Radnice odmítá zdůvodnit veletoče kolem obecních společností

Radnice odmítá zdůvodnit veletoče kolem obecních společností

Již přes dva měsíce odmítá žižkovská radnice zdůvodnit strategické veletoče kolem struktury obecních společností, které spravují obecní majetek za stovky milionů korun. Na otázky Žižkovských listů starostka

čtěte více
Hujová je třetí nejoblíbenější starostkou metropole

Hujová je třetí nejoblíbenější starostkou metropole

Starostka Prahy 3 Vladislava Hujová (TOP 09) je třetí nejoblíběnější nejvyšší představitelkou městských částí v rámci české metropole. Vyplývá to z aktuálního výzkumu agentury Phoenix research, který probíhal v červenci.

čtěte více
Žižkov budou hlídat další tři kamery

Žižkov budou hlídat další tři kamery

Žižkovská radnice schválila rozšíření městského kamerového systému v Praze 3 o tři další stanoviště. Nově budou pod dohledem Žižkovo náměstí, Kostnické náměstí a cyklostezka u Tachovského náměstí.

čtěte více
Hrrr na ně! Na Vítkov

Hrrr na ně! Na Vítkov

Již počtvrté v novodobé historii poženou Husité z vrchu Vítkov křižáky.

čtěte více

9. ročník turnaje O pohár města Žižkova potvrdil svou tradici

redakce / 31.10.2014
9. ročník turnaje O pohár města Žižkova potvrdil svou tradici

Ve čtvrtek 30. října se odehrál již devátý ročník turnaje amatérského boxu s názvem O pohár města Žižkova a potvrdil tak jasnou spojnici mezi tímto dynamickým sportem a naší čtvrtí. V ringu proběhlo deset zápasů mužů i žen, které vyvrcholili soubojem vítězného Daniela Táborského se Stanislavem Ešnerem.

O pohár města Žižkova 2014 / FOTO: Michal ProtivanskýAtmosféra v kongresovém sálu hotelu Olšanka, který se na celý večer změnil v boxerský ring, vydatně podporovala borce, jež nastoupili mezi provazy. Moderátor Marek Šimák se již tradičně zhostil role moderátora celé akce, přičemž pro mnohé boxery byl zápas vyvrcholením celoroční snahy, kdy se v potu tváře se svými trenéry připravovali na možné výpady soupeřů.

Pokud se v ulicích naší čtvrti zeptáte náhodného kolemjdoucího, je turnaj O pohár města Žižkova jedním z prvních, které jej v rámci spojení Žižkov a box napadne. Není se čemu divit - turnaj se za devět let své existence dostal do povědomí Žižkováků, a funguje tak do jisté míry jako propagace boxu mezi veřejností.

O pohár města Žižkova 2014 / FOTO: Michal ProtivanskýDiváci mohli zhlédnout celkem deset zápasů ve váhových kategoriích od 64 kg až po nejvyšší váhu 91 kg. Z toho pak celé dva zápasy proběhly mezi zástupkyněmi něžného pohlaví, kdy se proti sobě postavila vítězná Vladimíra Malíková a Lenka Leitherová, v druhém zápase pak vítězná Michala Myslivečková a Petra Svítilová.

Olšanka zhlédla i zápasy osmi dvojic borců, kdy vrchol večera přišel v souboji boxerů Daniela Táborského z SKB Praha a Stanislava Ešnera z BC OSA. Z emotivního zápasu nakonec vyšel vítězně Daniel Táborský, který následně převzal z rukou boxerského mecenáše Pavla Hurdy trofej společně s finančním darem.

O pohár města Žižkova 2014 / FOTO: Michal ProtivanskýBox v sobě snoubí zlepšení kondice, vykreslení figury a fyzickou výdrž. Trénink i samotné turnaje však v sobě obsahují i další podstatný moment – podporu houževnatosti. „Ideální sport pro všechny bez ohledu na profesi, protože vás naučí, abyste se po první inkasované ráně nevzdal. Vede vás v životě k vytrvalosti. Nehledě na to, že box s sebou přináší i pozitivní závislost na pohybu,“ říká k tomu Pavel Hurda, který se znal osobně i s jednou z československých boxerských legend - Juliem Tormou. „Svým žákům Torma často říkal: Soupeře chtěj pokaždé porazit, ale měj k němu úctu a respektuj ho! To jeho samotného vystihuje asi nejlépe,“ vzpomíná na boxerskou hvězdu.

Box je úzce propojený s lokálním patriotismem a každý „pravověrný Žižkovák“ by měl podle místních trenérů určitě vidět alespoň jednou v životě boxerský turnaj v Olšance. Můžete vyrazit již příští rok na jubilejní desátý ročník turnaje O pohár města Žižkova!


Jednotlivé zápasy - vítěz vyznačen tučně

 

1) Michala Myslivečková vs. Petra Svítilová / váha 64 Kg / 3:0
2) Dušan Kabát vs. Vitaly Boyko / váha 75 Kg / 3:0
3) Vazír Garaev vs. Matěj Vais / váha 75 Kg / 2:1
4) Tomáš Horn vs. Martin Liška / váha 70 Kg / 3:0
5) Jan Liška vs. Daniel Řehák / váha 75 Kg / 2:1
6) Vladimíra Malíková vs. Lenka Leitherová / váha 51 kg / 3:0
7) Rusten Salikhzanov vs. Daniel Škoda / váha 60 kg / 3:0
8) Julius Vasil vs. Tomáš Ambrůžek / váha 64 kg / 2:1
9) Marek Dvořák vs. Foma Koževnikov / váha 75 kg / 3:0
10) Daniel Táborský vs. Stanislav Ešner / váha 91 kg

Diskuse

Tipy na akce

Aktuality

Pokračuje rekonstrukce křižovatky Prokopova-Jeseniova

Až do 15. září budou v souvislosti s pokračováním celkové rekonstrukce a přestavby křižovatky ulic Prokopova-Rokycanova-Jeseniova probíhat v lokalitě uzavírky, omezení a změny v MHD. Zde je jejich přehled:

CzechPoint na Seifrtce od 14. 12. mimo provoz

Pokud budete potřebovat v druhé polovině prosince ověřit podpis či využít jiné služby pracoviště CzechPoint, musíte ve třetí městské části pouze do Lipanské ulice. Pracoviště v budově městské části na Seifertově ulici bude z technických důvodů do konce roku uzavřeno.

8. zasedání Zastupitelstva MČ Praha 3

Úterý 22. prosince 2015 od 15.00 hodin, Žižkovská radnice, Havlíčkovo náměstí 9, 1. patro, č. dveří 126

created by Anawe