Radnice odmítá zdůvodnit veletoče kolem obecních společností

Radnice odmítá zdůvodnit veletoče kolem obecních společností

Již přes dva měsíce odmítá žižkovská radnice zdůvodnit strategické veletoče kolem struktury obecních společností, které spravují obecní majetek za stovky milionů korun. Na otázky Žižkovských listů starostka

čtěte více
Hujová je třetí nejoblíbenější starostkou metropole

Hujová je třetí nejoblíbenější starostkou metropole

Starostka Prahy 3 Vladislava Hujová (TOP 09) je třetí nejoblíběnější nejvyšší představitelkou městských částí v rámci české metropole. Vyplývá to z aktuálního výzkumu agentury Phoenix research, který probíhal v červenci.

čtěte více
Žižkov budou hlídat další tři kamery

Žižkov budou hlídat další tři kamery

Žižkovská radnice schválila rozšíření městského kamerového systému v Praze 3 o tři další stanoviště. Nově budou pod dohledem Žižkovo náměstí, Kostnické náměstí a cyklostezka u Tachovského náměstí.

čtěte více
Hrrr na ně! Na Vítkov

Hrrr na ně! Na Vítkov

Již počtvrté v novodobé historii poženou Husité z vrchu Vítkov křižáky.

čtěte více

Cizincem na Žižkově

20.9.2013

Žižkov byl poslední dobou dost provlhlý: buď ten nahoře zapomněl vypnout topení, nebo mu už zas vytekla pračka a skrápí nás přívaly. Člověk by si řekl, že únik do jiné dimenze je ideální, ale je to náročnější, než se zdá. Naivně jsem předpokládal, že kina bývají klimatizovaná, a vyhodil nehorázné peníze za 3D film. Velká pitomost, za tu cenu jsem se mohl celý večer dusit horkem s pivem v ruce. Brýle mi po upoceném nose klouzaly až na bradu a zamlžovaly se – a zkuste sledovat, kdo vyhrává, jen podle sténání a výstřelů.

Ale na rozdíl od Ameriky nikdo během filmu netelefonoval mamince, že je zrovna v kině a že ten film je hustéj a ať koupí mlíko, ani se nehádal s plátnem a neradil hrdinovi, kam se má otočit, a dokonce i popcornové orgie byly ohleduplně tiché. Jít ve Státech do kina je ruská ruleta. Dojímavé vyznání může přehlušit pubertální diskuse, kdo by měl koho osouložit, občas modifikovaná na toužebné chlapáctví, že oni by ji jistě osouložili líp než svalnatý hrdina. Film vám může přetrhnout hurikán (ačkoliv u některých filmů se modlíte, ať už to tornádo přijde a vysvobodí vás). Ale ničivější než hurikán byla křesťanská sekta na premiéře Harryho Pottera. Představte si dav nadšených dětí, které bez dechu čekají na Voldemortovu smrt. Rozzářené, napjaté tváře. Vtom vysněný okamžik přeruší jekot: „ Čárodejnice budou néodvolatelně ódsouzenýý k sžíravé beznadějííí a palčivémů utrpéénííí!!!“ Sektáři se rozhodli vymýtit zlo vskutku důkladně, a proto do sálu strategicky rozmístili pátou kolonu, která měla v pravidelných intervalech burcovat publikum k duchovní obrodě. Ukázkou amerického sebeovládání budiž fakt, že je nikdo promptně neupálil.

Může to znít nepravděpodobně, ale Žižkov je se svými psími bobky a nesčetnými hernami vlastně dost kulturní. Místo upoceného multiplexu si můžete zajít do kina, kde vás dokonce pobízejí, ať si pivo vezmete do sálu, místo aby vám cpali colu v ceně bohatýrské večeře. Nemáte tušení, jak nezvyklé potěšení je pro Američana film bez doprovodných komentářů a s vychlazeným půllitrem v ruce…

Diskuse

Tipy na akce

Aktuality

Pokračuje rekonstrukce křižovatky Prokopova-Jeseniova

Až do 15. září budou v souvislosti s pokračováním celkové rekonstrukce a přestavby křižovatky ulic Prokopova-Rokycanova-Jeseniova probíhat v lokalitě uzavírky, omezení a změny v MHD. Zde je jejich přehled:

CzechPoint na Seifrtce od 14. 12. mimo provoz

Pokud budete potřebovat v druhé polovině prosince ověřit podpis či využít jiné služby pracoviště CzechPoint, musíte ve třetí městské části pouze do Lipanské ulice. Pracoviště v budově městské části na Seifertově ulici bude z technických důvodů do konce roku uzavřeno.

8. zasedání Zastupitelstva MČ Praha 3

Úterý 22. prosince 2015 od 15.00 hodin, Žižkovská radnice, Havlíčkovo náměstí 9, 1. patro, č. dveří 126

created by Anawe