Radnice odmítá zdůvodnit veletoče kolem obecních společností

Radnice odmítá zdůvodnit veletoče kolem obecních společností

Již přes dva měsíce odmítá žižkovská radnice zdůvodnit strategické veletoče kolem struktury obecních společností, které spravují obecní majetek za stovky milionů korun. Na otázky Žižkovských listů starostka

čtěte více
Hujová je třetí nejoblíbenější starostkou metropole

Hujová je třetí nejoblíbenější starostkou metropole

Starostka Prahy 3 Vladislava Hujová (TOP 09) je třetí nejoblíběnější nejvyšší představitelkou městských částí v rámci české metropole. Vyplývá to z aktuálního výzkumu agentury Phoenix research, který probíhal v červenci.

čtěte více
Žižkov budou hlídat další tři kamery

Žižkov budou hlídat další tři kamery

Žižkovská radnice schválila rozšíření městského kamerového systému v Praze 3 o tři další stanoviště. Nově budou pod dohledem Žižkovo náměstí, Kostnické náměstí a cyklostezka u Tachovského náměstí.

čtěte více
Hrrr na ně! Na Vítkov

Hrrr na ně! Na Vítkov

Již počtvrté v novodobé historii poženou Husité z vrchu Vítkov křižáky.

čtěte více

Hudeček lídrem TOP 09 pro Prahu

redakce / 19.3.2014
Tomáš Hudeček jako nový lídr do bitvy o magistrát / FOTO: redakce

V podzimních komunálních volbách povede kandidátku TOP 09 do boje o magistrát současný primátor Tomáš Hudeček. Krajský výkonný výbor Kalouskovy strany jej za lídra zvolil v pondělí večer po dvouhodinové diskusi. Svého hlavního vnitrostranického soka, náměstka primátora Jiřího Vávru porazil o pouhé tři hlasy.

Těsný rozdíl hlasování svědčí o tom, že Hudeček jako kandidát na primátora není jednoznačně přijímán ani ve své straně. Současný primátor totiž například čelí trestnímu stíhání v kauze Opencard a pochybnosti vzbudil i jeho postup při řešení dostavby tunelového komplexu Blanka, jehož stavba byla zastavena v důsledku neřešení vztahů s hlavním dodavatelem, firmou Metrostav, které magistrát dluží přes 1,2 miliardy korun. Hudeček tehdy argumentoval, že město nemůže stavbu hradit, protože je smlouva neplatná, rozhodčí soud však dal již fakticky za pravdu Metrostavu. Otevření Blanky se tak protáhne o několik měsíců a náklady na přerušení stavby přijdou daňové poplatníky podle odhadů expertů na stamilionovou částku.

Někteří straničtí kolegové navíc Hudečkovi vyčítají jeho špatný obraz u veřejnosti. Zatímco jeho předchůdce Bohuslav Svoboda měl mimořádně vysokou důvěru Pražanů a vedl žebříčky popularity hejtmanů, primátor Hudeček dlouhodobě v průzkumech propadá a umisťuje se na posledním místě. V meziměsíčním srovnání navíc jeho obliba stále klesá.
Uzavřený boj o pražského lídra komentátoři označují také za střet mezi hlavními protagonisty TOP 09. Zatímco Miroslav Kalousek podporoval Jiřího Vávru, formální šéf strany Karel Schwarzenberg dlouhodobě své sympatie vyjadřuje Tomáši Hudečkovi. Ve hře o lídra pražské kandidátky před několika dny byly také snahy, aby se do jejího čela postavil právě populární předseda TOP 09. To však Schwarzenberg odmítl.

Výzkum společnosti SANEP / FOTO: sanep.cz

Diskuse

Tipy na akce

Aktuality

Pokračuje rekonstrukce křižovatky Prokopova-Jeseniova

Až do 15. září budou v souvislosti s pokračováním celkové rekonstrukce a přestavby křižovatky ulic Prokopova-Rokycanova-Jeseniova probíhat v lokalitě uzavírky, omezení a změny v MHD. Zde je jejich přehled:

CzechPoint na Seifrtce od 14. 12. mimo provoz

Pokud budete potřebovat v druhé polovině prosince ověřit podpis či využít jiné služby pracoviště CzechPoint, musíte ve třetí městské části pouze do Lipanské ulice. Pracoviště v budově městské části na Seifertově ulici bude z technických důvodů do konce roku uzavřeno.

8. zasedání Zastupitelstva MČ Praha 3

Úterý 22. prosince 2015 od 15.00 hodin, Žižkovská radnice, Havlíčkovo náměstí 9, 1. patro, č. dveří 126

created by Anawe