Radnice odmítá zdůvodnit veletoče kolem obecních společností

Radnice odmítá zdůvodnit veletoče kolem obecních společností

Již přes dva měsíce odmítá žižkovská radnice zdůvodnit strategické veletoče kolem struktury obecních společností, které spravují obecní majetek za stovky milionů korun. Na otázky Žižkovských listů starostka

čtěte více
Hujová je třetí nejoblíbenější starostkou metropole

Hujová je třetí nejoblíbenější starostkou metropole

Starostka Prahy 3 Vladislava Hujová (TOP 09) je třetí nejoblíběnější nejvyšší představitelkou městských částí v rámci české metropole. Vyplývá to z aktuálního výzkumu agentury Phoenix research, který probíhal v červenci.

čtěte více
Žižkov budou hlídat další tři kamery

Žižkov budou hlídat další tři kamery

Žižkovská radnice schválila rozšíření městského kamerového systému v Praze 3 o tři další stanoviště. Nově budou pod dohledem Žižkovo náměstí, Kostnické náměstí a cyklostezka u Tachovského náměstí.

čtěte více
Hrrr na ně! Na Vítkov

Hrrr na ně! Na Vítkov

Již počtvrté v novodobé historii poženou Husité z vrchu Vítkov křižáky.

čtěte více

Pro akce na Parukářce budou platit striktní pravidla

8.1.2016
Milion Marihuana March 2014 na Parukářce

Pořádání akcí na Parukářce dostane jasná pravidla. Manuál, který je stanovuje, schválila na sklonku minulého roku žižkovská radnice. Ten bude určovat nejenomezení hlučnosti hudební produkce, ale i povinné přestávky. Podmínky pro pořadatele akcí v parku, který je obklopen hustou zástavbou, navíc diktují i přesné umístění podia, časová omezení, ale i četnost, se kterou se na Parukářce mohou koncerty, happeningy a další produkce střídat.

O pořádání akci na Parukářce je stále intenzivnějšáí zájem, především v letních měsících zde v posledních letech začala jedna víkendová kace doslova navazovat na druhou. Klidová zóna je ve správě třetí městské části, a přirozeně zde začalo docházet ke střetu zájmů mezi pořadateli a návštěvníky akcí a okolními obyvateli. Park uprostřed starého Žižkova je obklopen hustou zástavbou, navíc jeho poloha na vyvýšením místě v žižkovské kotlině mu v případě hudební produkce umožňuje šířit hluk do širokého okolí. V areálu se navíc nalézá oblíbené dětské hřiště, takže zájmy návštěvníků masových akcí zde často kolidují se zájmem rodičů dětí z Prahy 3.

„Našim cílem při vytváření manuálu bylo, aby nadále nedocházelo k nadměrnému a soustavnému zatěžování obyvatel v blízkosti parku hlukem. Zároveň však nechceme Parukářku, jako kulturní a společenské zázemí pro zajímavé akce, zcela eliminovat,“ vysvětlila nová pravidla radnice pro server Patriot starostka Vladislava Hujová (TOP 09).

Nové podmínky například stanovují, že hluková zátěž ve vzdálůenosti deseti metrů před aparaturou nesmí překročit limit 85 dB. Podium pro hudební produkci může stát jen v dolní části parku nad restaurací a musí být nasměrováno „do kopce“ do parku, přičemž pořadatel nesmíé v rámci akce používat více podií. Omezena bude i doba hudební produkce v rámci jednoho dne, a to na 6 hodin. Pořadatel přitom musí zajistit, že se hudba z reproduktorů soustavně nebude linout déle než dvě hodiny a mezi bloky bude minimálně třicetiminutová přestávka. Konec hudební produkce přitom bude nově stanoven nikoliv na 22.00, ale již na devátou večerní.

Další časové omezení se týká i četnosti pořádání víkendových akcí s hudební produkcí. Ty na Parukářce nesmějí být častěji, než dvakrát za měsíc, v pracovních dnech pak 4krát do měsíce. Víkendové akce přitom nebude možné naplánovat do dvou po sobě následujících termínů, musí mezi nimi být víkend bez produkce v žižkovském parku. Žižkovští radní v tomto bodě neakceptovali připomínku obyvatel Jeseniovy ulice, kteří navhli omezit počet produkcí na 2 víkendové a 2 akce v pracovní dny v jednom kalendářním měsíci.

Dodržování podmínek včetně měření hlučnosti budou provádět přímo pracovníci úřadu třetí městské části. S výjimku z pravidel se počítá u Žižkovské pivobraní, které pořádá radnice pod záštitou starostky Vladislavy Hujové. To by mělo probíhat nadále ve dvou po sobě jdoucích víkendových dnech a hudební stage během něj má být nadále umístěna na horní louce Parukářky.

Diskuse

Tipy na akce

Aktuality

Pokračuje rekonstrukce křižovatky Prokopova-Jeseniova

Až do 15. září budou v souvislosti s pokračováním celkové rekonstrukce a přestavby křižovatky ulic Prokopova-Rokycanova-Jeseniova probíhat v lokalitě uzavírky, omezení a změny v MHD. Zde je jejich přehled:

CzechPoint na Seifrtce od 14. 12. mimo provoz

Pokud budete potřebovat v druhé polovině prosince ověřit podpis či využít jiné služby pracoviště CzechPoint, musíte ve třetí městské části pouze do Lipanské ulice. Pracoviště v budově městské části na Seifertově ulici bude z technických důvodů do konce roku uzavřeno.

8. zasedání Zastupitelstva MČ Praha 3

Úterý 22. prosince 2015 od 15.00 hodin, Žižkovská radnice, Havlíčkovo náměstí 9, 1. patro, č. dveří 126

created by Anawe