Radnice odmítá zdůvodnit veletoče kolem obecních společností

Radnice odmítá zdůvodnit veletoče kolem obecních společností

Již přes dva měsíce odmítá žižkovská radnice zdůvodnit strategické veletoče kolem struktury obecních společností, které spravují obecní majetek za stovky milionů korun. Na otázky Žižkovských listů starostka

čtěte více
Hujová je třetí nejoblíbenější starostkou metropole

Hujová je třetí nejoblíbenější starostkou metropole

Starostka Prahy 3 Vladislava Hujová (TOP 09) je třetí nejoblíběnější nejvyšší představitelkou městských částí v rámci české metropole. Vyplývá to z aktuálního výzkumu agentury Phoenix research, který probíhal v červenci.

čtěte více
Žižkov budou hlídat další tři kamery

Žižkov budou hlídat další tři kamery

Žižkovská radnice schválila rozšíření městského kamerového systému v Praze 3 o tři další stanoviště. Nově budou pod dohledem Žižkovo náměstí, Kostnické náměstí a cyklostezka u Tachovského náměstí.

čtěte více
Hrrr na ně! Na Vítkov

Hrrr na ně! Na Vítkov

Již počtvrté v novodobé historii poženou Husité z vrchu Vítkov křižáky.

čtěte více

Běh s kuřetem nebyl apríl

redakce / 1.4.2014
Běh s kuřetem nebyl apríl / FOTO: redakce

Dnešní den není pouze plný aprílových žertíků. Odehrál se i dvacátý ročník charitativního Aprílového běhu s kuřetem, který pořádá Sportovní klub ZŠ Jeseniova. Začátek závodů v 9.30 zahájil v parku na Židovských pecích mistr světa v hodu diskem Imrich Bugár. 

Letošního ročníku se zúčastnilo kolem pěti set dětí ze základních škol. Závody jsou spojené i s nadací Pomozte dětem, jejímž partnerem je Česká televize. „Děti většinou věděly, že jsem byl v taneční soutěži StarDance,“ řekl pro ČT Imrich Bugár, „ale že jsem mistr světa, to věděl málokdo.“ Zlatý kov získal v roce 1983 v Helsinkách, zatímco na olympiádě v roce 1980 skončil druhý. V aprílovém běhu se utkaly děti z prvních až pátých tříd, které se mohou následně věnovat atletice právě v klubu SK ZŠ Jeseniova.

 

ZŠ Jeseniova / Jeseniova 96/2400, Praha 3 / www.jeseniova.cz

 

Diskuse

Tipy na akce

Aktuality

Pokračuje rekonstrukce křižovatky Prokopova-Jeseniova

Až do 15. září budou v souvislosti s pokračováním celkové rekonstrukce a přestavby křižovatky ulic Prokopova-Rokycanova-Jeseniova probíhat v lokalitě uzavírky, omezení a změny v MHD. Zde je jejich přehled:

CzechPoint na Seifrtce od 14. 12. mimo provoz

Pokud budete potřebovat v druhé polovině prosince ověřit podpis či využít jiné služby pracoviště CzechPoint, musíte ve třetí městské části pouze do Lipanské ulice. Pracoviště v budově městské části na Seifertově ulici bude z technických důvodů do konce roku uzavřeno.

8. zasedání Zastupitelstva MČ Praha 3

Úterý 22. prosince 2015 od 15.00 hodin, Žižkovská radnice, Havlíčkovo náměstí 9, 1. patro, č. dveří 126

created by Anawe