Radnice odmítá zdůvodnit veletoče kolem obecních společností

Radnice odmítá zdůvodnit veletoče kolem obecních společností

Již přes dva měsíce odmítá žižkovská radnice zdůvodnit strategické veletoče kolem struktury obecních společností, které spravují obecní majetek za stovky milionů korun. Na otázky Žižkovských listů starostka

čtěte více
Hujová je třetí nejoblíbenější starostkou metropole

Hujová je třetí nejoblíbenější starostkou metropole

Starostka Prahy 3 Vladislava Hujová (TOP 09) je třetí nejoblíběnější nejvyšší představitelkou městských částí v rámci české metropole. Vyplývá to z aktuálního výzkumu agentury Phoenix research, který probíhal v červenci.

čtěte více
Žižkov budou hlídat další tři kamery

Žižkov budou hlídat další tři kamery

Žižkovská radnice schválila rozšíření městského kamerového systému v Praze 3 o tři další stanoviště. Nově budou pod dohledem Žižkovo náměstí, Kostnické náměstí a cyklostezka u Tachovského náměstí.

čtěte více
Hrrr na ně! Na Vítkov

Hrrr na ně! Na Vítkov

Již počtvrté v novodobé historii poženou Husité z vrchu Vítkov křižáky.

čtěte více

Farmářské tržiště přidává čtvrtek

redakce / 3.6.2014
Farmářské tržiště přidává čtvrtek

Kdo si zvykl chodit na farmářské trhy na náměstí Jiřího z Poděbrad ve středu, pátek a sobotu, může do svého kalendáře přidat i čtvrtek. Právě od 5. června se totiž stánky otvírají i ve čtvrtý den v týdnu! 

Farmářské trhy přidávají čtvrtek / FOTO: Michal Protivanský„Zejména ve vrcholné sezóně, která nabírá na obrátkách, jsme chtěli dát prostor několika rodinným farmám, malým pěstitelům a chovatelům, kteří neměli šanci se už do stávajících tržních dní dostat,“ říká Jiří Sedláček, předseda o. s. Archetyp, které trhy na Jiřáku pořádá.

Právě ve čtvrtek 5. června se tak stánky otevřou od 8.00 do 18.00, tentokrát za zvuků žižkovské kapely Motovidlo. Zároveň se objeví řada nových prodejců - ovoce z Ostroměře, Polabský mošt a cider, slané a sladké palačinky, kapří hranolky a sumčí guláš, pěstitelé chilli papriček, biofarma Medito a další. Samozřejmě na trzích naleznete i známé tváře - čerstvě lisované šťávy od Buřičů, vinařství Binder, Mirečkovo pekařství, zelenina ze Semic, Travčic a Třeboutic, vejce z Postupic a další.

Další červnový termín je naplánovaný na 19. 6., protože týden předtím se na Jiřáku koná veletrh sociálních a neziskových služeb, pořádaný MČ P3.  

Diskuse

Tipy na akce

Aktuality

Pokračuje rekonstrukce křižovatky Prokopova-Jeseniova

Až do 15. září budou v souvislosti s pokračováním celkové rekonstrukce a přestavby křižovatky ulic Prokopova-Rokycanova-Jeseniova probíhat v lokalitě uzavírky, omezení a změny v MHD. Zde je jejich přehled:

CzechPoint na Seifrtce od 14. 12. mimo provoz

Pokud budete potřebovat v druhé polovině prosince ověřit podpis či využít jiné služby pracoviště CzechPoint, musíte ve třetí městské části pouze do Lipanské ulice. Pracoviště v budově městské části na Seifertově ulici bude z technických důvodů do konce roku uzavřeno.

8. zasedání Zastupitelstva MČ Praha 3

Úterý 22. prosince 2015 od 15.00 hodin, Žižkovská radnice, Havlíčkovo náměstí 9, 1. patro, č. dveří 126

created by Anawe