Radnice odmítá zdůvodnit veletoče kolem obecních společností

Radnice odmítá zdůvodnit veletoče kolem obecních společností

Již přes dva měsíce odmítá žižkovská radnice zdůvodnit strategické veletoče kolem struktury obecních společností, které spravují obecní majetek za stovky milionů korun. Na otázky Žižkovských listů starostka

čtěte více
Hujová je třetí nejoblíbenější starostkou metropole

Hujová je třetí nejoblíbenější starostkou metropole

Starostka Prahy 3 Vladislava Hujová (TOP 09) je třetí nejoblíběnější nejvyšší představitelkou městských částí v rámci české metropole. Vyplývá to z aktuálního výzkumu agentury Phoenix research, který probíhal v červenci.

čtěte více
Žižkov budou hlídat další tři kamery

Žižkov budou hlídat další tři kamery

Žižkovská radnice schválila rozšíření městského kamerového systému v Praze 3 o tři další stanoviště. Nově budou pod dohledem Žižkovo náměstí, Kostnické náměstí a cyklostezka u Tachovského náměstí.

čtěte více
Hrrr na ně! Na Vítkov

Hrrr na ně! Na Vítkov

Již počtvrté v novodobé historii poženou Husité z vrchu Vítkov křižáky.

čtěte více

Okolí Lupáčovky: Haldy suti, nebezpečná ocelová radlice, místostarosta přesto tvrdí, že už je vše tři dny hotovo

Jan Kalous / 4.9.2014
Okolí Lupáčovky: Haldy suti, nebezpečná ocelová radlice, místostarosta přesto tvrdí, že už je vše tři dny hotovo

Proražené pneumatiky o obrubníky válející se ve vozovce, v níž zeje rýha bez asfaltu, haldy stavebního odpadu, hromady kamenných kostek, jako při pouličních bojích, nedodělané prostory a odhozené pytle i palety. Tak tři dny po oficiálním „dokončení“ křižovatky Ondříčkova – Táboritská – Lupáčova vypadá prostor před Bezovkou. Stranická buňka místostarosty Ondřeje Ruta přesto oznamuje, že vše je hotové a pokračovat se bude až příští rok „Máte totiž právo na bezpečné cesty do školy,“ deklaruje, zatímco se pár metrů od základky volně válí u přechodu odhozená ocelová radlice s hroty nebezpečně čnícími do vzduchu. Ve dvě odpoledne a nikde nikdo. Stojíte na místě a říkáte si, že to snad ani nemůže být pravda.

Na místo Žižkovské listy dorazily ve středu 3. září na základě telefonátu řidiče, který si o volně pohozený neupevněný obrubník ve vozovce prorazil přední pneumatiku svého osobního vozu při odbočování z Táboritské ulice do Ondříčkovy. Obrubník již byl z vozovky odklizen, i tak je však pohled na místo šokem. Stojíte tam a bez nadsázky se štípete do ruky, jestli se vám to nezdá. Stavební dělníci zde nedokončili prostor před Bezovkou a vedle hromad stavební suti, rozházených obrubníků, které nikdo neukotvil, odhozených palet a pytlů od stavebního materiálu zde leží odhozená zohýbaná ocelová radlice od vysokozdvižného vozíku, čnící svými hroty nebezpečně proti obloze. Pokud by jen pár metrů od základní školy na ni upadlo dítě, ani raději nedomýšlíte, co by se stalo. Celý nedokončený prostor není nijak ohraničen, zátarasy jsou naopak naházeny v řadě vedle rumiště, po lidech ze stavby ani vidu a náměstí je právě plně dětí, které se vyřítili ze školy. K tomu se z obrubníku do Ondříčkovy ulice válí „cikcak“ rozházené obrubníky vedle díry v asfaltu vozovky jak hrom.

Nedokončená stavba je přitom jen torzem projektu, který radnice v místě původně plánovala přes léto postavit. Původně měly být dokončeny i úpravy Lupáčovy ulice před školou. Ještě v červnu místostarosta Rut slavnostně oznamoval, že po čtyřech letech plánování a příprav radnice vše stihne během prázdnin. Radnice však nezkoordinovala své práce se správci vodovodního vedení a zjistila těsně před zahájením, že by jim vodaři napřesrok celou stavbu opět rozkopali kvůli nezbytné výměně dosluhujícího potrubí. Místostarosta Rut, tvrdí, že mu pražská vodohospodářská společnost nahlásila záměr pozdě, na vyjádření společnosti stále čekáme. Prostor před Bezovkou však s vodohospodáři nijak nesouvisí, i tak není tři dny po nástupu dětí do školy dostavěn.

O to víc vás proto zarazí tvrzení na profilu Strany zelených místostarosty Ondřeje Ruta, kde již od neděle 31. srpna slavnostně ohlašují dokončení stavby a oslavují svého místostarostu, který má dopravní stavby na triku. „Konkurenční politické strany šíří pomluvy a poplašné zprávy. Rodiče dětí ze ZŠ Lupáčova ale mohou zůstat v klidu. Práce v okolí školy jsou dokončeny,“ stojí na internetových stránkách Strany zelených doslova. „Dokončeno, mistrovský kousek Ondřeje Ruta,“ tvrdí o nezajištěném staveništi jeho stranický kolega Matěj Stropnický. Když stojíte před Bezovkou tři dny poté, co si přečtete tato slova, honí se vám hlavou otázky, zda tito pánové nežijí v nějaké alternativní dimenzi, či prostě jen nedoufají, že voliči nechodí přes Olšanské náměstí.

Proto by rodiče dětí měly vědět, že s ohledem na bezpečnost svých ratolestí by rozhodně neměly zůstávat v klidu, jelikož se pár metrů od školy válí odhozená ocelová radlice s hroty nebezpečně čnícími vzhůru. Řidiči si při odbočování do Ondříčkovy zase musí dát pozor na neupevněný obrubník.

Kdy bude vše hotovo, není zatím jasné, protože stranický profil pana místostarosty Ruta oznamuje, že další práce budou pokračovat až za rok. Pevně věříme, že to není pravda.

Vše jsme zdokumentovali na fotografiích. (Upozorňujeme, že fotografie jsou dle stanoviska SZ sice pomlouvačné a poplašné, zato reálné).

Diskuse

Tipy na akce

Aktuality

Pokračuje rekonstrukce křižovatky Prokopova-Jeseniova

Až do 15. září budou v souvislosti s pokračováním celkové rekonstrukce a přestavby křižovatky ulic Prokopova-Rokycanova-Jeseniova probíhat v lokalitě uzavírky, omezení a změny v MHD. Zde je jejich přehled:

CzechPoint na Seifrtce od 14. 12. mimo provoz

Pokud budete potřebovat v druhé polovině prosince ověřit podpis či využít jiné služby pracoviště CzechPoint, musíte ve třetí městské části pouze do Lipanské ulice. Pracoviště v budově městské části na Seifertově ulici bude z technických důvodů do konce roku uzavřeno.

8. zasedání Zastupitelstva MČ Praha 3

Úterý 22. prosince 2015 od 15.00 hodin, Žižkovská radnice, Havlíčkovo náměstí 9, 1. patro, č. dveří 126

created by Anawe