Radnice odmítá zdůvodnit veletoče kolem obecních společností

Radnice odmítá zdůvodnit veletoče kolem obecních společností

Již přes dva měsíce odmítá žižkovská radnice zdůvodnit strategické veletoče kolem struktury obecních společností, které spravují obecní majetek za stovky milionů korun. Na otázky Žižkovských listů starostka

čtěte více
Hujová je třetí nejoblíbenější starostkou metropole

Hujová je třetí nejoblíbenější starostkou metropole

Starostka Prahy 3 Vladislava Hujová (TOP 09) je třetí nejoblíběnější nejvyšší představitelkou městských částí v rámci české metropole. Vyplývá to z aktuálního výzkumu agentury Phoenix research, který probíhal v červenci.

čtěte více
Žižkov budou hlídat další tři kamery

Žižkov budou hlídat další tři kamery

Žižkovská radnice schválila rozšíření městského kamerového systému v Praze 3 o tři další stanoviště. Nově budou pod dohledem Žižkovo náměstí, Kostnické náměstí a cyklostezka u Tachovského náměstí.

čtěte více
Hrrr na ně! Na Vítkov

Hrrr na ně! Na Vítkov

Již počtvrté v novodobé historii poženou Husité z vrchu Vítkov křižáky.

čtěte více

Začínáme s „fitkem“ aneb co skrývá lednička

Petr Hamšík / 27.1.2014
Začínáme s „fitkem“ aneb co skrývá lednička

Rozhodnutí o tom, že budete pravidelně navštěvovat místnost plnou upocenců, máte již za sebou a kýženě vyhlížíte vysvalenou či jinak zpevněnou postavu? Pravidelné chození do fitness centra ale nekončí pouze u správně provedených cviků, péče o kondičku, zdravé tělo obalené příjemně vystupujícími svaly po vás bude žádat i další důležitá rozhodnutí. Ano, jde o správný životní styl – především skladbu vašeho jídelníčku. 

Společně s mistrem světa v kulturistice Tomášem Burešem / FOTO: Filip Singer„To s tebou mohu cvičit donekonečna! Když nebudeš jíst podle sestaveného jídelníčku, tak ti svaly neporostou,“ důrazně mi promlouvá do duše trenérka fitness Veronika Žižková, „sval MUSÍ dostat správnou výživu!“ Jinými slovy – přestože budete poctivě cvičit, pro správný výsledek musíte uzpůsobit i svůj životní styl. Dnešní doba je už taková – shon, odpírání si pravidelné stravy, dlouhé ponocování a přecpávání se po jedenácté hodin večerní. Vaše tělo v tu chvíli úpí, volá o pomoc a kdyby mohlo, dávno uteče za někým, kdo se o něj bude mnohem lépe starat. Takový denní režim je špatný nejen, když chodíte cvičit do fitness centra.

„Přeci chodím cvičit, abych si nemusel odpírat to, co mám z různých jídla a pití rád!“ říkám často Veronice, zvláště v situacích, kdy mě večer čeká posezení s přáteli v nějaké žižkovské hospůdce. Ve všem však jde především o míru – na jedné straně až asketický přístup ke stravě, na straně druhé nezřízené obžerství a vulgárně řečeno „chlastání“. Většina z nás se obvykle potká někde zhruba uprostřed. První věc, s níž jsem osobně FOTO: Petr Hamšíkzačal, je opravdová pravidelnost v trojčlence snídaně, oběd večeře. Máte toho v práci nad hlavu? Jde ale o vaše tělo, které má hlad a jemuž musíte chtě nechtě ve správný čas naservírovat potřebný pytlíček živin.  Navíc – při pravidelném cvičení musíte do těla dostat především větší množství stavebních látek vašich svalů – proteinů. Stane se z vás masožrout a to doslova!

Konverzace u jednotlivých cvičení tak stále častěji protínají otázky jako „Jak nejlépe uvařit hovězí zadní?“, disputace na téma „Batáty a jejich výhoda“ či „Kulturisté – milovníci kuřecích prsíček“. Kdyby vám ze cvičení zůstal jen ten návyk na pravidelnou a zdravou stravu, nebylo by to rozhodně málo. My však pokračujeme dál a příště se podíváme na tajemné téma sypkých proteinů a aminokyselin.

 

Jídelníček podle trenérky Veroniky Žižkové


Jedná se o vzorový jídelníček – pochopitelně záleží v mnohém na tom, kolik vážíte a jaké máte při posilování cíle! Podrobnější jídelníčky připravené dle cílů cvičení si ukážeme v některém z příštích dílů našeho „fitness“ seriálu.


1) Snídaně

1 střední banán, 3 celá vejce, 3 bílky +2 plátky žitného chleba

 

2) Svačina

150g krůtích či kuřecích prsou, 200g vařených brambor

 

3) Oběd

150g krůtích prsou, 100g rýže,  1/2 avokáda

 

4) Svačina

2 plátky celozrnného nebo žitného chlebu, 100g krůtího masa (prsa, mleté,  nebo kvalitní šunka)

 

5) Druhá svačina cca 1 hodinu před tréninkem

1 velké jablko, grep nebo banán

 

6) Do dvaceti minut po tréninku

1 odměrka syrovátkového proteinu, nápoj gatorade nebo 1 banán

 

7) Večeře

150g hovězí roštěná, 1 velká batáta (sladké brambory) zeleninový salát s olivovým olejem
 

Diskuse

Tipy na akce

Aktuality

Pokračuje rekonstrukce křižovatky Prokopova-Jeseniova

Až do 15. září budou v souvislosti s pokračováním celkové rekonstrukce a přestavby křižovatky ulic Prokopova-Rokycanova-Jeseniova probíhat v lokalitě uzavírky, omezení a změny v MHD. Zde je jejich přehled:

CzechPoint na Seifrtce od 14. 12. mimo provoz

Pokud budete potřebovat v druhé polovině prosince ověřit podpis či využít jiné služby pracoviště CzechPoint, musíte ve třetí městské části pouze do Lipanské ulice. Pracoviště v budově městské části na Seifertově ulici bude z technických důvodů do konce roku uzavřeno.

8. zasedání Zastupitelstva MČ Praha 3

Úterý 22. prosince 2015 od 15.00 hodin, Žižkovská radnice, Havlíčkovo náměstí 9, 1. patro, č. dveří 126

created by Anawe