Radnice odmítá zdůvodnit veletoče kolem obecních společností

Radnice odmítá zdůvodnit veletoče kolem obecních společností

Již přes dva měsíce odmítá žižkovská radnice zdůvodnit strategické veletoče kolem struktury obecních společností, které spravují obecní majetek za stovky milionů korun. Na otázky Žižkovských listů starostka

čtěte více
Hujová je třetí nejoblíbenější starostkou metropole

Hujová je třetí nejoblíbenější starostkou metropole

Starostka Prahy 3 Vladislava Hujová (TOP 09) je třetí nejoblíběnější nejvyšší představitelkou městských částí v rámci české metropole. Vyplývá to z aktuálního výzkumu agentury Phoenix research, který probíhal v červenci.

čtěte více
Žižkov budou hlídat další tři kamery

Žižkov budou hlídat další tři kamery

Žižkovská radnice schválila rozšíření městského kamerového systému v Praze 3 o tři další stanoviště. Nově budou pod dohledem Žižkovo náměstí, Kostnické náměstí a cyklostezka u Tachovského náměstí.

čtěte více
Hrrr na ně! Na Vítkov

Hrrr na ně! Na Vítkov

Již počtvrté v novodobé historii poženou Husité z vrchu Vítkov křižáky.

čtěte více
Zvolte stranu: 1-5 | 6-10 | 11-15 | 16-20 | 21-22

18.12.2013 Nostalgie po první republice je zcela na místě

Nostalgie po první republice je zcela na místě

Zpěvák, herec, režisér, ale také tanečník a stepař Ondřej Havelka se s námi setkal pár desítek minut před zvukovou zkouškou koncertu Melody Makers v Městské knihovně v Praze. Přestože měl před sebou ještě převlékání a vyladění zvuku všech patnácti členů big bandu, velmi přesně a ochotně se rozpovídal o pozadí swingové hudby, která v současné době zaznamenává velký vzestup. 

28.11.2013 Rychlý život ústí v rychlou architekturu

Rychlý život ústí v rychlou architekturu

Známý herec a architekt David Vávra s rozhovory šetří. Pokud si může určit místo setkání, tak to je to pokaždé ve vinohradské kavárně Kaaba. Kavárna pro něj není jen místo schůzek, ale i pracovní prostor, v němž vznikají prvotní nápady či ideje jeho projektů. Podobně jako v autě na místě spolujezdce – když se mu myšlenky rozběhnou všemi směry. 

18.11.2013 Hana Vagnerová: V herectví jen jiskra nestačí!

Hana Vagnerová: V herectví jen jiskra nestačí!

Za dvě hodiny mělo začít představení na jevišti Švandova divadla, v němž energická Hana Vagnerová vystupuje v jedné z hlavní rolí. Mladá herečka, jež dala tvář například seriálové Tereze Hodačové z Expozitury či Zuzaně v seriálu Vyprávěj, hned na úvod rozhovoru prozradila, že v představení vlastně zaskakuje a na naučení celé role měla slabý týden času. V herecké branži se fotografická paměť jistě hodí! 

8.10.2013 Spánek – jedna hodina denně

Spánek – jedna hodina denně

Fotograf Žižkovských listů Filip Singer je již léta kmenovým fotografem Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary. Jaké to je vpadnout do festivalového mumraje a každou jeho událost natrvalo zachytit na fotografiích? 

8.10.2013 Eva Zaoralová: Spokojit se s umělcovým dílem

Eva Zaoralová: Spokojit se s umělcovým dílem

Novodobá historie Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech je spojena především se dvěma jmény – Jiřím Bartoškou a Evou Zaoralovou, jež dlouhá léta stála v čele programového výběru. Co se však skrývá za úspěšnou cinefilskou akcí, jak je těžké posoudit kvalitu snímků a jaký je lesk filmových hvězd? 

Zvolte stranu: 1-5 | 6-10 | 11-15 | 16-20 | 21-22

Tipy na akce

Aktuality

Pokračuje rekonstrukce křižovatky Prokopova-Jeseniova

Až do 15. září budou v souvislosti s pokračováním celkové rekonstrukce a přestavby křižovatky ulic Prokopova-Rokycanova-Jeseniova probíhat v lokalitě uzavírky, omezení a změny v MHD. Zde je jejich přehled:

CzechPoint na Seifrtce od 14. 12. mimo provoz

Pokud budete potřebovat v druhé polovině prosince ověřit podpis či využít jiné služby pracoviště CzechPoint, musíte ve třetí městské části pouze do Lipanské ulice. Pracoviště v budově městské části na Seifertově ulici bude z technických důvodů do konce roku uzavřeno.

8. zasedání Zastupitelstva MČ Praha 3

Úterý 22. prosince 2015 od 15.00 hodin, Žižkovská radnice, Havlíčkovo náměstí 9, 1. patro, č. dveří 126

created by Anawe