Radnice odmítá zdůvodnit veletoče kolem obecních společností

Radnice odmítá zdůvodnit veletoče kolem obecních společností

Již přes dva měsíce odmítá žižkovská radnice zdůvodnit strategické veletoče kolem struktury obecních společností, které spravují obecní majetek za stovky milionů korun. Na otázky Žižkovských listů starostka

čtěte více
Hujová je třetí nejoblíbenější starostkou metropole

Hujová je třetí nejoblíbenější starostkou metropole

Starostka Prahy 3 Vladislava Hujová (TOP 09) je třetí nejoblíběnější nejvyšší představitelkou městských částí v rámci české metropole. Vyplývá to z aktuálního výzkumu agentury Phoenix research, který probíhal v červenci.

čtěte více
Žižkov budou hlídat další tři kamery

Žižkov budou hlídat další tři kamery

Žižkovská radnice schválila rozšíření městského kamerového systému v Praze 3 o tři další stanoviště. Nově budou pod dohledem Žižkovo náměstí, Kostnické náměstí a cyklostezka u Tachovského náměstí.

čtěte více
Hrrr na ně! Na Vítkov

Hrrr na ně! Na Vítkov

Již počtvrté v novodobé historii poženou Husité z vrchu Vítkov křižáky.

čtěte více

Million Marihuana March se na Parukářku nakonec podívá!

redakce / 27.3.2014
Million Marihuana March se na Parukářku nakonec podívá!

Rada městské části Praha 3 ve středu 26. března schválila zábor pro kulturní akce letošního Million Marihuana March, který se odehraje 10. května a bude vrcholit na Parukářce. Jak uvedl pro ŽL místostarosta Bohuslav Nigrin (ČSSD), pro akci hlasovalo celkem 5 členů rady. „Já sám jsem hlasoval pro, nevidím důvod, proč bych měl hlasovat proti,“ uvedl Nigrin. 

Million Marihuana March / FOTO: Petr TynklParukářka tak opět jarně ožije a příznivci Million Marihuana March si mohou oddechnout. „Nastydlá teplotou jsem se zase vytočila,“ napsala například Jana Procházková v reakci na možnost přesunutí koncertů MMM na facebook ŽL, zatímco Lucie Nemešová debatu nad povolením záboru okomentovala jako smutný stav občanského sektoru. Je však pravdou, že se objevují i hlasy, které jsou proti akci. „MMM je tradiční akce, principiálně mi nevadí,“ napsal na facebook ŽL Václav Španihel, „jediné co mi vadí je decimování už tak dosti zničeného terénu Na Křížku, rád si užívám „paruku“ celý rok a tisíce lidi (když třeba navíc prší) jí zkrátka neprospěje.“

O popularitě Million Marihuana Marche však rozhodnou spíše návštěvníci a jejich chování – dle vlastní zkušenosti víme, že se minulý rok jednalo o příjemnou akci, byť zcela jistě ne pro každého.

 

Diskuse

Tipy na akce

Aktuality

Pokračuje rekonstrukce křižovatky Prokopova-Jeseniova

Až do 15. září budou v souvislosti s pokračováním celkové rekonstrukce a přestavby křižovatky ulic Prokopova-Rokycanova-Jeseniova probíhat v lokalitě uzavírky, omezení a změny v MHD. Zde je jejich přehled:

CzechPoint na Seifrtce od 14. 12. mimo provoz

Pokud budete potřebovat v druhé polovině prosince ověřit podpis či využít jiné služby pracoviště CzechPoint, musíte ve třetí městské části pouze do Lipanské ulice. Pracoviště v budově městské části na Seifertově ulici bude z technických důvodů do konce roku uzavřeno.

8. zasedání Zastupitelstva MČ Praha 3

Úterý 22. prosince 2015 od 15.00 hodin, Žižkovská radnice, Havlíčkovo náměstí 9, 1. patro, č. dveří 126

created by Anawe