Radnice odmítá zdůvodnit veletoče kolem obecních společností

Radnice odmítá zdůvodnit veletoče kolem obecních společností

Již přes dva měsíce odmítá žižkovská radnice zdůvodnit strategické veletoče kolem struktury obecních společností, které spravují obecní majetek za stovky milionů korun. Na otázky Žižkovských listů starostka

čtěte více
Hujová je třetí nejoblíbenější starostkou metropole

Hujová je třetí nejoblíbenější starostkou metropole

Starostka Prahy 3 Vladislava Hujová (TOP 09) je třetí nejoblíběnější nejvyšší představitelkou městských částí v rámci české metropole. Vyplývá to z aktuálního výzkumu agentury Phoenix research, který probíhal v červenci.

čtěte více
Žižkov budou hlídat další tři kamery

Žižkov budou hlídat další tři kamery

Žižkovská radnice schválila rozšíření městského kamerového systému v Praze 3 o tři další stanoviště. Nově budou pod dohledem Žižkovo náměstí, Kostnické náměstí a cyklostezka u Tachovského náměstí.

čtěte více
Hrrr na ně! Na Vítkov

Hrrr na ně! Na Vítkov

Již počtvrté v novodobé historii poženou Husité z vrchu Vítkov křižáky.

čtěte více

Zastupitelstvo schválilo rozpočet na rok 2014

17.12.2013
Zastupitelstvo schválilo rozpočet na rok 2014

Zastupitelstvo městské části Praha 3 dnes schválilo svůj rozpočet na následující rok 2014, který byl v mnohém rozporován opozicí v čele s ODS. Diskuze se na dlouhou dobu stočila k částce 1,9 milionů na kulturní akce na Nákladovém nádraží Žižkov, místo probírání dalších kapitol rozpočtu.

 

Příjmy rozpočtu mají dosáhnout 918,6 milionu korun, zatímco výdaje vystoupaní na 986,7 milionu - rozpočet je tedy o 68 milionů schodkový, což považují zástupci aktuální koalice za úspěch. Pokud se na rozpočet podíváme podrobněji, pak na běžné výdaje putuje 528,9 milionu korun, na investice pak 457,8 milionu. Dle zástupce starostky Josefa Hellera je pak prioritou investice do bytového a nebytového fondu Prahy 3, kam poputuje 157,1 milionu korun. 

Milovníci cyklostezky pod Vítkovem mohou být také potěšeni - v současné chvíli se jedná o odkupu pozemků v ulicích Jeronýmova, Pod Vítkovem a Lukášova, kde by měly vzniknout pohodlnější nástupy na cyklostezku. Aktuálně je však projekt pouze ve stavu nákupu pozemků v hodnotě 5 milionů 760 tisíc, MČ Praha 3 bude následně žádat o dotace na samotný projekt. 

 

Diskuse

Tipy na akce

Aktuality

Pokračuje rekonstrukce křižovatky Prokopova-Jeseniova

Až do 15. září budou v souvislosti s pokračováním celkové rekonstrukce a přestavby křižovatky ulic Prokopova-Rokycanova-Jeseniova probíhat v lokalitě uzavírky, omezení a změny v MHD. Zde je jejich přehled:

CzechPoint na Seifrtce od 14. 12. mimo provoz

Pokud budete potřebovat v druhé polovině prosince ověřit podpis či využít jiné služby pracoviště CzechPoint, musíte ve třetí městské části pouze do Lipanské ulice. Pracoviště v budově městské části na Seifertově ulici bude z technických důvodů do konce roku uzavřeno.

8. zasedání Zastupitelstva MČ Praha 3

Úterý 22. prosince 2015 od 15.00 hodin, Žižkovská radnice, Havlíčkovo náměstí 9, 1. patro, č. dveří 126

created by Anawe