Radnice odmítá zdůvodnit veletoče kolem obecních společností

Radnice odmítá zdůvodnit veletoče kolem obecních společností

Již přes dva měsíce odmítá žižkovská radnice zdůvodnit strategické veletoče kolem struktury obecních společností, které spravují obecní majetek za stovky milionů korun. Na otázky Žižkovských listů starostka

čtěte více
Hujová je třetí nejoblíbenější starostkou metropole

Hujová je třetí nejoblíbenější starostkou metropole

Starostka Prahy 3 Vladislava Hujová (TOP 09) je třetí nejoblíběnější nejvyšší představitelkou městských částí v rámci české metropole. Vyplývá to z aktuálního výzkumu agentury Phoenix research, který probíhal v červenci.

čtěte více
Žižkov budou hlídat další tři kamery

Žižkov budou hlídat další tři kamery

Žižkovská radnice schválila rozšíření městského kamerového systému v Praze 3 o tři další stanoviště. Nově budou pod dohledem Žižkovo náměstí, Kostnické náměstí a cyklostezka u Tachovského náměstí.

čtěte více
Hrrr na ně! Na Vítkov

Hrrr na ně! Na Vítkov

Již počtvrté v novodobé historii poženou Husité z vrchu Vítkov křižáky.

čtěte více

„Bezpečnější Lupáčovka“ skončila trapasem, radnice se nedomluvila s vodohospodáři

Jan Kalous / 29.8.2014
„Bezpečnější Lupáčovka“ skončila trapasem, radnice se nedomluvila s vodohospodáři

Obligátní stříhání pásek u nových investic v předvolebním čase asi letos nebude nic moc. Vedení radnice starostky Vladislavě Hujové (TOP 09) letos nedokončí další slibovaný projekt, kterým byly bezpečnostní úpravy dopravního provozu okolo základní školy v Lupáčově ulici. Důvodem blamáže je skutečnost, že stavbu radnice špatně zkoordinovala s plány vodohospodářů. Po jiných projektech, jako je například mateřská škola V Zahrádkách, jejíž výstavbu vedení starostky Hujové „zahajuje“ už třetím rokem, je to další investiční fiasko městské části.

Připomíná to trochu scénu ze sitcomu Jistě pane ministře. „Manipulacím, které šíří Žižkovské listy, nevěřte,“ tvrdil zástupce starostky Hujové Ondřej Rut, když jsme upozorňovali na to, že investice do bezpečnosti chodců v Praze 3 se v poslední době „zadrhly,“ přestože v policejních statistikách nebezpečných přechodů třetí městská část v rámci metropole suverénně vede. Připomněli jsme také nebezpečnou křižovatku ulic Prokopova – Rokycanova, kde téměř před pěti lety zemřela malá školačka Anežka. Jeho přeměna měla být spuštěna již v roce 2012, byly na ni vyčleněny prostředky v rozpočtu městské části, s nástupem současné koalice starostky Hujové se však projekt zadrhnul, přičemž ze zodpověnosti za tento stav se navzájem obviňují Technická správa komunikací a místostarosta pro dopravu Rut.

 

Rekonstrukce křižovatky / FOTO: redakceJejda, nedomluvili jsme s vodaři!

V reakci na náš článek vedení starostky Hujové oznámilo rozsáhlou investici do bezpečnosti nedaleké základky v Lupáčovkách. „O letošních prázdninách se tak dočkáme realizace stavby, která výrazně zvýší bezpečnost dětí, zlepší podmínky pro chodce a cyklisty a pozvedne celý prostor před Bezovkou. Bezpečnost chodců zůstává pro žižkovskou radnici i pro mě samotného prioritou,“ prohlásil před prázdninami místostarosta Rut.

Nakonec si děti, s chodci a cyklisty však budou muset minimálně rok počkat. Z investice bude dokončeno jen torzo spočívající především v úpravách přechodů na Olšanském náměstí. Radnice tak v září bude otevírat cosi, co má všechny znaky slavných Potěmkinovsklých vesnic.

Důvodem je naprostý chaos, který se před základkou v Lupáčovce v létě odehrál. Přestože podle prohlášení radnice byla celá akce pečlivě připravována čtyři roky, městská část nezkoordinovala své plány s Pražskou vodohospodářskou společností. Vodaři by jim tak najpozději příští rok celou stavbu opět rozkopali, protože zde měli naplánovánu výměnu dosluhujícího vodovodu. Místo bezpečnostních prvků a nové organizace provozu se tak v létě koaplo potrubí a měnilo za nové.

Na zvednutou vozovku a úpravu křižovatky Lupáčovy s Chelčického si tak chodci budou muset počkat, stejně jako cyklisté budou čekat na obousměrnou cyklostezku.

Na druhou stranu, s ohledem na investiční výsledky žižkovské radnice v posledních letech je celkem úspěchem, že klaplo alespoň něco.

 

Rekonstrukce křižovatky / FOTO: redakceRadnici se nedaří dotáhnou investice druhým rokem

Vypadá to, že před letošními podzimními komunálními volbami si příliš obligátních  „stříhacích“ fotek představitelů radnice neužijeme. Jednoduše proto, že stříhat není co. Mateřská školka na Jarově, kterou rodiče z Prahy 3 nutně potřebují, se zahajuje už třetím rokem, rekonstrukce náměstí Jiřího z Poděbrad v nedohlednu (možná, díky Bohu, s ohledem na to, jaký „betonový Jiřák“ starostky Hujové vzbudil odpor veřejnosti), stejný osud mají i další plány radnice. Většinou skončili maximálně na papíře.

V řeči čísel: Z celkového objemu investic, který vedení starostky Hujové naplánovalo na minulý rok, tak čtyři pětiny skončily fiaskem. A o moc lepší to asi nebude ani letos. Do začátku prázdnin žižkovská radnice zrealizovala jen 20 procent plánovaných investic.

Při hlemýždím tempu rozvoje Žižkova, Vinohrad a Jarova v posledních letech se tak starostka Hujová může stěží divit rozzlobeným lidem, kteří se v tisku dočtou, jak je první dáma Prahy 3 naopak aktivní v čerpání svých fondů na reprezentaci.

Diskuse

Tipy na akce

Aktuality

Pokračuje rekonstrukce křižovatky Prokopova-Jeseniova

Až do 15. září budou v souvislosti s pokračováním celkové rekonstrukce a přestavby křižovatky ulic Prokopova-Rokycanova-Jeseniova probíhat v lokalitě uzavírky, omezení a změny v MHD. Zde je jejich přehled:

CzechPoint na Seifrtce od 14. 12. mimo provoz

Pokud budete potřebovat v druhé polovině prosince ověřit podpis či využít jiné služby pracoviště CzechPoint, musíte ve třetí městské části pouze do Lipanské ulice. Pracoviště v budově městské části na Seifertově ulici bude z technických důvodů do konce roku uzavřeno.

8. zasedání Zastupitelstva MČ Praha 3

Úterý 22. prosince 2015 od 15.00 hodin, Žižkovská radnice, Havlíčkovo náměstí 9, 1. patro, č. dveří 126

created by Anawe