Radnice odmítá zdůvodnit veletoče kolem obecních společností

Radnice odmítá zdůvodnit veletoče kolem obecních společností

Již přes dva měsíce odmítá žižkovská radnice zdůvodnit strategické veletoče kolem struktury obecních společností, které spravují obecní majetek za stovky milionů korun. Na otázky Žižkovských listů starostka

čtěte více
Hujová je třetí nejoblíbenější starostkou metropole

Hujová je třetí nejoblíbenější starostkou metropole

Starostka Prahy 3 Vladislava Hujová (TOP 09) je třetí nejoblíběnější nejvyšší představitelkou městských částí v rámci české metropole. Vyplývá to z aktuálního výzkumu agentury Phoenix research, který probíhal v červenci.

čtěte více
Žižkov budou hlídat další tři kamery

Žižkov budou hlídat další tři kamery

Žižkovská radnice schválila rozšíření městského kamerového systému v Praze 3 o tři další stanoviště. Nově budou pod dohledem Žižkovo náměstí, Kostnické náměstí a cyklostezka u Tachovského náměstí.

čtěte více
Hrrr na ně! Na Vítkov

Hrrr na ně! Na Vítkov

Již počtvrté v novodobé historii poženou Husité z vrchu Vítkov křižáky.

čtěte více

Debata k výstavbě u Viktorky již dnes!

redakce / 16.12.2014
Debata k výstavbě u Viktorky již dnes!

Projekt, který by měl razantně změnit podobu celého okolí Seifertovy ulice v blízkosti stadionu Viktoria Žižkov, bude dnes, v úterý 16. prosince od 17.00 hodin, předmětem veřejné diskuse v zasedací síni žižkovské radnice na Havlíčkově náměstí 9. Podoba plánované stavby, které zde má vyrůst na hektarovém pozemku i její účel budí řadu rozporuplných reakcí.

Viktoria Center / FOTO: redakceViktoria Žižkov Center je projekt, který spojuje obchodní centrum s kancelářemi a byty. Investorem stavby, která by zde měla vyrůst mj. i na bývalých obecních pozemcích, je společnost CTR Group a zahájení jeho výstavby je plánováno na rok 2016. Smíšené moderní centrum má být postaveno na parcelách mezi stávajícím stadionem a Krásovou ulicí. Vznikne 189 bytů, na 4 500 metrech čtverečních budou komerční plochy, především kanceláře. V plánu je 240 podzemních garážových stání, supermarket, restaurace, kavárna, lékárna a pobočka banky. Žižkovská radnice před lety do projektu s názvem Viktoria Žižkov Center vložila pozemky. Na konci loňského roku se ale zastupitelé rozhodli svůj podíl prodat a tím se ze záměru stal čistě soukromý projekt, který Praha 3 ovlivňuje již jen v rámci územního řízení.

Viktoria Center / FOTO: redakceVýstavba u Seifertky budí rozdílné reakce i u architektů. „Na první pohled je jasné, že se jedná o bezduchý maximalistický developerský projekt, který nerespektuje nic z daností žižkovského kontextu. Studie vůbec nerespektuje spádové poměry terénu typické pro celé území Žižkova, které jsou jednou z hlavních předností urbanismu této části Prahy,“ prohlásil například o projektu před časem v oficiálním listu žižkovské radnice architekt Vlado Milunič. Na druhou stranu projekt nevzbudil u veřejnosti žádné větší nesouhlasné reakce, které provázejí jiné developerské projekty v Praze 3.

Uspořádáním veřejné debaty k celému projektu pověřilo vedení radnice zastupitelstvo usnesením na svém listopadovém zasedání. Diskuse se zúčastní zástupci městské části Praha 3, developerské firmy CTR Group, Institutu plánování a rozvoje hlavního města Prahy a Národního památkového ústavu Praha. 

 

Veřejná debata proběhne v úterý 16. 12. v zasedací síni žižkovské radnice od 17:00. 

 

Viktoria Center / FOTO: redakce

Diskuse

Tipy na akce

Aktuality

Pokračuje rekonstrukce křižovatky Prokopova-Jeseniova

Až do 15. září budou v souvislosti s pokračováním celkové rekonstrukce a přestavby křižovatky ulic Prokopova-Rokycanova-Jeseniova probíhat v lokalitě uzavírky, omezení a změny v MHD. Zde je jejich přehled:

CzechPoint na Seifrtce od 14. 12. mimo provoz

Pokud budete potřebovat v druhé polovině prosince ověřit podpis či využít jiné služby pracoviště CzechPoint, musíte ve třetí městské části pouze do Lipanské ulice. Pracoviště v budově městské části na Seifertově ulici bude z technických důvodů do konce roku uzavřeno.

8. zasedání Zastupitelstva MČ Praha 3

Úterý 22. prosince 2015 od 15.00 hodin, Žižkovská radnice, Havlíčkovo náměstí 9, 1. patro, č. dveří 126

created by Anawe