Radnice odmítá zdůvodnit veletoče kolem obecních společností

Radnice odmítá zdůvodnit veletoče kolem obecních společností

Již přes dva měsíce odmítá žižkovská radnice zdůvodnit strategické veletoče kolem struktury obecních společností, které spravují obecní majetek za stovky milionů korun. Na otázky Žižkovských listů starostka

čtěte více
Hujová je třetí nejoblíbenější starostkou metropole

Hujová je třetí nejoblíbenější starostkou metropole

Starostka Prahy 3 Vladislava Hujová (TOP 09) je třetí nejoblíběnější nejvyšší představitelkou městských částí v rámci české metropole. Vyplývá to z aktuálního výzkumu agentury Phoenix research, který probíhal v červenci.

čtěte více
Žižkov budou hlídat další tři kamery

Žižkov budou hlídat další tři kamery

Žižkovská radnice schválila rozšíření městského kamerového systému v Praze 3 o tři další stanoviště. Nově budou pod dohledem Žižkovo náměstí, Kostnické náměstí a cyklostezka u Tachovského náměstí.

čtěte více
Hrrr na ně! Na Vítkov

Hrrr na ně! Na Vítkov

Již počtvrté v novodobé historii poženou Husité z vrchu Vítkov křižáky.

čtěte více

Starostka opět zve na šneky. Asi je to její hobby…

Jan Kalous / 27.8.2014
Starostka opět zve na šneky. Asi je to její hobby…

Ježiš, my se těch šnečích specialit snad tohle léto nezbavíme. Asi je pojídání hlemýžďů na žižkovské radnici fakt velké hobby, protože šnečí pokrmy mají být jednou z hlavních atrakcí víkendového Vinohradského Hobby Festu. Kvůli šnekům tak radnice zrušila poslední prázdninový víkend dokonce v pátek a sobotu farmářské trhy, takže to bude určitě super.

Lidé jsou různí a různé koníčky maj – jak zpíval Pražský výběr. Někdo má rád holky, jiný zase vdolky. A někdo šneky… Jak jinak si vysvětlit, že právě tato pochutina bude hlavním gurmetským tahákem nového jarmarku, který městská část rozjíždí na Jiřáku.

Takže, pokud máte rádi šneky , šup v pátek, sobotu nebo neděli na Jiřák, kde se koná akce s názvem Hobby Fest.  Sice ty šnečí speciality asi budete muset zaplatit ze své kapsy, ale to nevadí. Hobby je hobby, ať máte k dispozici radniční pokladnu nebo ne. Třeba na stánku šnečí farmy budou mít takové ty v té krustě, co je ti pražští komunální politici jedí na těch svých pracovních jednáních, jak psali v Parlamentních listech.

Šneci / FOTO: redakceA třeba Vám je prodá ve šnečím stánku sama starostka. Co by ne. Když se nechala vyfotit do obecních novin (ty mimochodem taky platíte ze svého), jak točí na Žižkovském pivobraní tekuté zlato, co by se nevyblejskla se šneky, že jo?

Jinak pokud jste filatelisti, nebo sbíráte piksly od piva, tak smůla, ty tam podle všeho nebudou. Angličáky a modely letadel taky ne. A céčka už vůbec…  Zato auťáky jo, taky keramika a nějaké dílny pro děti.

Program a další podrobnosti naleznete na adrese www.venkovskeveletrhy.cz. A nenechte se dožrat tím, že je to vedené jako venkovský veletrh a někdo vás má tím pádem za „vidiečany.“ Narovinu - on je ten Jiřák taková náves (paní Hujová se s tím sice snažila něco udělat, ale těm vinohradským buranům přišlo sto „míčů“ za rekonstrukci moc a nenechali to vybetonovat).

Tak se určitě stavte, mohlo by to být fajn a farmatrhy stejně nebudou. Radnice na pořadatelství tohohle venkovského veletrhu na návsi Jiřího z Poděbrad sehnala nějakou príma stavební firmu, či co. Aspoň se tak prezentuje na internetu, kde jí najdete v nabídkách služeb výhradně v sekcích „zpracování dřeva“ a „dřevostavby.“ Moc se toho o ní nedozvíte, protože v obchodním rejstříku nemá za roky existence ani jednu účetní uzávěrku, čímž celkem dost porušuje zákon, ale to nevadí.

Šneci / FOTO: redakceJen nám vrtá hlavou, jak ji městská část sehnala, když firmě nefungují internetové stránky, na číslo, co visí v adresářích firem se nedovoláte a jejich email obratem hlásí anglicky „permanent fatal errors.“

Shodou okolností tenhle pořadatel, kterého si Praha 3 vybrala, má sídlo firmy pár desítek metrů od radnice v Bořivojce. Tak třeba někdo z radnice šel kolem, slovo dalo slovo, a bylo to. Pak ale zjistíte, že na tom malém žižkovském činžáku žádný štít, štítek či zvonek té firmy nenajdete. Ale dům je to zajímavej, podle rejstříku zde sídlí celkem 1119 firem. Barák má osm bytových jednotek, tak pokud správně počítám, to je 140 firem na jeden byt. No, to tam musí být pěkně těsno.

Takže, hobby zdar, a šnekům zvláště!

…a taky těm humrům.

Diskuse

Tipy na akce

Aktuality

Pokračuje rekonstrukce křižovatky Prokopova-Jeseniova

Až do 15. září budou v souvislosti s pokračováním celkové rekonstrukce a přestavby křižovatky ulic Prokopova-Rokycanova-Jeseniova probíhat v lokalitě uzavírky, omezení a změny v MHD. Zde je jejich přehled:

CzechPoint na Seifrtce od 14. 12. mimo provoz

Pokud budete potřebovat v druhé polovině prosince ověřit podpis či využít jiné služby pracoviště CzechPoint, musíte ve třetí městské části pouze do Lipanské ulice. Pracoviště v budově městské části na Seifertově ulici bude z technických důvodů do konce roku uzavřeno.

8. zasedání Zastupitelstva MČ Praha 3

Úterý 22. prosince 2015 od 15.00 hodin, Žižkovská radnice, Havlíčkovo náměstí 9, 1. patro, č. dveří 126

created by Anawe