Radnice odmítá zdůvodnit veletoče kolem obecních společností

Radnice odmítá zdůvodnit veletoče kolem obecních společností

Již přes dva měsíce odmítá žižkovská radnice zdůvodnit strategické veletoče kolem struktury obecních společností, které spravují obecní majetek za stovky milionů korun. Na otázky Žižkovských listů starostka

čtěte více
Hujová je třetí nejoblíbenější starostkou metropole

Hujová je třetí nejoblíbenější starostkou metropole

Starostka Prahy 3 Vladislava Hujová (TOP 09) je třetí nejoblíběnější nejvyšší představitelkou městských částí v rámci české metropole. Vyplývá to z aktuálního výzkumu agentury Phoenix research, který probíhal v červenci.

čtěte více
Žižkov budou hlídat další tři kamery

Žižkov budou hlídat další tři kamery

Žižkovská radnice schválila rozšíření městského kamerového systému v Praze 3 o tři další stanoviště. Nově budou pod dohledem Žižkovo náměstí, Kostnické náměstí a cyklostezka u Tachovského náměstí.

čtěte více
Hrrr na ně! Na Vítkov

Hrrr na ně! Na Vítkov

Již počtvrté v novodobé historii poženou Husité z vrchu Vítkov křižáky.

čtěte více

Cedulím na Žižkově raději nevěřte!

Jan Kalous / 4.4.2014
Cedulím na Žižkově raději nevěřte!

Je to rok a půl, co se skleničkou šampusu otevřela starostka Vladislava Hujová (TOP 09) novou moderní služebnu městské policie v Lupáčově ulici, kam se strážníci přestěhovali z nevyhovujících prostor v Cimburkově ulici. Pokud však budete této skutečnosti neznalý občan, turista, zahraniční či přespolní návštěvník Žižkova, který potřebuje pomoc strážníků, máte smůlu. Navigační systém v ulicích Vás totiž nejspíš dovede do opuštěných prostor po městské policii v Cimburkově 18.

Slavnostní otevření služebny v Lupáčově ulici / FOTO: redakceNa sloupu na Kostnického náměstí visí navigační ukazatel „Městská policie.“ Když mu uvěříte a vydáte se směrem, kterým Vás naviguje, dorazíte do Cimburkovy ulice, kde budete strážníky hledat marně. Rok a půl již sedí jinde – v nové moderní služebně panelového komplexu v Lupáčově ulici.

Ano, je to rok a půl, co starostka Hujová se sklenkou sektu přestřihla pásku při slavnostním otevření hypermoderní služebny. Světla zhasla, fotoaparáty docvakaly, kamery se vypnuly, sláva skončila a šlo se domů. O změnu navigačního systému se nikdo nestaral. A nestará se o něj zjevně ani po roce a půl.

Špatné cedule na Žižkově / FOTO: redakcePřitom právě starostka má ve své kompetenci vnější vztahy, oddělením krizového řízení a informační služby. Pravidelně se tak z titulu své funkce schází se zástupci republikové i městské policie. Sundat či přesměrovat dezinformační ceduli však zatím zjevně nikoho nenapadlo.

Možná to někomu může připadat jako maličkost, v případě krizové situace to však může představovat vážný problém. Navíc, jak se říká, ďábel se skrývá v detailu. A i na detailech se pozná, jak radnice (ne)funguje.

Diskuse

Tipy na akce

Aktuality

Pokračuje rekonstrukce křižovatky Prokopova-Jeseniova

Až do 15. září budou v souvislosti s pokračováním celkové rekonstrukce a přestavby křižovatky ulic Prokopova-Rokycanova-Jeseniova probíhat v lokalitě uzavírky, omezení a změny v MHD. Zde je jejich přehled:

CzechPoint na Seifrtce od 14. 12. mimo provoz

Pokud budete potřebovat v druhé polovině prosince ověřit podpis či využít jiné služby pracoviště CzechPoint, musíte ve třetí městské části pouze do Lipanské ulice. Pracoviště v budově městské části na Seifertově ulici bude z technických důvodů do konce roku uzavřeno.

8. zasedání Zastupitelstva MČ Praha 3

Úterý 22. prosince 2015 od 15.00 hodin, Žižkovská radnice, Havlíčkovo náměstí 9, 1. patro, č. dveří 126

created by Anawe