Ze zákona nemají placení političtí funkcionáři radnic, kteří nedokončí své funkční období na odstupné nárok. To je také příklad žižkovského místostarosty Hellera, který byl jako strážce obecní pokladny téměř čtyři roky nejbližším spolupracovníkem své stranické kolegyně z TOP 09 a starostky Vladislavy Hujové. Společně s ní byl po koaličních rošádách na radnici také jediným z úzkého vedení obce, kdo přežil personální změny mezi politiky, úřadujícími na žižkovské radnici.
Vaz mu zlomila až série skandálů. Nejdříve sdělovací prostředky zveřejnily případ, kdy ředitel místní městské policie nechal „zmizet“ místostarostovu pokutu za špatné parkování. Šéf strážníků přitom peskoval své podřízené na zachovaném telefonním záznamu, aby dávali pozor, komu odtahují auto.
Následně se ukázalo, že stojí v čele firmy, které vláda bez výběrového řízení předala Tkáňovou banku v Brně. Lukrativnímu zdravotnickému zařízení měla společnost přinést investice a zahraniční odborníky. Místo toho skupina firem, v jejichž čele žižkovský politik figuruje, odčerpaly na různých dotacích téměř miliardu korun, za které mj. pořídili nemovitosti. Transakce momentálně šetří ministerstvo financí. Ministr Andrej Babiš dokonce o aféře prohlásil, že jde o „sofistikovaný tunel za asistence státu“.
Místo vysvětlení Josef Heller označil své aféry za „nechutné útoky na jeho osobu,“ těsně před prázdninami však byl donucen rezignovat. Jen o několik desítek hodin po rezignaci mu starostka Hujová s jeho ex-kolegy z rady Prahy 3 přiklepla odstupné, na které neměl ze zákona nárok – tři měsíční platy za bezmála 200 tisíc korun. Nenápadný materiál s názvem „Poskytnutí odměny při skončení funkčního období“ schválila 25. června ve vší tichosti rada městské části. Proti zlatému padáku pro Hellera se z devíti radních postavil pouze zelený místostarosta Matěj Stropnický, jeho stranický kolega Ondřej Rut se hlasování zdržel.
Skandály opředený komunální politik tak sice zmizel z vedení radnice, jeho plat mu však daňoví poplatníci doplatí až téměř do říjnových voleb.