Radnice odmítá zdůvodnit veletoče kolem obecních společností

Radnice odmítá zdůvodnit veletoče kolem obecních společností

Již přes dva měsíce odmítá žižkovská radnice zdůvodnit strategické veletoče kolem struktury obecních společností, které spravují obecní majetek za stovky milionů korun. Na otázky Žižkovských listů starostka

čtěte více
Hujová je třetí nejoblíbenější starostkou metropole

Hujová je třetí nejoblíbenější starostkou metropole

Starostka Prahy 3 Vladislava Hujová (TOP 09) je třetí nejoblíběnější nejvyšší představitelkou městských částí v rámci české metropole. Vyplývá to z aktuálního výzkumu agentury Phoenix research, který probíhal v červenci.

čtěte více
Žižkov budou hlídat další tři kamery

Žižkov budou hlídat další tři kamery

Žižkovská radnice schválila rozšíření městského kamerového systému v Praze 3 o tři další stanoviště. Nově budou pod dohledem Žižkovo náměstí, Kostnické náměstí a cyklostezka u Tachovského náměstí.

čtěte více
Hrrr na ně! Na Vítkov

Hrrr na ně! Na Vítkov

Již počtvrté v novodobé historii poženou Husité z vrchu Vítkov křižáky.

čtěte více

Farmářské akce opět na Jiřáku, radnice zrušila restrikce

redakce / 13.8.2014
Farmářské akce opět na Jiřáku, radnice zrušila restrikce

Vedení žižkovské radnice ukončilo nesmyslné tažení proti farmatrhům na Jiřáku a opět povolilo konání doprovodných akcí. Na podzim se tak můžete se opět těšit na slavnosti bylin, dny medu či heloween, jak jste byli zvyklí v minulých letech. 

Farmářské trhy / FOTO: redakceNa jaře tohoto roku návštěvníky farmářského tržiště na Jiřáku nemile překvapila zpráva, že radní farmářům zatrhly všechny akce, kterými kupujícím představují události českého agrárního roku, jimiž právě žije český venkov. Doprovodným programům jako Jahodobraní či májové oslavy růžových vín nebyl vedením starostky Hujové (TOP 09) povolen nezbytný zábor veřejného prostranství. Občanské sdružení Archetyp, které je provozovatelem tržiště, proto muselo akce ořezat. Šlo o nepochopitelný krok již vzhledem k faktu, že žádost farmářského sdružení Archetyp doporučil radě schválit i příslušný odbor, který má zeleň na náměstí na starosti. Následně vyšlo najevo, že žižkovská radnice má v úmyslu se současným provozovatelem ukončit spolupráci a úspěšné tržiště, které farmáři vybudovali v minulých letech, chce komerčně pronajmout s nejvyšším možným ziskem.

Farmářské trhy / FOTO: Michal ProtivanskýNakonec však radnice pod tlakem veřejnosti ustoupila a uzavřela s farmáři nájemní smlouvu, kterou jí provozovatelé již před tím sami neúspěšně nabízeli.

Od podzimu se už návštěvníci navíc mohou opět těšit i na pravidelné akce. Žádosti farmářského sdružení žižkovští radní na svém posledním zasedání dali zelenou.

Na začátku září tak můžete navštívit Slavnosti bylinek, koření a čaje, předposlední zářijový víkend proběhnou dny českého medu, následně jablečné slavnosti. Na závěr října pak propuknou duchařské dýňové oslavy.

 

 

Podzimní farmářské akce

 

Slavnosti bylin, koření a čaje

5. září od 8.00 do 18.00, 6. září od 8.00 do 14.00

 

Podzimní dny českého medu

19. září od 8.00 do 18.00, 20. září od 8.00 do 14.00


Jablečné slavnosti

10. října od 8.00 do 18.00, 11. října od 8.00 do 14.00


Svátek dýní a duchů

30. října od 8.00 do 18.00

Diskuse

Tipy na akce

Aktuality

Pokračuje rekonstrukce křižovatky Prokopova-Jeseniova

Až do 15. září budou v souvislosti s pokračováním celkové rekonstrukce a přestavby křižovatky ulic Prokopova-Rokycanova-Jeseniova probíhat v lokalitě uzavírky, omezení a změny v MHD. Zde je jejich přehled:

CzechPoint na Seifrtce od 14. 12. mimo provoz

Pokud budete potřebovat v druhé polovině prosince ověřit podpis či využít jiné služby pracoviště CzechPoint, musíte ve třetí městské části pouze do Lipanské ulice. Pracoviště v budově městské části na Seifertově ulici bude z technických důvodů do konce roku uzavřeno.

8. zasedání Zastupitelstva MČ Praha 3

Úterý 22. prosince 2015 od 15.00 hodin, Žižkovská radnice, Havlíčkovo náměstí 9, 1. patro, č. dveří 126

created by Anawe