Radnice odmítá zdůvodnit veletoče kolem obecních společností

Radnice odmítá zdůvodnit veletoče kolem obecních společností

Již přes dva měsíce odmítá žižkovská radnice zdůvodnit strategické veletoče kolem struktury obecních společností, které spravují obecní majetek za stovky milionů korun. Na otázky Žižkovských listů starostka

čtěte více
Hujová je třetí nejoblíbenější starostkou metropole

Hujová je třetí nejoblíbenější starostkou metropole

Starostka Prahy 3 Vladislava Hujová (TOP 09) je třetí nejoblíběnější nejvyšší představitelkou městských částí v rámci české metropole. Vyplývá to z aktuálního výzkumu agentury Phoenix research, který probíhal v červenci.

čtěte více
Žižkov budou hlídat další tři kamery

Žižkov budou hlídat další tři kamery

Žižkovská radnice schválila rozšíření městského kamerového systému v Praze 3 o tři další stanoviště. Nově budou pod dohledem Žižkovo náměstí, Kostnické náměstí a cyklostezka u Tachovského náměstí.

čtěte více
Hrrr na ně! Na Vítkov

Hrrr na ně! Na Vítkov

Již počtvrté v novodobé historii poženou Husité z vrchu Vítkov křižáky.

čtěte více

Největší klubová akce aneb čtvrtý ročník Žižkovské noci

Petr Hamšík / 13.3.2014
Žižkovská noc 2014

Organizátoři klubového festivalu Žižkovská noc se ve čtvrtém ročníku, který se odehraje tuto sobotu 15. března ve dvaceti šesti klubech, opravdu vyznamenali. Za symbolické vstupné 150 korun totiž nabízí průřez všemi žánry, přes 150 kapel a DJs, kdy si v rámci programu dokáže vybrat opravdu každý. 

Žižkovská noc 2014 / FOTO: redakceČtvrtý ročník Žižkovské noci tak nekompromisně zaplní ulice celé Prahy 3, zejména pak spojnice všech dvaceti šesti klubů, barů, bunkrů a sklepů, které se zaplní žánrovým mixem od rocku, punku, hip hopu, hardcore, metalu, přes ska, reggae, folk, alternativu, až po funk, post rock či drum’n’bass. Na plakátech pochopitelně září největší jména, jako je Hentai Coroporation, Sunshine, Vladimir 518 feat. Mike Trafik, ostrý písničkář Xavier Baumaxa, hardcoroví Skywalker, folkový Záviš, ale i mnoho dalších, jak se můžete přesvědčit v programu níže.

Žižkovská noc 2014 / FOTO: redakceMezi kluby se letos zapojily i další prostory, ať už je to vlajková loď žižkovských klubů Palác Akropolis, cestovat se vyplatí i na Jarov do Modré Vopice, v cyklokavárně Bajkazyl pak zavládne elektro chill-out, zatímco prostory Nákladového nádraží Žižkov se otevřou kultuře, jak již naznačil místostarosta Matěj Stropnický s plánem oživit tamní sklady multikulturními projekty. Přestože koncerty začínají až v 17.00, právě na Nákladové nádraží se můžete vypravit již o den dřív, kdy se zde v pátek 14. března odehraje Warm Up Party se začátkem v 15.30 a v sobotu pak od 14.00 prodejní workshop My na tom děláme, kdy se celý prostor originálně oblékne do kartonu a zároveň nabídne k prodeji šperky, oblečení, knížky a mnohé další – prostě vše, v čem jsou Žižkováci“ dobří a chtějí to (peněžně sdíle s ostatními.

Žižkovská noc 2014 / FOTO: redakceDle vlastních zkušeností mohu říci, že Žižkovská noc je akce s neopakovatelnou atmésférou, která však od návštěvníků vyžaduje i prosté plánování. Je to podobné, jako na filmových festivalech – za jeden večer nemáte pražádnou šanci stihnout vše, co chcete, zároveň musíte i předvídat divácká očekávání. Sami organizátoři tak doporučují být před koncertem svého oblíbence alespoň v dvacetiminutovém předstihu, jinak se vám může lehce stát, že se do klubu ani nedostanete.

Organizátoři slubují i bohatý doprovodný program v podobě divadelních představení, poezie, workshopů a přednášek, přičemž i v rámci nápojů se festival stal příjemně patriotickým – bude se totiž čepovat pravá „Zižkovská dvanáctka“ speciální festivalové světlé pivo, které bude ve více než třetině klubů k dostání za zvýhodněnou cenu.

Podrobý program Žižkovské noci pak naleznete ZDE.

 

Žižkov / sobota 15. března od 17.00 / vstupné 150 Kč na celý festival

 

kluby

Palác Akropolis, Storm (dříve Matrix), Nákladové nádraží Žižkov, Fatal (dříve XT3), Kain, Bunkr Parukářka, Modrá Vopice, Progress, Final, U Voka, U Habásků, Signal, Nad Viktorkou, Kuře v hodinkách,Baryton, Street Culture, Salé, Divadelní studio Žižkov, Tunel, Saturnin (dříve JET), Bajkazyl, U Járy, Žižkovská Tančírna, Rock'n'pizza, Divočák,Blaze, Malkovitch 

 

Pro program klikněte na plakát

Žižkovská noc 2014 / FOTO: redakce
 

Diskuse

Tipy na akce

Aktuality

Pokračuje rekonstrukce křižovatky Prokopova-Jeseniova

Až do 15. září budou v souvislosti s pokračováním celkové rekonstrukce a přestavby křižovatky ulic Prokopova-Rokycanova-Jeseniova probíhat v lokalitě uzavírky, omezení a změny v MHD. Zde je jejich přehled:

CzechPoint na Seifrtce od 14. 12. mimo provoz

Pokud budete potřebovat v druhé polovině prosince ověřit podpis či využít jiné služby pracoviště CzechPoint, musíte ve třetí městské části pouze do Lipanské ulice. Pracoviště v budově městské části na Seifertově ulici bude z technických důvodů do konce roku uzavřeno.

8. zasedání Zastupitelstva MČ Praha 3

Úterý 22. prosince 2015 od 15.00 hodin, Žižkovská radnice, Havlíčkovo náměstí 9, 1. patro, č. dveří 126

created by Anawe