K Hudečkovi dlouhodobě pražští voliči přistupují vlažně. Od chvíle, kdy z vedení hlavního města zákulisními tahy vyšoupl s pomocí ČSSD exprimátora Bohuslava Svobodu, jenž žebříčkům popularity naopak vévodil, osciluje jeho obliba někde kolem popularity Nečasovy vlády po vypuknutí aféry Nagygate. V průzkumu společnosti SANEP, který probíhal v červenci tohoto roku, skončil poslední v konkurenci primátorů krajských měst (za Středočeský kraj, jenž krajské město nemá, agentura zařadila do průzkumu Kladno), primátor s podporou 24 procent skončil na posledním místě s tříprocentním odstupem za primátorem Českých Budějovic Jurajem Thomou (Občané pro České Budějovice), který však u soudu čelí obžalobě ze zneužití pravomoci veřejné osoby a porušení povinnosti při správě cizího majetku. Žebříček naopak vede brněnský sociálnědemokratický primátor Roman Onderka, který získal od Brňanů dvakrát více hlasů než Hudeček od Pražanů.
V žebříčku vrcholných představitelů jednotlivých městských částí považují za nejprospěšnějšího starostu obyvatelé Prahy 4. Jejich starostovi Pavlu Caldrovi (nezař.) dalo hlas 40 procent oslovených občanů „Čtyřky.“ Stříbrnou příčku obsadila starostka Prahy 6 Marie Kousalíková (ODS), třetí místo pak starosta Prahy 14 Radek Vondra (TOP 09). Žižkovská starostka Vladislava Hujová (TOP 09) obsadila sedmou pozici s 29,3 procenty podpory u obyvatel Žižkova a Vinohrad.
Celkem se průzkumu zúčastnilo v Praze 3.701 dotázaných ve věku od 18 do 70 let, statistická chyba u uvedené skupiny obyvatel se pohybuje kolem +- 1,5 procentního bodu.
Průzkum probíhal ve dnech 19. června až 21. července 2014, tedy ještě před vypuknutím aféry žižkovské starostky Vladislavy Hujové, která je podezřelá ze zneužívání reprezentačních fondů, když si z rozpočtových prostředků nechávala proplácet obědy za 9 tisíc korun, luxusní parfémy, oblečení, obuv a brýle, či vstupenky na koncerty zahraničních interpretů.