Radnice odmítá zdůvodnit veletoče kolem obecních společností

Radnice odmítá zdůvodnit veletoče kolem obecních společností

Již přes dva měsíce odmítá žižkovská radnice zdůvodnit strategické veletoče kolem struktury obecních společností, které spravují obecní majetek za stovky milionů korun. Na otázky Žižkovských listů starostka

čtěte více
Hujová je třetí nejoblíbenější starostkou metropole

Hujová je třetí nejoblíbenější starostkou metropole

Starostka Prahy 3 Vladislava Hujová (TOP 09) je třetí nejoblíběnější nejvyšší představitelkou městských částí v rámci české metropole. Vyplývá to z aktuálního výzkumu agentury Phoenix research, který probíhal v červenci.

čtěte více
Žižkov budou hlídat další tři kamery

Žižkov budou hlídat další tři kamery

Žižkovská radnice schválila rozšíření městského kamerového systému v Praze 3 o tři další stanoviště. Nově budou pod dohledem Žižkovo náměstí, Kostnické náměstí a cyklostezka u Tachovského náměstí.

čtěte více
Hrrr na ně! Na Vítkov

Hrrr na ně! Na Vítkov

Již počtvrté v novodobé historii poženou Husité z vrchu Vítkov křižáky.

čtěte více

Radnice chce zakázat Milion Marihuana March na Parukářce. „Vraťte se na Letnou,“ vzkazuje aktivistům.

Jan Kalous / 10.2.2015
Radnice chce zakázat Milion Marihuana March na Parukářce. „Vraťte se na Letnou,“ vzkazuje aktivistům.

Žižkovští radní asi nepovolí na Parukářce zakončení letošního pochodu za legalizaci konopí „Milion Marihuana March 2015. Vyplývá to z návrhu usnesení, kterým se zítra budou na svém zasedání na žižkovské radnici zabývat radní. Naopak vzkazují účastníkům happeningu, aby se vrátili na Letnou, kde pochod končil dříve.

Milion Marihuana March možná nebude / FOTO: Petr HamšíkHappening za legalizaci konopí měl jako každý rok proběhnout v květnu, konkrétně v sobotu 9. května. Ale asi neproběhne, jak vyplývá z usnesení, o kterém mají žižkovští politici zítra od 15.00 hodin hlasovat. V něm se konstatuje, že radnice bere na vědomí žádost Občanského sdružení Legalizace.cz, které je pořadatelem, ale zároveň neschvaluje poskytnutí prostoru oblíbeného žižkovského parku pro jejich záměry. Že se jedná o politicky ožehavé téma, je zřejmé i z toho, že pod materiálem není podepsána ani starostka či některý z místostarostů. Předkladatelem jsou totiž velmi nestandardně všichni „uvolnění členové“ rady, tedy celé užší vedení radnice.

Milion Marihuana March možná nebude na Parukářce / FOTO: Petr HamšíkKonání happeningu Milion Marihuana March na Žižkově má totiž své skalní zastánce i odpůrce. Rok od roku lidnatější akce se na Prahu 3 přesunula z Letné v roce 2009, kdy se rozhodlo tehdejší vedení ODS i přes řadu výhrad happening tolerovat. Vytlačit zastánce legalizace marihuany se pak pokusila právě současná starostka Vladislava Hujová (TOP 09) již v loňském roce. Proti se však postavil její tehdejší koaliční partner Žižkov (nejen) sobě. Od tohoto nejsilnějšího opozičního politického subjektu se v případě, že radní skutečně vystaví stopku celé akci, dají také očekávat nejhlasitější protesty. Proti happeningu se naopak výrazně vymezuje celá řada obyvatel z okolí, které obtěžuje čím dál větší hluk a nepořádek, který marihuanový pochod přináší.

Milion Marihuana March možná nebude na Parukářce / FOTO: Petr HamšíkO jejich hlasy se také opírá vedení radnice, které ve zdůvodnění zákazu argumentuje také tím, že tradice pochodu byla založena na Letné a Praha 3 poskytovala pouze přechodné místo ke konání akce.

„Vzhledem k tomu, že počet účastníků každým rokem narůstá, je pro park stále větší zátěží. Mohlo by dojít k nevratnému poškození veřejné zeleně. Park Parukářka je oddychovou a rekreační lokalitou, volný čas zde tráví rodiny s dětmi, nachází se zde dvě dětská hřiště a propagace legalizace konopí zde není vhodná. Následný odchod přímých účastníků akce je oprávněným podnětem ke stížnostem občanů,“ stojí ve stanovisku žižkovských politiků, kteří organizátorům doporučili, aby se vrátili zpátky na Letnou.

Diskuse

Tipy na akce

Aktuality

Pokračuje rekonstrukce křižovatky Prokopova-Jeseniova

Až do 15. září budou v souvislosti s pokračováním celkové rekonstrukce a přestavby křižovatky ulic Prokopova-Rokycanova-Jeseniova probíhat v lokalitě uzavírky, omezení a změny v MHD. Zde je jejich přehled:

CzechPoint na Seifrtce od 14. 12. mimo provoz

Pokud budete potřebovat v druhé polovině prosince ověřit podpis či využít jiné služby pracoviště CzechPoint, musíte ve třetí městské části pouze do Lipanské ulice. Pracoviště v budově městské části na Seifertově ulici bude z technických důvodů do konce roku uzavřeno.

8. zasedání Zastupitelstva MČ Praha 3

Úterý 22. prosince 2015 od 15.00 hodin, Žižkovská radnice, Havlíčkovo náměstí 9, 1. patro, č. dveří 126

created by Anawe