Radnice odmítá zdůvodnit veletoče kolem obecních společností

Radnice odmítá zdůvodnit veletoče kolem obecních společností

Již přes dva měsíce odmítá žižkovská radnice zdůvodnit strategické veletoče kolem struktury obecních společností, které spravují obecní majetek za stovky milionů korun. Na otázky Žižkovských listů starostka

čtěte více
Hujová je třetí nejoblíbenější starostkou metropole

Hujová je třetí nejoblíbenější starostkou metropole

Starostka Prahy 3 Vladislava Hujová (TOP 09) je třetí nejoblíběnější nejvyšší představitelkou městských částí v rámci české metropole. Vyplývá to z aktuálního výzkumu agentury Phoenix research, který probíhal v červenci.

čtěte více
Žižkov budou hlídat další tři kamery

Žižkov budou hlídat další tři kamery

Žižkovská radnice schválila rozšíření městského kamerového systému v Praze 3 o tři další stanoviště. Nově budou pod dohledem Žižkovo náměstí, Kostnické náměstí a cyklostezka u Tachovského náměstí.

čtěte více
Hrrr na ně! Na Vítkov

Hrrr na ně! Na Vítkov

Již počtvrté v novodobé historii poženou Husité z vrchu Vítkov křižáky.

čtěte více

Radní omylem schválili dar úplně jiné škole

Jan Kalous / 1.9.2014
Radní omylem schválili dar úplně jiné škole

Škola jako škola, Chmelnice jako Chelčického… Kuriózní materiál museli řešit na svém posledním zasedání radní na žižkovské radnici. Odvolávali svůj souhlas s přijetím darů od soukromých dárců na obědy a sportovní náčiní a pomůcky základce, kterou radnice spravuje. Čtrnáct dní předtím si totiž spletli školy a omylem dary přiklepli základce na úplně opačném konci Žižkova.

Obecně prospěšná společnost Women for Women se rozhodla přispět jarovské základní škole Chmelnice na obědy pro sociálně slabé děti bezmála 12 tisíci korunami, obdobný příspěvek tamním školákům adresovala také paní Hofmanová z Prahy 9. Celkem 30 tisíc korun na učební a sportovní pomůcky.

Přijetí jakéhokoliv daru ve škole či školce musí však podle platných pravidel posvětit zřizovatel, kterým je městská část. A tak ředitel chmelnické základky požádal žižkovskou radnici o posvěcení. A radní přijetí daru schválili… …úplně jiné škole. Místo ZŠ Chmelnice v usnesení rady z 6. srpna stojí, že rada v čele se starostkou Vladislavou Hujovou (TOP 09) bere na vědomí žádost ředitele základní a mateřské školy Chelčického 43/2614 a schvaluje ji. To je základka, která leží téměř na opačném konci Prahy 3.  

A tak se oběma dary museli radní zabývat znovu na svém posledním zasedání minulou středu. Odvolali, co schválili a schválili, co schválit měli.

No, hlavně že to dopadlo. Pochopte, těch základek pod kuratelou žižkovské radnice je deset, a kdo si je má všechny pamatovat. A k tomu obě zmiňované školy začínají na CH. Jestli by nepomohlo jednu přejmenovat­?

Diskuse

Tipy na akce

Aktuality

Pokračuje rekonstrukce křižovatky Prokopova-Jeseniova

Až do 15. září budou v souvislosti s pokračováním celkové rekonstrukce a přestavby křižovatky ulic Prokopova-Rokycanova-Jeseniova probíhat v lokalitě uzavírky, omezení a změny v MHD. Zde je jejich přehled:

CzechPoint na Seifrtce od 14. 12. mimo provoz

Pokud budete potřebovat v druhé polovině prosince ověřit podpis či využít jiné služby pracoviště CzechPoint, musíte ve třetí městské části pouze do Lipanské ulice. Pracoviště v budově městské části na Seifertově ulici bude z technických důvodů do konce roku uzavřeno.

8. zasedání Zastupitelstva MČ Praha 3

Úterý 22. prosince 2015 od 15.00 hodin, Žižkovská radnice, Havlíčkovo náměstí 9, 1. patro, č. dveří 126

created by Anawe