (TOP 09) je třetí nejoblíběnější nejvyšší představitelkou městských částí v rámci české metropole. Vyplývá to z aktuálního výzkumu agentury Phoenix research, který probíhal v červenci.

čtěte více
Žižkov budou hlídat další tři kamery

Žižkov budou hlídat další tři kamery

Žižkovská radnice schválila rozšíření městského kamerového systému v Praze 3 o tři další stanoviště. Nově budou pod dohledem Žižkovo náměstí, Kostnické náměstí a cyklostezka u Tachovského náměstí.

čtěte více
Hrrr na ně! Na Vítkov

Hrrr na ně! Na Vítkov

Již počtvrté v novodobé historii poženou Husité z vrchu Vítkov křižáky.

čtěte více

Připomínka roku 1989

redakce / 24.11.2014
Připomínka roku 1989

V pondělí 24. listopadu bude v 16:00 starostkou Vladislavou Hujovou na náměstí Jiřího z Poděbrad zahájena výstava připomínající historický přerod - rok 1989. Výstavu, která na Prahu 3 putuje z piazzety Národního divadla, si můžete prohlédnout do 31. prosince. 

Výstavu připravil Ústav pro studium totalitních režimů ve spolupráci s organizací Post Bellum, městskou částí Praha 3 a Národním divadlem, přičežm její autoři se pokouší zachytit aktuální pohled na událostí roku 1989, kdy srovnávají prostředí Maďarska, Polska, Československa a Německé demokratické republiky.

„Letošní nominanty vybrala mezinárodní porota historiků a dokumentaristů ze sbírky Paměť národa, která obsahuje takřka tři tisíce nahraných vzpomínek pamětníků na zlomové momenty minulého století," vysvětluje Filip Hrubý ze společnosti Post Bellum a dodává: "Rozhodujícím kritériem nebyla míra odvahy nebo hrdinství, ale inspirativnost jejich příběhu.“

Na výstavě však nenajdete pouze příběhu pamětníků, ale také se můžete osobně vyjádřit to, co pro vás revoluce znamená. Po slavnostním zahájení bude následovat promítání a debata s pamětníky v informačním centru Prahy 3.

 

Diskuse

Tipy na akce

Aktuality

Pokračuje rekonstrukce křižovatky Prokopova-Jeseniova

Až do 15. září budou v souvislosti s pokračováním celkové rekonstrukce a přestavby křižovatky ulic Prokopova-Rokycanova-Jeseniova probíhat v lokalitě uzavírky, omezení a změny v MHD. Zde je jejich přehled:

CzechPoint na Seifrtce od 14. 12. mimo provoz

Pokud budete potřebovat v druhé polovině prosince ověřit podpis či využít jiné služby pracoviště CzechPoint, musíte ve třetí městské části pouze do Lipanské ulice. Pracoviště v budově městské části na Seifertově ulici bude z technických důvodů do konce roku uzavřeno.

8. zasedání Zastupitelstva MČ Praha 3

Úterý 22. prosince 2015 od 15.00 hodin, Žižkovská radnice, Havlíčkovo náměstí 9, 1. patro, č. dveří 126

created by Anawe