Radnice odmítá zdůvodnit veletoče kolem obecních společností

Radnice odmítá zdůvodnit veletoče kolem obecních společností

Již přes dva měsíce odmítá žižkovská radnice zdůvodnit strategické veletoče kolem struktury obecních společností, které spravují obecní majetek za stovky milionů korun. Na otázky Žižkovských listů starostka

čtěte více
Hujová je třetí nejoblíbenější starostkou metropole

Hujová je třetí nejoblíbenější starostkou metropole

Starostka Prahy 3 Vladislava Hujová (TOP 09) je třetí nejoblíběnější nejvyšší představitelkou městských částí v rámci české metropole. Vyplývá to z aktuálního výzkumu agentury Phoenix research, který probíhal v červenci.

čtěte více
Žižkov budou hlídat další tři kamery

Žižkov budou hlídat další tři kamery

Žižkovská radnice schválila rozšíření městského kamerového systému v Praze 3 o tři další stanoviště. Nově budou pod dohledem Žižkovo náměstí, Kostnické náměstí a cyklostezka u Tachovského náměstí.

čtěte více
Hrrr na ně! Na Vítkov

Hrrr na ně! Na Vítkov

Již počtvrté v novodobé historii poženou Husité z vrchu Vítkov křižáky.

čtěte více

Indický stavební projekt zmátl mnohé Žižkováky

redakce / 1.4.2014
Stavební apríl pod Vítkovem zmátl mnohé Žižkováky

Dnes se na facebookové stránce starostky MČ Praha 3 Vladislavy Hujové objevila fotografie podivné vizualizace stavby s poznámkou, že budoucí projekt indických investorů pod vrchem Vítkovem již byl schválen a starostce nezbývá nic jiného než navrhnout správní žalobu. 

Fotografie se záhy rozběhla po sociální síti, kdy v současné chvíli dospěla k třiceti dvěma sdílením a zároveň vyprovokovala mohutnou diskuzi, o vhodnosti takových budov na Praze 3. „A zase jsme se prodali prostřednictvím našich vysoko postavených… Indové…. Ostuda,“ píše jedna z diskutujících, zatímco ostatní upozorňují na fakt, že se takový komplex staveb nemůže nikam vejít. Mnozí z diskutujících tak zapomínají na fakt, že je opravdu prvního dubna, tedy každoroční apríl.

Stačí jen trochu googlit (viz ZDE) a záhy se ukáže, že jde o milánský projekt společnosti CityLife SpA. Na druhou stranu apríl paní starostky krásně ukazuje, jak jsou „Žižkováci“ citliví na jakékoli další projekty na území města a zároveň jak dnes i zpráva vypuštěná na apríla dokáže mnohé z nás naprosto zmást. 

Diskuse

Tipy na akce

Aktuality

Pokračuje rekonstrukce křižovatky Prokopova-Jeseniova

Až do 15. září budou v souvislosti s pokračováním celkové rekonstrukce a přestavby křižovatky ulic Prokopova-Rokycanova-Jeseniova probíhat v lokalitě uzavírky, omezení a změny v MHD. Zde je jejich přehled:

CzechPoint na Seifrtce od 14. 12. mimo provoz

Pokud budete potřebovat v druhé polovině prosince ověřit podpis či využít jiné služby pracoviště CzechPoint, musíte ve třetí městské části pouze do Lipanské ulice. Pracoviště v budově městské části na Seifertově ulici bude z technických důvodů do konce roku uzavřeno.

8. zasedání Zastupitelstva MČ Praha 3

Úterý 22. prosince 2015 od 15.00 hodin, Žižkovská radnice, Havlíčkovo náměstí 9, 1. patro, č. dveří 126

created by Anawe