Radnice odmítá zdůvodnit veletoče kolem obecních společností

Radnice odmítá zdůvodnit veletoče kolem obecních společností

Již přes dva měsíce odmítá žižkovská radnice zdůvodnit strategické veletoče kolem struktury obecních společností, které spravují obecní majetek za stovky milionů korun. Na otázky Žižkovských listů starostka

čtěte více
Hujová je třetí nejoblíbenější starostkou metropole

Hujová je třetí nejoblíbenější starostkou metropole

Starostka Prahy 3 Vladislava Hujová (TOP 09) je třetí nejoblíběnější nejvyšší představitelkou městských částí v rámci české metropole. Vyplývá to z aktuálního výzkumu agentury Phoenix research, který probíhal v červenci.

čtěte více
Žižkov budou hlídat další tři kamery

Žižkov budou hlídat další tři kamery

Žižkovská radnice schválila rozšíření městského kamerového systému v Praze 3 o tři další stanoviště. Nově budou pod dohledem Žižkovo náměstí, Kostnické náměstí a cyklostezka u Tachovského náměstí.

čtěte více
Hrrr na ně! Na Vítkov

Hrrr na ně! Na Vítkov

Již počtvrté v novodobé historii poženou Husité z vrchu Vítkov křižáky.

čtěte více

Projekt Music Infinity se přelévá do festivalu Spectaculare

18.1.2014
Projekt Music Infinity se přelévá do festivalu Spectaculare

Dramaturgický tým z Paláce Akropolis ztělesněný Josefem Sedloněm a Petrem Boháčem připravili první ročník festivalu Spectaculare, který do Prahy přiveze experimentální hudbu, současné pohybové divadlo, multimédia a vizuální umění. Festival se bude konat od 20. do 31. ledna na Nové scéně Národního divadla, v Paláci Akropolis, Centru současného umění DOX a ve Studiu Hrdinů – Veletržním paláci. 

Clarinet Factory / FOTO:Festival Spectaculare„Název přehlídky odkazuje k tomu, že všechna vystoupení bude doprovázet výrazná vizuální složka – projekce, VJing nebo videomapping,“ říká dramaturg festivalu Josef Sedloň, který stojí i za projektem Music Infinity. „Festival Spectaculare je přirozeným vyústěním této koncertní série, završením našeho osmiletého snažení. Připravujeme jej pro diváky, které zajímá současný hudební vývoj, co je právě teď aktuální ve světě a také přesahy do budoucnosti,“ doplňuje Sedloň.


Fennesz / FOTO:Festival SpectaculareHudební experimentátoři

Festival zahájí večer na Nové scéně, který je v tuto chvíli již zcela vyprodán, v jehož první části uvede přední belgický taneční soubor Mossoux-Bonté představení Les buveuses de café. „Jsem velmi rád, že po dlouhém ladění termínu přivítáme v Praze Patrika Bonteho a Nicol Mossoux a že tím navážeme na Hauschka / FOTO: Festival Spectacularepředstavování belgické taneční scény, která ve světovém kontextu tvoří jednu z nejdůležitějších linií. Rozhodně se můžeme těšit na obsedantní důraz na estetickou čistotu a synergii všech jevištních složek, jimiž jsou Mossoux-Bonté pověstní,“ říká dramaturg divadelního programu Petr Boháč. V druhé polovině se spojí domácí Clarinet Factory s americkým průkopníkem elektro-akustické hudby Christopherem Willitsem, který spolupracuje například s Ryuichim Sakamotem, Taylorem Deupreem a o kterém hudební server Pitchfork prohlásil, že „zvukem kytary dokáže malovat“. 

Centrum současného umění DOX pak v pondělí 27. ledna „ovládne“ rakouský hudebník Fennesz za doprovodu VJe Jona Wozencrofta, grafika a zakladatele labelu Touch. V druhé části večera se představí trio Marsena Julese z Německa, který za doprovodu VJe Anderse Weberga propojí atmosférickou elektroniku s klavírem a houslemi. O den později na stejném místě vystoupí americký ambientní hudebník a producent Brock Van Wey známější pod jménem bvdub. Druhým hostem bude další americký skladatel Rafael Anton Irisarri, milovník českého surrealisty Jana Švankmajera, který se pohybuje na hranicích mezi ambientem, elektronickou a moderní vážnou hudbou.


Mossoux Bonte / FOTO: Festival Spectaculare, Laurent PhillipeTaneční ztráta víry v umění

Divadelní část festivalu proběhne 29. ledna ve Studiu Hrdinů – Veletržním palací, de se spojí český soubor fyzického divadla Tantehorse Miřenky Čechové a Andrey Miltnerové s kultovní dark-jazzovou německou formací Bohren & Der Club of Gore. Vůbec poprvé u nás společně uvedou představení Faith výjimečně s živou hudbou. „Jedná se o tanečně-vizuální představení o ztrátě víry v umění, jež nahradilo život, o nemožnosti přestat a nemožnosti zůstat. O kráse rozkladu, násilí drilu, o nesnesitelné přítomnosti a minulosti, jež nás vždy dožene.“ přibližuje Petr Boháč.


Nils Rahm / FOTO: Festival SpectaculareSofistikovaná taneční hudba

Přímo v Paláci Akropolis pak ve čtvrtek 30. ledna vystoupí největší „lákadlo“ festivalu - britský elektronický kouzelník Jon Hopkins, který se se svým albem Immunity ucházel o výroční cenu Mercury Prize.  Londýňan, který vzkřísil taneční elektronickou hudbu, přináší její sofistikovanější verzi. V rámci večera ho doplní aktuální objev elektronické scény – švýcarský hudebník Frederic Robinson míchající vlivy drum'n'bassu se soudobou vážnou hudbou. Přehlídku zakončí 31. ledna opět v Paláci Akropolis dvojkoncert talentovaného klavíristy a skladatele z Berlína, Nilse Frahma, a vystoupení německého klavíristy Hauschky, který si jako hosta přiveze finského perkusionistu Samuli Kosminena, známého mimo jiné ze spolupráce s Kronos Quartetem.


Vstupenky budou v předprodeji přímo v Paláci Akropolis, síti TicketPro a v den akce i v DOXu a Studiu hrdinů. / více na www.spectaculare.cz

 

Diskuse

Tipy na akce

Aktuality

Pokračuje rekonstrukce křižovatky Prokopova-Jeseniova

Až do 15. září budou v souvislosti s pokračováním celkové rekonstrukce a přestavby křižovatky ulic Prokopova-Rokycanova-Jeseniova probíhat v lokalitě uzavírky, omezení a změny v MHD. Zde je jejich přehled:

CzechPoint na Seifrtce od 14. 12. mimo provoz

Pokud budete potřebovat v druhé polovině prosince ověřit podpis či využít jiné služby pracoviště CzechPoint, musíte ve třetí městské části pouze do Lipanské ulice. Pracoviště v budově městské části na Seifertově ulici bude z technických důvodů do konce roku uzavřeno.

8. zasedání Zastupitelstva MČ Praha 3

Úterý 22. prosince 2015 od 15.00 hodin, Žižkovská radnice, Havlíčkovo náměstí 9, 1. patro, č. dveří 126

created by Anawe