Radnice odmítá zdůvodnit veletoče kolem obecních společností

Radnice odmítá zdůvodnit veletoče kolem obecních společností

Již přes dva měsíce odmítá žižkovská radnice zdůvodnit strategické veletoče kolem struktury obecních společností, které spravují obecní majetek za stovky milionů korun. Na otázky Žižkovských listů starostka

čtěte více
Hujová je třetí nejoblíbenější starostkou metropole

Hujová je třetí nejoblíbenější starostkou metropole

Starostka Prahy 3 Vladislava Hujová (TOP 09) je třetí nejoblíběnější nejvyšší představitelkou městských částí v rámci české metropole. Vyplývá to z aktuálního výzkumu agentury Phoenix research, který probíhal v červenci.

čtěte více
Žižkov budou hlídat další tři kamery

Žižkov budou hlídat další tři kamery

Žižkovská radnice schválila rozšíření městského kamerového systému v Praze 3 o tři další stanoviště. Nově budou pod dohledem Žižkovo náměstí, Kostnické náměstí a cyklostezka u Tachovského náměstí.

čtěte více
Hrrr na ně! Na Vítkov

Hrrr na ně! Na Vítkov

Již počtvrté v novodobé historii poženou Husité z vrchu Vítkov křižáky.

čtěte více

Osvěta opět vítězí

Jan Kalous / 13.2.2014
Osvěta opět vítězí

Podporovat zajímavé a prospěšné neziskové projekty jistě patří do dikce správného hospodáře. Je pravdou, že řada těchto projektů skutečně občanům přináší prospěch. Je však zároveň pravdou, že v MČ Praha 3 jsou některá sdružení, která získávají podporu opakovaně a jsou při udělování grantů velmi úspěšní. Čím to je? 

Zamčený vstup do studia Nefrit / FOTO: Filip SingerMají lepší prospěšnější projekty nebo spíše lepší kontakty na radnici? K těm vysoce úspěšným patří občanské sdružení Osvěta, které je úzce vázáno ke starostce Vladislavě Hujové (TOP09), která stála u jeho zrodu.  Nejenom laika napadne, že tato neziskovka funguje jako průtokový kanál peněz z kapes daňových poplatníků. Připomeňme celkovou částku, která se do minulého roku pohybovala ve výši zrhuba 750 tisíc korun.  Úspěšnost žadatele o granty je téměř stoprocentní.

Na podivný postup v případě sdružení Osvěta upozornily Žižkovské listy již v minulém roce. Sdružení od radnice tak s přičtením poslední dotace získalo Zastupitelka TOP09 Jaroslava Suková / FOTO: Filip Singertéměř milion korun. Těmito granty tato neziskovka financuje především masáže v soukromém masážním salonu Nefrit zastupitelky Sukové, která je stranickou kolegyní a přítelkyní starostky.

Starostka Vladislava Hujová (TOP09) / FOTO: Filip SingerTen však nefunguje v prostorech, které bychom si představili pod slůvkem „salon“. Když jedna ze seniorek Nefrit na začátku září minulého roku navštívila, první překvapivá skutečnost byl fakt, že masáže se odehrávají za zamčenými prosklenými vchodovými dveřmi, které chodí Suková osobně otvírat. „Masáže pak probíhají v prostorech označených jako pánská šatna,“ sdělila seniorka, „jsou tam tři lehátka, stůl a šatní skříňky. Nikde není žádná šipka nebo tabule, kudy se k masážnímu studiu jde.“ Rezervovat si místo také nebylo vůbec jednoduché, seniorce trvalo více než měsíc, aby pro ni majitelka Nefritu našla termín masáže, přičemž týden (!) se jí nebylo možné na „kontaktní“ telefonní číslo dovolat vůbec.

Netransparentní a podivné toky z veřejné pokladny na žižkovské radnici byly před dvěma lety důvodem politické krize, 

Objekt na Pražačce, kde naleznete studio Nefrit / FOTO: Filip Singer

která vedla k rozpadu pravicové koalice TOP09 s ODS na Praze 3. Většina radních tehdy vyzvala starostku Hujovou k rezignaci na svůj post. Podle ODS bylo jedním z důvodů i to, že občanské sdružení Čistá města získalo od radnice finanční obnos, přestože v něm starostka figurovala a při hlasování tento fakt zatajila. Ocitla se tak ve zjevném konfliktu se zákonem o střetu zájmů. Z politického střetu však nakonec současná starostky vyšla vítězně, když místo rezignace složila koalici s ČSSD a Stropnického politickým sdružením Žižkov (nejen) sobě. Zjevné porušení zákona o střetu zájmu nakonec vysublimoval do ztracena. Řešil jej totiž v přestupkovém řízení přímo úřad, v jehož čele starostka stojí. A to tak dlouho, až uplynula promlčecí lhůta.

 

Diskuse

Tipy na akce

Aktuality

Pokračuje rekonstrukce křižovatky Prokopova-Jeseniova

Až do 15. září budou v souvislosti s pokračováním celkové rekonstrukce a přestavby křižovatky ulic Prokopova-Rokycanova-Jeseniova probíhat v lokalitě uzavírky, omezení a změny v MHD. Zde je jejich přehled:

CzechPoint na Seifrtce od 14. 12. mimo provoz

Pokud budete potřebovat v druhé polovině prosince ověřit podpis či využít jiné služby pracoviště CzechPoint, musíte ve třetí městské části pouze do Lipanské ulice. Pracoviště v budově městské části na Seifertově ulici bude z technických důvodů do konce roku uzavřeno.

8. zasedání Zastupitelstva MČ Praha 3

Úterý 22. prosince 2015 od 15.00 hodin, Žižkovská radnice, Havlíčkovo náměstí 9, 1. patro, č. dveří 126

created by Anawe