Radnice odmítá zdůvodnit veletoče kolem obecních společností

Radnice odmítá zdůvodnit veletoče kolem obecních společností

Již přes dva měsíce odmítá žižkovská radnice zdůvodnit strategické veletoče kolem struktury obecních společností, které spravují obecní majetek za stovky milionů korun. Na otázky Žižkovských listů starostka

čtěte více
Hujová je třetí nejoblíbenější starostkou metropole

Hujová je třetí nejoblíbenější starostkou metropole

Starostka Prahy 3 Vladislava Hujová (TOP 09) je třetí nejoblíběnější nejvyšší představitelkou městských částí v rámci české metropole. Vyplývá to z aktuálního výzkumu agentury Phoenix research, který probíhal v červenci.

čtěte více
Žižkov budou hlídat další tři kamery

Žižkov budou hlídat další tři kamery

Žižkovská radnice schválila rozšíření městského kamerového systému v Praze 3 o tři další stanoviště. Nově budou pod dohledem Žižkovo náměstí, Kostnické náměstí a cyklostezka u Tachovského náměstí.

čtěte více
Hrrr na ně! Na Vítkov

Hrrr na ně! Na Vítkov

Již počtvrté v novodobé historii poženou Husité z vrchu Vítkov křižáky.

čtěte více

Ekoaktivisté z Central Parku

Jan Kalous / 27.5.2014
Ekoaktivisté z Central Parku

Není to vtip: rezidenti nejluxusnějšího žižkovského obytného komplexu rozjeli boj za záchranu sousedních parcel. Mělo na nich vyrůst jejich soukromé golfové odpaliště; nový vlastník zde však prosazuje bytový projekt – podobný tomu jejich. A tak se argumentuje žabičkami a bojuje za referendum. O tom, že by jim nové domy hlavně zakryly výhled na Prahu, ale ani slovo...

„Naše občanské sdružení usiluje o záchranu území Zásobní zahrada pro oddych a sportovní aktivity. Jde o plochu zeleně volně navazující na park Parukářka,“ tvrdí občanská iniciativa s názvem Sdružení za záchranu plochy oddechu a sportu u parku Parukářka. Na první pohled bohulibé tvrzení, které vás však při bližším zkoumání zarazí. Předně: území takzvané Zásobní zahrady z větší části již pohltila stavba Central Parku Praha. Za druhé: zmiňované prázdné parcely už na oblíbený žižkovský park nijak nenavazují. Jde o prázdnou plochu sevřenou mezi stavbu sportovního centra, kancelářskými komplexy na Olšanské a částečně zasahující mezi věžáky Central Parku.

„Zachraňte Parukářku!“ emotivně vyzývají aktivisté, byť o Parukářku vůbec nejde a inkriminované parcely s ní ani přímo nesousedí. O co se tedy vlastně hraje?

Central Park / FOTO: redakceNa pozemcích mělo původně vzniknout uzavřené golfové odpaliště s klubem pro majetné obyvatele zmiňovaného Central Parku. Když se však investor tohoto ambiciózního projektu dostal těsně před jeho dokončením do finančních těžkostí, odprodal parcely jiné soukromé firmě, společnosti Ortenaria, která zde naopak naplánovala bytovou zástavbu. Podle vizualizací vlastně takové pokračování Central Parku. Obyvatelé luxusního komplexu tak zatím přišli o svůj golf. A nyní jim ještě hrozí, že budou připraveni o luxusní výhled na centrum Prahy! Pak se nemůžete divit, že v radě i v přípravném výboru této ekologické organizace naleznete netypické aktivisty – podnikatelku původem ze zemí bývalého Sovětského svazu, právníka i spolumajitelku zážitkové agentury, vozící majetné klienty do exotických golfových rájů. A všichni jsou náhodou obyvateli přilehlého luxusního rezidenčního komplexu, kam distingovaní vrátní a hlídači běžného smrtelníka nepustí.

Central Park / FOTO: redakceŽe jejich věžáky před pár lety zastínily stejný výhled obyvatelům původních domů v ulici Ke Kapslovně? Probůh, koho to dnes zajímá! A že na převážné části tzv. zásobní zahrady, kterou zachraňují, dnes už stojí jejich luxusní byty?
Byť je celá věc spíše střetem partikulárních zájmů aktérů dvou developerských projektů, hraje se všemi možnými kartami. V tisku se například argumentuje výskytem vzácných žab na zpustlém plácku. Zda zde skutečně žijí údajně stovky ohrožených ropuch, je předmětem diskusí. Že by se jim lépe hopsalo po pěstěném greenu mezi svištícími golfovými míčky majetných rezidentů? To asi sotva.

Další jejich výstřel míří proti dlouholetému místnímu zastupiteli Pavla Hurdovi. Předsedkyně sdružení Eva Prokopová tvrdí, že je majitelem firmy vlastnící pozemky, a povolením výstavby by se tak obohatil. „Nejsem akcionářem společnosti Ortenaria a nikdy jsem jím nebyl. Navíc odcházím z politiky a v podzimních komunálních volbách již nekandiduji, takže nevím, co bych měl ovlivňovat,“ vyvrací to Hurda.

Stanovisko samotného sdružení se nepodařilo získat. Ekologičtí aktivisté z Central Parku na telefony ani e-mail nereagovali. Začala už golfová sezona?

Diskuse

Tipy na akce

Aktuality

Pokračuje rekonstrukce křižovatky Prokopova-Jeseniova

Až do 15. září budou v souvislosti s pokračováním celkové rekonstrukce a přestavby křižovatky ulic Prokopova-Rokycanova-Jeseniova probíhat v lokalitě uzavírky, omezení a změny v MHD. Zde je jejich přehled:

CzechPoint na Seifrtce od 14. 12. mimo provoz

Pokud budete potřebovat v druhé polovině prosince ověřit podpis či využít jiné služby pracoviště CzechPoint, musíte ve třetí městské části pouze do Lipanské ulice. Pracoviště v budově městské části na Seifertově ulici bude z technických důvodů do konce roku uzavřeno.

8. zasedání Zastupitelstva MČ Praha 3

Úterý 22. prosince 2015 od 15.00 hodin, Žižkovská radnice, Havlíčkovo náměstí 9, 1. patro, č. dveří 126

created by Anawe