Radnice odmítá zdůvodnit veletoče kolem obecních společností

Radnice odmítá zdůvodnit veletoče kolem obecních společností

Již přes dva měsíce odmítá žižkovská radnice zdůvodnit strategické veletoče kolem struktury obecních společností, které spravují obecní majetek za stovky milionů korun. Na otázky Žižkovských listů starostka

čtěte více
Hujová je třetí nejoblíbenější starostkou metropole

Hujová je třetí nejoblíbenější starostkou metropole

Starostka Prahy 3 Vladislava Hujová (TOP 09) je třetí nejoblíběnější nejvyšší představitelkou městských částí v rámci české metropole. Vyplývá to z aktuálního výzkumu agentury Phoenix research, který probíhal v červenci.

čtěte více
Žižkov budou hlídat další tři kamery

Žižkov budou hlídat další tři kamery

Žižkovská radnice schválila rozšíření městského kamerového systému v Praze 3 o tři další stanoviště. Nově budou pod dohledem Žižkovo náměstí, Kostnické náměstí a cyklostezka u Tachovského náměstí.

čtěte více
Hrrr na ně! Na Vítkov

Hrrr na ně! Na Vítkov

Již počtvrté v novodobé historii poženou Husité z vrchu Vítkov křižáky.

čtěte více

V době adventu pomozte bezdomovcům

29.11.2013
V době adventu pomozte bezdomovcům

Pokud se v Praze přepravujete v MHD, potkáváte je často. Koho? Bezdomovce. Zima už nám zaklepala na dveře, teploty přes den se nechtějí přehoupnout přes nulu a lidé bez domova řeší, kde přečkají noc. Do mrazivě třeskutých dnů se jim bude hodit vhodné ošacení, a tak Centrum sociálních služeb Praha (CSSP) vyhlašuje sbírku na šatstva, do které můžete (a měly byste) přispět i vy! 

Sbírka šatstva / FOTO: Filip SingerSbírka se uskuteční v termínu od pondělí 2. prosince do následujícího pátku 13. prosince a ošacení bude možné předat v sídle CSSP v Chelčického ulici  čp. 39 každý den od 10.00 do 14.00.

Ředitel CSSP Tomáš Ján upřesnil, co všechno mohou lidé přinést: „Uvítáme zejména pánské, ale i dámské oblečení, které lidem bez přístřeší pomáhá přečkat pro ně to nejhorší období v roce.“ Zástupkyně ředitele Ludmila Tomešová pak doplňuje: „V CSSP potřebujeme především bundy, kabáty, svetry, kalhoty, zimní obuv, košile s dlouhým rukávem, zimní čepice, šály, rukavice, ponožky i spodní prádlo.“

Lidé bez domova naleznou na Praze 3 přístřeší v noclehárně Vackov na Malešické ulici, začátkem prosince se otevře nová ubytovna ve Vysočanech s kapacitou 100 míst. Centrum u Bulhara navíc od prvního prosince začne fungovat i přes noc.  Centrum sociálních služeb Praha rozhodně není jedinou organizací, která se o bezdomovce stará. Svou pomoc můžete směrovat také k Arcidiecézní charitě Praha, Armádě spásy či Naději. Bezdomovci mohou využít i služby lodi Hermes, kde nemusí v době mrazů nic platit.

 

Centrum sociálních služeb Praha / Chelčického 39/842, Praha 3 / www.cssp.cz / sbírka denně 10-14 od 2. do 13. 12.
 

Diskuse

Tipy na akce

Aktuality

Pokračuje rekonstrukce křižovatky Prokopova-Jeseniova

Až do 15. září budou v souvislosti s pokračováním celkové rekonstrukce a přestavby křižovatky ulic Prokopova-Rokycanova-Jeseniova probíhat v lokalitě uzavírky, omezení a změny v MHD. Zde je jejich přehled:

CzechPoint na Seifrtce od 14. 12. mimo provoz

Pokud budete potřebovat v druhé polovině prosince ověřit podpis či využít jiné služby pracoviště CzechPoint, musíte ve třetí městské části pouze do Lipanské ulice. Pracoviště v budově městské části na Seifertově ulici bude z technických důvodů do konce roku uzavřeno.

8. zasedání Zastupitelstva MČ Praha 3

Úterý 22. prosince 2015 od 15.00 hodin, Žižkovská radnice, Havlíčkovo náměstí 9, 1. patro, č. dveří 126

created by Anawe