Radnice odmítá zdůvodnit veletoče kolem obecních společností

Radnice odmítá zdůvodnit veletoče kolem obecních společností

Již přes dva měsíce odmítá žižkovská radnice zdůvodnit strategické veletoče kolem struktury obecních společností, které spravují obecní majetek za stovky milionů korun. Na otázky Žižkovských listů starostka

čtěte více
Hujová je třetí nejoblíbenější starostkou metropole

Hujová je třetí nejoblíbenější starostkou metropole

Starostka Prahy 3 Vladislava Hujová (TOP 09) je třetí nejoblíběnější nejvyšší představitelkou městských částí v rámci české metropole. Vyplývá to z aktuálního výzkumu agentury Phoenix research, který probíhal v červenci.

čtěte více
Žižkov budou hlídat další tři kamery

Žižkov budou hlídat další tři kamery

Žižkovská radnice schválila rozšíření městského kamerového systému v Praze 3 o tři další stanoviště. Nově budou pod dohledem Žižkovo náměstí, Kostnické náměstí a cyklostezka u Tachovského náměstí.

čtěte více
Hrrr na ně! Na Vítkov

Hrrr na ně! Na Vítkov

Již počtvrté v novodobé historii poženou Husité z vrchu Vítkov křižáky.

čtěte více

Viktorka Žižkov se vyhnula vystěhování ze stadionu

Petr Hamšík / 10.1.2014
Viktorka Žižkov se vyhnula vystěhování ze stadionu

Fotbalový klub bosse Luďka Vinše doplatil radnici dlužný nájem.

Fanoušci místního fotbalového klubu FK Viktoria Žižkov si mohou konečně oddechnout. „Viktorka“ se nebude muset ze stadionu na Seifertově ulici vystěhovat a dál může pokračovat svou pouť druhou fotbalovou ligou. Proč se dospělo až do situace, kdy se fotbalisté mohli pomyslně ocitnout na dlažbě?
 

Viktorka Žižkov splatila dluh / FOTO: ČTKJiž několik let probíhá mezi MČ Praha 3 a společností Viktoria Žižkov, a.s. ztělesněnou podnikatelem Luďkem Vinšem, proces přesunu majetků, na jehož konci má být Městská část Praha 3 výhradním majitelem stadionu včetně všech pozemků. V průběhu let se však spíše zdá, že dochází k sanování neúspěšných Vinšových podnikatelských aktivit. Městská část kupříkladu poskytla Viktorce půjčku ve výši deseti milionů korun na instalaci nového vyhřívaného trávníku, kterou však v roce 2012 vyřešila tím, že od Vinše odkoupila plochu trávníku, technické zázemí a část tribun v celkové výši 28 milionů korun. „Jednoduše my potřebujeme ten stadion proto, aby fotbalový klub s celým tím mládežnickým zázemím prostě žil,“ řekl k tématu v rozhovoru Viktorka Žižkov splatila dluh / FOTO: fkvz.czpro ŽL zástupce starostky Bohuslav Nigrin (ČSSD),  „A bez toho stadionu to nejde.“ Bohuslav Nigrin zároveň nevyloučil, že by v budoucnu mohla městská část stadion pronajmout i jinému fotbalovému klubu. „V minulosti o tom například uvažovala Bohemka,“ dodal.

V roce 2013 se Viktorka stala nájemníkem městské části, přičemž měsíčně měla do rozpočtu radnice zaplatit 100 tisíc korun. První splátky byly řádně zaplaceny, záhy se však přívod peněz zastavil. Dluh postupně narůstal a radnice se tak rozhodla před letními prázdninami dát klubu výpověď, pokud do konce roku dlužnou částku nedoplatí. Ke konci roku Viktorka již dlužila nájemné za devět měsíců.

Viktorka Žižkov splatila dluh / FOTO: ČTKVzedmuté emoce se v polovině listopadu minulého roku pokusila uklidnit i veřejná diskuze se zástupci všech zmíněných stran, od Luďka Vinše, přes starostku Vladislavu Hujovou (TOP 09) až po Michala Kuciána (ČSSD), dřívějšího funkcionáře fotbalového klubu. Diskuze se však vedla spíše na vlně vzájemného souznění výše zmíněných s tím, že Vinš samozřejmě vše do konce roku doplatí.

„Platba za rok 2013 byla provedena včetně penále,“ sdělil ŽL tento týden tiskový mluvčí radnice Stanislav Kněnický a dodal: „V řádném termínu byla provedena i platba za leden 2014.“ Zdá se tedy, že je vše v nejlepším pořádku. Jeden z tvrdého jádra fanoušků Viktorky tuto skutečnost komentuje vcelku střízlivě: „Oni to doplatili? Další nájem ať radnice očekává tak nejdřív za půl roku. V tomto ohledu si nedělám naprosto žádné iluze.“

Kde však mohla Viktorka získat takřka jeden milion korun na nájem, který nebyla schopna skoro celý rok řádně splácet? Stačí se vrátit do března předchozího roku, kdy zastupitelstvo městské části schválilo mimořádný grant ve výši dvou milionů korun na oslavy 110 let od založení Viktorky Žižkov. „Do této chvíle žádné oslavy neproběhly,“ říká Martin, fanoušek Viktorky, „Vinš nenechal udělat ani slavnostní plachtu, nebo dresy s číslicí, jak to bývá běžné při oslavách v jiných klubech. Ty peníze zmizely do černé díry.“ Že by se černá díra otevřela a vydala svůj poklad na splacení dlužného nájmu? Spíše však odpluly neznámo kam – podle posledních informací redakce Vinš dluh splatil z bankovní půjčky. 

Viktorka Žižkov splatila dluh / FOTO: ČTK

Diskuse

Tipy na akce

Aktuality

Pokračuje rekonstrukce křižovatky Prokopova-Jeseniova

Až do 15. září budou v souvislosti s pokračováním celkové rekonstrukce a přestavby křižovatky ulic Prokopova-Rokycanova-Jeseniova probíhat v lokalitě uzavírky, omezení a změny v MHD. Zde je jejich přehled:

CzechPoint na Seifrtce od 14. 12. mimo provoz

Pokud budete potřebovat v druhé polovině prosince ověřit podpis či využít jiné služby pracoviště CzechPoint, musíte ve třetí městské části pouze do Lipanské ulice. Pracoviště v budově městské části na Seifertově ulici bude z technických důvodů do konce roku uzavřeno.

8. zasedání Zastupitelstva MČ Praha 3

Úterý 22. prosince 2015 od 15.00 hodin, Žižkovská radnice, Havlíčkovo náměstí 9, 1. patro, č. dveří 126

created by Anawe