Radnice odmítá zdůvodnit veletoče kolem obecních společností

Radnice odmítá zdůvodnit veletoče kolem obecních společností

Již přes dva měsíce odmítá žižkovská radnice zdůvodnit strategické veletoče kolem struktury obecních společností, které spravují obecní majetek za stovky milionů korun. Na otázky Žižkovských listů starostka

čtěte více
Hujová je třetí nejoblíbenější starostkou metropole

Hujová je třetí nejoblíbenější starostkou metropole

Starostka Prahy 3 Vladislava Hujová (TOP 09) je třetí nejoblíběnější nejvyšší představitelkou městských částí v rámci české metropole. Vyplývá to z aktuálního výzkumu agentury Phoenix research, který probíhal v červenci.

čtěte více
Žižkov budou hlídat další tři kamery

Žižkov budou hlídat další tři kamery

Žižkovská radnice schválila rozšíření městského kamerového systému v Praze 3 o tři další stanoviště. Nově budou pod dohledem Žižkovo náměstí, Kostnické náměstí a cyklostezka u Tachovského náměstí.

čtěte více
Hrrr na ně! Na Vítkov

Hrrr na ně! Na Vítkov

Již počtvrté v novodobé historii poženou Husité z vrchu Vítkov křižáky.

čtěte více

Nové kluziště pod Žižkovskou věží

redakce / 14.1.2015
Nové kluziště pod Žižkovskou věží

Chcete si v Praze zabruslit na venkovním kluzišti? Možnosti jsou v Praze oproti předchozím letům menší. Nově si ale můžete vyrazit pod Žižkovskou věž! Zbrusu nové kluziště vyplňuje mezeru na trhu po sportovištích, které tuto zimu neotevřely. 

Kluziště pod věží / FOTO: Michal ProtivanskýProti venkovním kluzištím není jen teplá zima, ale také pražský magistrát, který v letošním sezoně neposkytl finanční podporu například sportovištím na Ovocném trhu, či na Štvanici, které tak nemohly otevřít. Magistrát tuto skutečnost komentoval: „Město dříve finančně přispívalo. Letos v rámci partnerství požadovaná částka nebyla minulou radou schválena."

V Mahlerových sadech na Praze 3 však bylo otevřeno kluziště zbrusu nové s ledovou plochou o velikosti třicet krát čtrnáct metrů, s odhlučněnou technikou a ekologickým provozem chladícího média.

„Teď je krásné počasí, které je pro bruslení jako dělané,“ říká maminka Kateřina zatímco se její dcera Eliška klouzá od mantinelu k mantinelu. „Jsme tady už potřetí a je to skvělý nápad,“ doplňuje. Další úbytek městské zeleně v parku ji nevadí – Praha 3 má prý dostatek hřišť, kam s dcerou mohou vyrazit. „Mahlerovy sady jsou v této podobě spíš lunapark,“ oponuje důchodce Karel, „už to vůbec není park, kam bych si šel odpočinout a sednout na lavičku,“ dodává.

Milovníci bruslení však mohou do sadů vyrazit každý den - kluziště je otevřeno od devíti ráno do devíti večer a kromě samotného „klouzání“ nabízí i možnost zapůjčení bruslí. Provozovatel zatím počítá s tím, že by sportoviště fungovalo až do konce března.

 

Kluziště pod věží / FOTO: Michal Protivanský

Příprava na sportovní výkon / FOTO: Michal Protivanský

 

Kluziště pod věží / FOTO: Michal Protivanský

Celodenní bruslení / FOTO: Michal Protivanský 

 

Kluziště pod věží / FOTO: Michal Protivanský

Vžuuum / FOTO: Michal Protivanský

Diskuse

Tipy na akce

Aktuality

Pokračuje rekonstrukce křižovatky Prokopova-Jeseniova

Až do 15. září budou v souvislosti s pokračováním celkové rekonstrukce a přestavby křižovatky ulic Prokopova-Rokycanova-Jeseniova probíhat v lokalitě uzavírky, omezení a změny v MHD. Zde je jejich přehled:

CzechPoint na Seifrtce od 14. 12. mimo provoz

Pokud budete potřebovat v druhé polovině prosince ověřit podpis či využít jiné služby pracoviště CzechPoint, musíte ve třetí městské části pouze do Lipanské ulice. Pracoviště v budově městské části na Seifertově ulici bude z technických důvodů do konce roku uzavřeno.

8. zasedání Zastupitelstva MČ Praha 3

Úterý 22. prosince 2015 od 15.00 hodin, Žižkovská radnice, Havlíčkovo náměstí 9, 1. patro, č. dveří 126

created by Anawe