Radnice odmítá zdůvodnit veletoče kolem obecních společností

Radnice odmítá zdůvodnit veletoče kolem obecních společností

Již přes dva měsíce odmítá žižkovská radnice zdůvodnit strategické veletoče kolem struktury obecních společností, které spravují obecní majetek za stovky milionů korun. Na otázky Žižkovských listů starostka

čtěte více
Hujová je třetí nejoblíbenější starostkou metropole

Hujová je třetí nejoblíbenější starostkou metropole

Starostka Prahy 3 Vladislava Hujová (TOP 09) je třetí nejoblíběnější nejvyšší představitelkou městských částí v rámci české metropole. Vyplývá to z aktuálního výzkumu agentury Phoenix research, který probíhal v červenci.

čtěte více
Žižkov budou hlídat další tři kamery

Žižkov budou hlídat další tři kamery

Žižkovská radnice schválila rozšíření městského kamerového systému v Praze 3 o tři další stanoviště. Nově budou pod dohledem Žižkovo náměstí, Kostnické náměstí a cyklostezka u Tachovského náměstí.

čtěte více
Hrrr na ně! Na Vítkov

Hrrr na ně! Na Vítkov

Již počtvrté v novodobé historii poženou Husité z vrchu Vítkov křižáky.

čtěte více

Produkty živnostníků z Prahy 3? Francouzská auta, čínské „crocsy“ a cukrová vata

Jan Kalous / 2.9.2014
Hobby_fest_1

Poslední srpnový víkend nahradila žižkovská radnice páteční a sobotní farmářský trh na Jiřáku novou akcí nazvanou Vinohradský Hobby Fest. Podle radnice to měla být přehlídka produktů zlatých českých ručiček. Místo toho se zde pod patronátem radnice „dýlovaly“ francouzské vozy, čínské napodobeniny spotřebního zboží a maďarské speciality.

Měla to být podle tvrzení radnice ojedinělá akce, která má za cíl prezentovat produkty místních podnikatelů z Prahy 3. (No, ojedinělá teda byla…) „Cílem projektu je podpora řemesel a společností v městské části Praha 3,“ hlásil oficiální web městské části. Místo toho se zde pod patronátem žižkovských politiků prodávali, bůhvíproč, vozy Renault ze zličínského autosalonu, postele ze Soběslavi, či domácí elektrospotřebiče z brněnského e-shopu. A to vedle stánků nabízejících „fejkové“ čínské napodobeniny bot značky Crocs, či (pravděpodobně zaručeně pravé žižkovské) maďarské a slovenské masové speciality. A k tomu cukrová vata a langoše, pro změnu z Plzně.

Nic proti venkovským trhům v pouťových kulisách z počátku devadesátých let. Proti gustu není dešputát. Ale kladete si otázku, proč taková akce má probíhat v pražské památkové zóně, notabene v režii žižkovské radnice.

V případě farmářských trhů radnice podporuje spotřebu místních regionálních potravin, pochopíte i patronát městské části nad akci místních podnikatelů. Ale proč radnice zajišťuje marketingovou podporu čínským oděvním producentům, či dealerovi Renaultů?

Pokud tedy žižkovští radní nepovažují za nejúžasnější hobby na světě projížďku ve francouzském fáru s „fejkovými“ umělohmotnými sandály na nohou a čabajkou v ruce. Pak by to jistou logiku i mělo…

Diskuse

Tipy na akce

Aktuality

Pokračuje rekonstrukce křižovatky Prokopova-Jeseniova

Až do 15. září budou v souvislosti s pokračováním celkové rekonstrukce a přestavby křižovatky ulic Prokopova-Rokycanova-Jeseniova probíhat v lokalitě uzavírky, omezení a změny v MHD. Zde je jejich přehled:

CzechPoint na Seifrtce od 14. 12. mimo provoz

Pokud budete potřebovat v druhé polovině prosince ověřit podpis či využít jiné služby pracoviště CzechPoint, musíte ve třetí městské části pouze do Lipanské ulice. Pracoviště v budově městské části na Seifertově ulici bude z technických důvodů do konce roku uzavřeno.

8. zasedání Zastupitelstva MČ Praha 3

Úterý 22. prosince 2015 od 15.00 hodin, Žižkovská radnice, Havlíčkovo náměstí 9, 1. patro, č. dveří 126

created by Anawe