Radnice odmítá zdůvodnit veletoče kolem obecních společností

Radnice odmítá zdůvodnit veletoče kolem obecních společností

Již přes dva měsíce odmítá žižkovská radnice zdůvodnit strategické veletoče kolem struktury obecních společností, které spravují obecní majetek za stovky milionů korun. Na otázky Žižkovských listů starostka

čtěte více
Hujová je třetí nejoblíbenější starostkou metropole

Hujová je třetí nejoblíbenější starostkou metropole

Starostka Prahy 3 Vladislava Hujová (TOP 09) je třetí nejoblíběnější nejvyšší představitelkou městských částí v rámci české metropole. Vyplývá to z aktuálního výzkumu agentury Phoenix research, který probíhal v červenci.

čtěte více
Žižkov budou hlídat další tři kamery

Žižkov budou hlídat další tři kamery

Žižkovská radnice schválila rozšíření městského kamerového systému v Praze 3 o tři další stanoviště. Nově budou pod dohledem Žižkovo náměstí, Kostnické náměstí a cyklostezka u Tachovského náměstí.

čtěte více
Hrrr na ně! Na Vítkov

Hrrr na ně! Na Vítkov

Již počtvrté v novodobé historii poženou Husité z vrchu Vítkov křižáky.

čtěte více

Začínáme s "fitkem" – potravinové doplňky

Petr Hamšík / 18.2.2014
Začínáme s fitkem – potravinové doplňky

Pokud pravidelně sledujete vrcholový sport, nejspíše víte, že se čas od času objeví hříšník s nepovolenými podpůrnými látkami. Atlet Asaf Powel či americká sprinterka Marion Jones by mohli vyprávět. Pokud pak máte „něco brát“ při chození do posilovny, možná ve vás zprvu hrkne. Jak však zacházet s těmi správnými potravinovými doplňky a proč? 

„Doplňky mohou mít několik funkcí dle toho, co právě vaše tělo potřebuje,“ říká trenérka Veronika Žižková, „Chceme zhubnout, nebo nabrat svalovou hmotu? Pointa suplementů je dodat organismu správné látky ve správný čas,“ dodává. V rámci potravinových doplňků je však taková džungle, že vyznat se v ní chce opravdu solidní mapu. Jedna z cest jsou totiž stimulanty v podobě nejrůznějších spalovačů, které vás nastartují při fyzické zátěži, větvené aminokyseliny neboli BCAA, jež dodají jak energii v průběhu výkonu, tak oddálí únavu organismu a zabrání devastaci svalové hmoty intenzivní fyzickou zátěží. „Mnoho lidí také podceňuje proces regenerace,“ zdůrazňuje Veronika, „cvičí jako o život, ale výsledek je nutné formovat i mimo fitko a dodat tělu sacharidy, aminokyseliny a proteiny. Ne pivo a tatarák!“ Při těchto slovech se mi vybaví mnohá posezení v hospůdce, kam jsem dorazil přímo ze cvičení. To by se trenérce jistě nelíbilo...

 

Fitko a potravinové doplňky / FOTO: redakceAminokyseliny, BCAA, proteiny

Perete se už delší čas s činkama a výsledek není příliš znát? Inu – zamyslete se nad tím, jak žijete mimo tělocvičnu, jak se stravujete a zda svým svalům dáváte dostatečnou výživu na to, aby mohly opravdu růst.

Pokud potřebujeme svaly vyživit po ránu, před cvičením a těsně po něm, je vhodné sáhnout po aminokyselinách, které jsou pro nás lépe a rychleji vstřebatelné v podobě potravinového doplňku –BCAA (tzv. větvené  aminokyseliny), než sáhnout po bílkovině  ať již ve  formě rostlinné či živočišné. „Pro mě, jako sportovkyni a závodnici je důležitý fakt, že živočišné zdroje bílkovin obsahují vyšší podíl esenciálních aminokyselin,“ říká trenérka Veronika, „při rozumném výběru masa se člověk nemusí bát nadměrného příjmu tuků.“ Na druhou stranu masa byste museli do těla „cpát“ opravdu velké množství, ostatně podívejte se na návrh jídelníčku z minulého dílu naší série článku o cvičení. Pokud přirozenou cestou nezvládáte tělu dodat dostatečný přísun živin, a přesto chcete nabírat svalovou hmotu, měli byste sáhnout po proteinovém prášku – ideálně tak 20 minut po vašem cvičení a večer jako druhou večeři. Zároveň je potřeba sledovat složení proteinu, je ho mnoho 

Petr Hamšík s trenérkou Veronikou Žižkovou / FOTO: Petr Hamšíkdruhů a některé obsahují vysoké množství sacharidů, což není na noc příliš vhodné.  

 

Džungle možností

Jak se však vyznat v současné džungli nejrůznějších značek a možností, kdy každý slibuje výsledek ne-li ještě dříve, než přípravek spolknete rozpuštěný ve vodě? Veronika Žižková doporučuje vybírat jen opravdu kvalitní produkty a nečekat zázraky s výrobky 2+1 zdarma. Vybírá tak především ze zanček Now Foods, Cellucore, Muscle Pharm Reflex, LSP, Amix, Allmax, Weider. Zároveň však dávejte pozor na správné dávkování a jejich načasování! Nejhorší je, když vše překombinujete, nedejbože si vezmete několik spalovačů naráz! Vždy musíte vědět, proč si daný potravinový doplněk berete, vždy si číst složení a vzít v potaz i složení ostatních suplementů.

„Poslední způsob, jak si uškodit a který bych označila i za vyhazování peněz do luftu je nepravidelnost,“ uzavírá Veronika, „pokud  zapomínám a beru suplementy zcela nepravidelně, nemůžete se pak divit, že výsledky nejsou takové, jaké si přejete.“

 

Trénink probíhá v Olympia Fitness / Litevská 1174/8, Praha 10 / www.olympiafitness.cz

Diskuse

Tipy na akce

Aktuality

Pokračuje rekonstrukce křižovatky Prokopova-Jeseniova

Až do 15. září budou v souvislosti s pokračováním celkové rekonstrukce a přestavby křižovatky ulic Prokopova-Rokycanova-Jeseniova probíhat v lokalitě uzavírky, omezení a změny v MHD. Zde je jejich přehled:

CzechPoint na Seifrtce od 14. 12. mimo provoz

Pokud budete potřebovat v druhé polovině prosince ověřit podpis či využít jiné služby pracoviště CzechPoint, musíte ve třetí městské části pouze do Lipanské ulice. Pracoviště v budově městské části na Seifertově ulici bude z technických důvodů do konce roku uzavřeno.

8. zasedání Zastupitelstva MČ Praha 3

Úterý 22. prosince 2015 od 15.00 hodin, Žižkovská radnice, Havlíčkovo náměstí 9, 1. patro, č. dveří 126

created by Anawe