Radnice odmítá zdůvodnit veletoče kolem obecních společností

Radnice odmítá zdůvodnit veletoče kolem obecních společností

Již přes dva měsíce odmítá žižkovská radnice zdůvodnit strategické veletoče kolem struktury obecních společností, které spravují obecní majetek za stovky milionů korun. Na otázky Žižkovských listů starostka

čtěte více
Hujová je třetí nejoblíbenější starostkou metropole

Hujová je třetí nejoblíbenější starostkou metropole

Starostka Prahy 3 Vladislava Hujová (TOP 09) je třetí nejoblíběnější nejvyšší představitelkou městských částí v rámci české metropole. Vyplývá to z aktuálního výzkumu agentury Phoenix research, který probíhal v červenci.

čtěte více
Žižkov budou hlídat další tři kamery

Žižkov budou hlídat další tři kamery

Žižkovská radnice schválila rozšíření městského kamerového systému v Praze 3 o tři další stanoviště. Nově budou pod dohledem Žižkovo náměstí, Kostnické náměstí a cyklostezka u Tachovského náměstí.

čtěte více
Hrrr na ně! Na Vítkov

Hrrr na ně! Na Vítkov

Již počtvrté v novodobé historii poženou Husité z vrchu Vítkov křižáky.

čtěte více

Cizincem na Žižkově aneb advent

2.12.2013
Cizincem na Žižkově aneb advent

V Americe víte, že Nový rok už je skoro tady. Ne kvůli sněhu, ale proto, že všechny krámy jsou přeplněné ozdobami počínaje Halloweenem, který se pomalu přehoupne do Díkůvzdání, jež je nenápadně vystřídáno Vánocemi, místo nichž vzápětí napochoduje Silvestr. Jediný problém je, že všechny tyhle dekorace na vás vyskakují dřív a dřív. Ze všech těch barev oči přecházejí už v srpnu, kdy jsou okna plná duchů.

Pak vás přepadne Černý čtvrtek, což je den po Díkůvzdání, kdy všechny obchody v Americe mají obří předvánoční slevy. Ale když si zkusíte vygooglovat bitky na Černý pátek, uvidíte přehlídku Američanů, kteří se jako divá zvěř pokoušejí vymlátit si vzájemně zuby o poslední lego nebo nejnovější domeček pro Barbie. Někteří dokonce místo slavnostní večeře stanují před Kauflandem a nechávají zadek v té listopadové plískanici mrznout, aby si zajistili, že budou ve dveřích první a urvou toho největšího zlevněného krocana.

Jestliže důvodem téhle sezony jsou Ježíšovy narozeniny, vsadím se, že si sbalil kufry a odjel ze Států do nějakého pěkného bungalovu na ostrově někde v Pacifiku a čeká, až to šílenství skončí. Usrkává přitom vodu, kterou si před snídaní proměnil ve víno, obdivuje západ slunce a uvažuje, co za idioty takhle zničilo klidné rodinné svátky. Šňůrám barevných světel a kolovrátku koled se samozřejmě nevyhnete ani v Praze, kde se na vánoční tradice nabalí spousta náhodných absurdit: Když se zaposloucháte, zjistíte často, že z útrob raketovitého vánočního stromku vyhrává latinské tango, a na půlnoční mši místo pokoje lidem dobré vůle kážou o hříšnosti předmanželského sexu.

Přesto ale zatím ani v té největší předvánoční tlačenici nikdy neuvidíte chlápka, který by pravým hákem složil stařenku, aby uchvátil poslední CD hitu Štěňátka se koušou. Americké šílenství a oslava konzumu na nás možná tlačí a šlapou po jednoduché oslavě rodiny a přátelství, ale lidé tady zatím docela statečně odolávají. Takže začněme Nový rok v klidu a s přáteli přípitkem na Ježíše na pláži, který v mandarinkových plavkách prohání roštěnky a pro změnu si užívá volno od svých narozenin.

Diskuse

Tipy na akce

Aktuality

Pokračuje rekonstrukce křižovatky Prokopova-Jeseniova

Až do 15. září budou v souvislosti s pokračováním celkové rekonstrukce a přestavby křižovatky ulic Prokopova-Rokycanova-Jeseniova probíhat v lokalitě uzavírky, omezení a změny v MHD. Zde je jejich přehled:

CzechPoint na Seifrtce od 14. 12. mimo provoz

Pokud budete potřebovat v druhé polovině prosince ověřit podpis či využít jiné služby pracoviště CzechPoint, musíte ve třetí městské části pouze do Lipanské ulice. Pracoviště v budově městské části na Seifertově ulici bude z technických důvodů do konce roku uzavřeno.

8. zasedání Zastupitelstva MČ Praha 3

Úterý 22. prosince 2015 od 15.00 hodin, Žižkovská radnice, Havlíčkovo náměstí 9, 1. patro, č. dveří 126

created by Anawe