Radnice odmítá zdůvodnit veletoče kolem obecních společností

Radnice odmítá zdůvodnit veletoče kolem obecních společností

Již přes dva měsíce odmítá žižkovská radnice zdůvodnit strategické veletoče kolem struktury obecních společností, které spravují obecní majetek za stovky milionů korun. Na otázky Žižkovských listů starostka

čtěte více
Hujová je třetí nejoblíbenější starostkou metropole

Hujová je třetí nejoblíbenější starostkou metropole

Starostka Prahy 3 Vladislava Hujová (TOP 09) je třetí nejoblíběnější nejvyšší představitelkou městských částí v rámci české metropole. Vyplývá to z aktuálního výzkumu agentury Phoenix research, který probíhal v červenci.

čtěte více
Žižkov budou hlídat další tři kamery

Žižkov budou hlídat další tři kamery

Žižkovská radnice schválila rozšíření městského kamerového systému v Praze 3 o tři další stanoviště. Nově budou pod dohledem Žižkovo náměstí, Kostnické náměstí a cyklostezka u Tachovského náměstí.

čtěte více
Hrrr na ně! Na Vítkov

Hrrr na ně! Na Vítkov

Již počtvrté v novodobé historii poženou Husité z vrchu Vítkov křižáky.

čtěte více

EURO: Matěj (nejen) sobě

Jan Kalous / 19.11.2014
EURO: Matěj (nejen) sobě

„Stropnický místo na Prahu 3 míří na magistrát, někde brzy nastane problém,“ píše prestižní ekonomický týdeník Euro ve svém aktuálním vydání. Podle listu bude náměstkovská židle pro zeleného žižkovského rebela těžkou zkouškou současné pražské koalice. 

„Takhle to skončit nemělo. Jednatřicetiletý Matěj Stropnický se měl stát starostou Prahy 3, kde coby lídr hnutí Žižkov (nejen) sobě vyhrál volby a kde poslední dva roky i místostarostoval. Trojkoalici, za níž se stal ve stejných volbách také pražským zastupitelem, by se tím vyřešil problém: mocichtivé dospělé dítě bojující permanentně proti všemu, včetně své vlastní Strany zelených, by dostalo vytouženou placenou funkci a nezlobilo na magistrátu, kde plánovanou koalici ANO, Trojkoalice a ČSSD drží pohromadě většina jediného hlasu,“ píše komentátor Eura Petr Holec.

Knihovna a Stropnický  / FOTO: Michal ProtivanskýPodle Eura totiž každý ví, že když se mladý Stropnický špatně vyspí, není před jeho hněvem imunní ani jeho otec Martin, pro změnu ministr obrany. „Po pravdě řečeno, je mi líto, že k tomu patří i můj otec, ale taková je situace,“ řekl na adresu ANO Stropnický. Teď k „tomu“ částečně patří i syn. V plánované koalici mu nebude šéfovat nikdo jiný než Adriana Krnáčová, nová hvězda ANO.

Jak týdeník připomíná, plán s Prahou 3 Stropnickému nevyšel. „Starostka Vladislava Hujová z TOP 09, jež skončila ve volbách druhá, netoužila po tom, stát se exstarostkou, takže Stropnického obešla a sestavila koalici bez něj. Navíc volební lídr Trojkoalice Petr Štěpánek chce místo na magistrátu vládnout v Praze 4, takže post primátorského náměstka nakonec připadl Stropnickému,“ píše ekonomický týdeník a připomíná, že se proti Stropnickému ve vedení Prahy postavili i jeho koaliční partneři – Starostové a nezávislí.  „Asi tuší, že primátorský náměstek zodpovědný za územní rozvoj a plánování by se neměl nechat zatýkat se squattery a válčit s developery, když už za hnutí někteří z nich kandidují. Ostatně, to je volební kampaň, ne řešení. I STAN ale nakonec ustoupil a Stropnického jako náměstka vyměnil za místopředsednický post v magistrátním finančním výboru,“ připojuje komentář Euro.

Podle Petra Holce je velkou otázkou, jak dlouho magistrátní koalice vydrží: „Územní rozvoj města v podstatě neznamená nic jiného než development, což se špatně dělá, když válčíte s developery. Ti teď navíc můžou začít válčit se Stropnickým, což je pro těsnou koalici horší vyhlídka.“ 

Mantrou Stropnického je podle listu Nákladové nádraží Žižkov, z nějž chce mít park. „Samozřejmě aniž by měl na projekt peníze, jak bývá pro zelené příznačné. Někde brzy nastane problém,“ dodává týdeník Euro.

Diskuse

Tipy na akce

Aktuality

Pokračuje rekonstrukce křižovatky Prokopova-Jeseniova

Až do 15. září budou v souvislosti s pokračováním celkové rekonstrukce a přestavby křižovatky ulic Prokopova-Rokycanova-Jeseniova probíhat v lokalitě uzavírky, omezení a změny v MHD. Zde je jejich přehled:

CzechPoint na Seifrtce od 14. 12. mimo provoz

Pokud budete potřebovat v druhé polovině prosince ověřit podpis či využít jiné služby pracoviště CzechPoint, musíte ve třetí městské části pouze do Lipanské ulice. Pracoviště v budově městské části na Seifertově ulici bude z technických důvodů do konce roku uzavřeno.

8. zasedání Zastupitelstva MČ Praha 3

Úterý 22. prosince 2015 od 15.00 hodin, Žižkovská radnice, Havlíčkovo náměstí 9, 1. patro, č. dveří 126

created by Anawe