Radnice odmítá zdůvodnit veletoče kolem obecních společností

Radnice odmítá zdůvodnit veletoče kolem obecních společností

Již přes dva měsíce odmítá žižkovská radnice zdůvodnit strategické veletoče kolem struktury obecních společností, které spravují obecní majetek za stovky milionů korun. Na otázky Žižkovských listů starostka

čtěte více
Hujová je třetí nejoblíbenější starostkou metropole

Hujová je třetí nejoblíbenější starostkou metropole

Starostka Prahy 3 Vladislava Hujová (TOP 09) je třetí nejoblíběnější nejvyšší představitelkou městských částí v rámci české metropole. Vyplývá to z aktuálního výzkumu agentury Phoenix research, který probíhal v červenci.

čtěte více
Žižkov budou hlídat další tři kamery

Žižkov budou hlídat další tři kamery

Žižkovská radnice schválila rozšíření městského kamerového systému v Praze 3 o tři další stanoviště. Nově budou pod dohledem Žižkovo náměstí, Kostnické náměstí a cyklostezka u Tachovského náměstí.

čtěte více
Hrrr na ně! Na Vítkov

Hrrr na ně! Na Vítkov

Již počtvrté v novodobé historii poženou Husité z vrchu Vítkov křižáky.

čtěte více

Babiš vyčetl Sobotkovi radního Pocheho

Jan Kalous / 26.2.2014
Babiš vyčetl Sobotkovi radního Pocheho

Kontroverzní komunální politici z Prahy 3 se stali aktéry koaliční roztržky mezi dvěma největšími politickými hráči vládní koalice. Tu vyvolal premíér Bohuslav Sobotka, když tvrdě zkritizoval personální politiku koaličního hnutí ANO v české metropoli. Šéf hnutí a ministr financí Andrej Babiš násdledně Sobotkovi vyčetl neblaze proslulé persony pražské komunální politiky z ČSSD, mimo jiné radního z Prahy 3 Miroslava Pocheho.

Spor vyvolalo ostré tiskové prohlášení Bohuslava Sobotky k personálním změnám v pražské organizaci hnutí ANO. Její předsedkyní se minulý pátek pátek stala místostarostka desáté městské části Radmila Kleslová, která byla do poloviny února členkou ČSSD.

"Pokud vím, paní Kleslová s panem Babišem v minulosti dlouhodobě odborně spolupracovala, a tak není překvapení, že ji požádal o pomoc v situaci, kdy mu pražské ANO začali postupně ovládat zkompromitovaní bývalí členové ODS či TOP 09, spojení s nejrůznějšími kmotry a kmotříky z podnikatelského polosvěta," prohlásil k tomu Sobotka.

Babiš vs. Poche / FOTO: Filip SingerBabiš pro iDNES.cz reagoval, že je to nesmysl. Kleslovou podle šéfa hnutí ANO a ministra financí předsedové pražských organizací navrhli proto, aby pražskou organizaci stabilizovala. "Pražští kmotři jsou právě v ČSSD. Hulínský je náměstek ministra a Poche na kandidátce do Evropského parlamentu," uvedl Babiš.

"Chápu, že pan premier potřebuje pražskou kmotrovskou organizaci ČSSD, aby ho podporovala proti haškovcům. My si pořádek v hnutí uděláme, o čemž v ČSSD velmi pochybuji," kontroval Babiš.

Jak server iDNES připomíná, bývalý šéf pražské sociální demokracie Petr Hulínský se nedávno stal náměstkem pro sport ministra školství Marcela Chládka, a to přes výhrady hnutí ANO. Jeho spojenec Miroslav Poche je čtyřkou na kandidátce sociální demokracie pro eurovolby. Oba patří k části strany, která úzce v Praze kooperovala s ODS a ve vnitrostranickém souboji mezi Bohuslavem Sobotkou a Michalem Haškem donedávna jasně podporovala Haška.

Babiš vs. Poche / FOTO: Filip SingerMiroslav Poche je dlouholetým zastupitelem hlavního města i třetí městské části. Do povědomí veřejnosti se výrazně zapsal v roce 2010 aférou, kdy zdůvodňoval své statisícové příjmy z funkcí ve statutárních orgánech firem napojerných na hlavní město tím, peníze odvádí jako dar do stranické kasy ČSSD. Když jej tehdy Hospodářské noviny atakovaly s argumentem, že mezi velkými sponzory své strany nefiguruje, kontroval tím, že dary rozepisuje na další ososby, aby se vyhnul daňovým povinostem.

Kontroverzní pražský politik je dlouhodobě předmětem otevřené kritiky svých vnitrostranických oponentů v pražské ČSSD v čele se senátorem Jiřím Dinstbierem. V loňském roce se Poche stal také jedním z konstruktérů skryté koalice ČSSD s TOP 09 na pražském magistrátu, která vyšachovala ze hry exprimátora Bohuslava Svobodu. Na žižkovské radnici zastává pak muž s přezdívkou „oranžový kmotříček“ funkci radního pro sport. S jeho nástupem do funkce je také spojena kauza mnohamilionového transferu peněz daňových poplatníků z obecní kasy do soukromého fotbalového klubu Viktoria Žižkov, ovládaného podnikatelem Luďkem Vinšem, jenž je napojen na místní buňku ČSSD.

Diskuse

Tipy na akce

Aktuality

Pokračuje rekonstrukce křižovatky Prokopova-Jeseniova

Až do 15. září budou v souvislosti s pokračováním celkové rekonstrukce a přestavby křižovatky ulic Prokopova-Rokycanova-Jeseniova probíhat v lokalitě uzavírky, omezení a změny v MHD. Zde je jejich přehled:

CzechPoint na Seifrtce od 14. 12. mimo provoz

Pokud budete potřebovat v druhé polovině prosince ověřit podpis či využít jiné služby pracoviště CzechPoint, musíte ve třetí městské části pouze do Lipanské ulice. Pracoviště v budově městské části na Seifertově ulici bude z technických důvodů do konce roku uzavřeno.

8. zasedání Zastupitelstva MČ Praha 3

Úterý 22. prosince 2015 od 15.00 hodin, Žižkovská radnice, Havlíčkovo náměstí 9, 1. patro, č. dveří 126

created by Anawe