Radnice odmítá zdůvodnit veletoče kolem obecních společností

Radnice odmítá zdůvodnit veletoče kolem obecních společností

Již přes dva měsíce odmítá žižkovská radnice zdůvodnit strategické veletoče kolem struktury obecních společností, které spravují obecní majetek za stovky milionů korun. Na otázky Žižkovských listů starostka

čtěte více
Hujová je třetí nejoblíbenější starostkou metropole

Hujová je třetí nejoblíbenější starostkou metropole

Starostka Prahy 3 Vladislava Hujová (TOP 09) je třetí nejoblíběnější nejvyšší představitelkou městských částí v rámci české metropole. Vyplývá to z aktuálního výzkumu agentury Phoenix research, který probíhal v červenci.

čtěte více
Žižkov budou hlídat další tři kamery

Žižkov budou hlídat další tři kamery

Žižkovská radnice schválila rozšíření městského kamerového systému v Praze 3 o tři další stanoviště. Nově budou pod dohledem Žižkovo náměstí, Kostnické náměstí a cyklostezka u Tachovského náměstí.

čtěte více
Hrrr na ně! Na Vítkov

Hrrr na ně! Na Vítkov

Již počtvrté v novodobé historii poženou Husité z vrchu Vítkov křižáky.

čtěte více

Spiderman zhasne Žižkovskou věž

redakce / 28.3.2014
Spiderman zhasne Žižkovskou věž

Letošní ročník projektu Hodina Země, při němž po celém světě domácnosti, podniky, veřejné instituce, ale i významné kulturní památku vypínají osvětlení a elektrické spotřebiče, proběhne i na Žižkovské věži. Tu právě zítra 29. března ve 20.30 zhasne celosvětový ambasador akce Hodina Země – superhrdina Spiderman. 

Globální hnutí Hodina Země, kterou pořádá Světový fond na ochranu přírody, má především upozornit na problémy týkající se změny klimatu v souvislosti s činností člověka. Hodina bez spotřeby elektrické energie má tak především symbolickou rovinu. Citelné snížení odběru z elektrické sítě by totiž způsobilo více škody, než užitku.

K akci Hodina Země se tak vypnutím osvětlení Žižkovské věže připojila společnost Falcon s Českými radiokomunikacemi, přičemž světla zhasne skupina dětí převlečených do kostýmu Spider-Mana. Využijte tak svou moc a staňte se superhrdinou pro naši planetu. 29. března ve 20.30 zhasněte na hodinu světla a pomozte tak inspirovat zbytek světa!

 

Diskuse

Tipy na akce

Aktuality

Pokračuje rekonstrukce křižovatky Prokopova-Jeseniova

Až do 15. září budou v souvislosti s pokračováním celkové rekonstrukce a přestavby křižovatky ulic Prokopova-Rokycanova-Jeseniova probíhat v lokalitě uzavírky, omezení a změny v MHD. Zde je jejich přehled:

CzechPoint na Seifrtce od 14. 12. mimo provoz

Pokud budete potřebovat v druhé polovině prosince ověřit podpis či využít jiné služby pracoviště CzechPoint, musíte ve třetí městské části pouze do Lipanské ulice. Pracoviště v budově městské části na Seifertově ulici bude z technických důvodů do konce roku uzavřeno.

8. zasedání Zastupitelstva MČ Praha 3

Úterý 22. prosince 2015 od 15.00 hodin, Žižkovská radnice, Havlíčkovo náměstí 9, 1. patro, č. dveří 126

created by Anawe