Radnice odmítá zdůvodnit veletoče kolem obecních společností

Radnice odmítá zdůvodnit veletoče kolem obecních společností

Již přes dva měsíce odmítá žižkovská radnice zdůvodnit strategické veletoče kolem struktury obecních společností, které spravují obecní majetek za stovky milionů korun. Na otázky Žižkovských listů starostka

čtěte více
Hujová je třetí nejoblíbenější starostkou metropole

Hujová je třetí nejoblíbenější starostkou metropole

Starostka Prahy 3 Vladislava Hujová (TOP 09) je třetí nejoblíběnější nejvyšší představitelkou městských částí v rámci české metropole. Vyplývá to z aktuálního výzkumu agentury Phoenix research, který probíhal v červenci.

čtěte více
Žižkov budou hlídat další tři kamery

Žižkov budou hlídat další tři kamery

Žižkovská radnice schválila rozšíření městského kamerového systému v Praze 3 o tři další stanoviště. Nově budou pod dohledem Žižkovo náměstí, Kostnické náměstí a cyklostezka u Tachovského náměstí.

čtěte více
Hrrr na ně! Na Vítkov

Hrrr na ně! Na Vítkov

Již počtvrté v novodobé historii poženou Husité z vrchu Vítkov křižáky.

čtěte více

Žižkovský masopust bude již podruhé končit před Viktorkou

13.2.2014
Žižkovský masopust bude již podruhé končit před Viktorkou

Letošní masopustní veselí se bude odehrávat od soboty 1. března a vyvrcholí tradičním masopustním průvodem v úterý 4. března. Mezi masopustními akcemi se tak objeví koncert Kašpárka v rohlíku, skupiny Vltava, ale také taneční odpoledne „pro starší a pokročilé“, animované pohádky v Aeru či výtvarné workshopy. 

Program masopustuLetošní oslavy tak začnou v sobotu 1. března od 15.00 na pódiovém voze Kašpárka v rohlíku, který bude přistaven na náměstí Jiřího z Poděbrad. V sobotu zde návštěvníci také naleznou vyhřívaný stan, kde bude možné od 10 hodin navštívit některou z výtvarných dílen s výrobou masek a svítících lampionů.

V neděli 2. března tak můžete navštívit například animované pásmo pohádek v Aeru, kde se tamtéž od 17 hodin odehraje koncert rapperské skupiny United Gipsy Crew. V DDM Ulita se pak odehrají další aktivity, zatímco na čerstvém vzduchu proběhne od 15.00 tradiční architektonická procházka. Neděle je opravdu aktivit plná – U vystřelenýho oka proběhne zabíjačka, v Paláci Akropolis pak taneční odpoledne pro starší a pokročilé s Josefem Zímou a Yvettou Simonovou a v parku za Žižkovskou vozovnou budou od 15.00 vystaveny nejlepší snímky fotosalónu Vidím Žižkov.

Žižkovský masopust / FOTO: Petr TynklVrcholem masopustu pak je samotný masopustní průvod, který se sejde v úterý 4. března v 16.00 na náměstí Jiřího z Poděbrad. Součástí budou obří loutky Echt Street Puppets, formace Long Vehicle Circus předvede umění chůze na vysokých botách a na „Jiřáku“ také zahraje multiintrumentalista Miloš Dvořáček. A pochopitelně budou k mání i zabijačkové pochoutky, dle radnice za „mírnou cenu“. Průvod Žižkovský masopust / FOTO: Petr Tynklnásledně vyrazí směr Kubelíkova ulice, Lupáčova, až na Havlíčkovo náměstí, kde „Zižkováci“ převezmou od starostky Hujové klíč od města. Cíl pak bude opět v parku před Viktorkou Žižkov, kde proběhnou koncerty dechovky Žižkovská smršť, Fekete Setertlek s vrcholem ve vystoupení kapely Vltava. Do role modetátora se již několik let po sobě převtělil divadelník Petr Stolař, tento rok však není jisté, kdo tímto průvodcem bude. Odbor vnějších vztahů MČ Prahy 3 sdělil ŽL, že tato záležitost je stále v jednání.

Přestože je spojení bytostně vesnické masopustní akce s centrem města přinejmenším podivné, již léta zaznamenává velkou pozornost a úspěch z řad Žižkováků. Místostarosta Matěj Stropnický ostatně přirovnává v únorových RN masopust k funkcionářským zábavám plných kýče a populismu jitrnic zadarmo v časech rozpočtové odpovědnosti. „Žižkovský masopust (...) jsou tak folkloristické fikce, uměle vytvářené z radnice s cílem „udělat něco pro lidi“,“ píše Stropnický. Nicméně masopust je návštěvností velmi úspěšnou akcí, byť spontánní jádro Žižkovský masopust / FOTO: Petr Tynklmaskového průvodu tvoří najatí herci. Letošní masopust společně s Pivobraním, akcí Husité na Vítkově a Vinobraním vyjde městskou část na sedm milionů korun, při započtení propagace a VIP salonku pak na milionů devět.

Ať už podle vašeho názoru jedná o městský kýč či nikoli, na stránkách a facebooku ŽL naleznete aktuální informace o jednotlivých akcích. Přijdete se letos na masopust podívat?

Diskuse

Tipy na akce

Aktuality

Pokračuje rekonstrukce křižovatky Prokopova-Jeseniova

Až do 15. září budou v souvislosti s pokračováním celkové rekonstrukce a přestavby křižovatky ulic Prokopova-Rokycanova-Jeseniova probíhat v lokalitě uzavírky, omezení a změny v MHD. Zde je jejich přehled:

CzechPoint na Seifrtce od 14. 12. mimo provoz

Pokud budete potřebovat v druhé polovině prosince ověřit podpis či využít jiné služby pracoviště CzechPoint, musíte ve třetí městské části pouze do Lipanské ulice. Pracoviště v budově městské části na Seifertově ulici bude z technických důvodů do konce roku uzavřeno.

8. zasedání Zastupitelstva MČ Praha 3

Úterý 22. prosince 2015 od 15.00 hodin, Žižkovská radnice, Havlíčkovo náměstí 9, 1. patro, č. dveří 126

created by Anawe