Radnice odmítá zdůvodnit veletoče kolem obecních společností

Radnice odmítá zdůvodnit veletoče kolem obecních společností

Již přes dva měsíce odmítá žižkovská radnice zdůvodnit strategické veletoče kolem struktury obecních společností, které spravují obecní majetek za stovky milionů korun. Na otázky Žižkovských listů starostka

čtěte více
Hujová je třetí nejoblíbenější starostkou metropole

Hujová je třetí nejoblíbenější starostkou metropole

Starostka Prahy 3 Vladislava Hujová (TOP 09) je třetí nejoblíběnější nejvyšší představitelkou městských částí v rámci české metropole. Vyplývá to z aktuálního výzkumu agentury Phoenix research, který probíhal v červenci.

čtěte více
Žižkov budou hlídat další tři kamery

Žižkov budou hlídat další tři kamery

Žižkovská radnice schválila rozšíření městského kamerového systému v Praze 3 o tři další stanoviště. Nově budou pod dohledem Žižkovo náměstí, Kostnické náměstí a cyklostezka u Tachovského náměstí.

čtěte více
Hrrr na ně! Na Vítkov

Hrrr na ně! Na Vítkov

Již počtvrté v novodobé historii poženou Husité z vrchu Vítkov křižáky.

čtěte více

„Ivánek“ se vrací na Žižkov!!!

Jan Kalous / 3.6.2014
„Ivánek“ se vrací na Žižkov!!!

„Tady už schází jen, aby se vrátil Horník!“ reagovala řada diskutujících během pověstné aféry, kdy podivnými transakcemi žižkovská koalice starostky Hujové (TOP 09) ze dne na den mávnutím proutku změnila destimilionový nesplacený dluh fotbalového klubu Viktoria Žižkov vůči radnici v mnohamilionový finanční tranfer z kapes daňových poplatníků na účty fotbalového bosse Luďka Vinše. A už je to tady! Pravomocně odsouzený korupčník Ivan Horník je zpět na Viktorce ve funkci generálního manažera.

Viktorka v offsidu / FOTO: Petr HamšíkZní to jako dobrý vtip, ale není to vtip! Spíše jde o odpověď na otázku, kam žižkovský fotbalový klub v poslední době směřuje.

Po deseti letech od proslulé fotbalové korupční aféry, na jejíž motivy vytvořilo herecké duo Lábus-Čtvrtníček neméně proslulou divadelní parodii „Ivánku, kamaráde, můžeš mluvit?“ je „ztracený syn“ zpět na Žižkově. Do Viktorky se vrátil bezprostředně poté, co soukromý fotbalový klub, potýkající se s finančními problémy, majetkově „narovnal“ své vztahy s radnicí Prahy 3. Připomeňme, že při onom „narovnání“ se z desetimilionové půjčky od třetí městské části, kterou Viktorka nesplácela, stala dvacetimilionový závazek radnice vůči klubu. Nově vzniklá koalice TOP 09 s ČSSD a zelenou formací Žižkov (nejen) sobě tehdy na zastupitelstvu prosadila bez jakékoliv předchozí diskuse odkup technologie na vyhřívání trávníku. Na účty klubu Luďka Vinše připutovaly z kasy Prahy 3 miliony a daňoví poplatníci z Žižkova, Jarova a Vinohrad se stali na oplátku hrdými majiteli „trubek v zemi.“

Luděk Vinš / FOTO: redakceA aby si snad někdo nemyslel, „že ono se to udělá samo, ten fotbal,“ začala žižkovská koalice pumpovat do klubu další miliony formou darů, či ostrahy stadionu. Žižkovskou spolupráci politiků s fotbalisty si „pěkně vyžral“ i tehdejší ministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09). Když označil pomoc města Ostravy fotbalovému Baníku za veřejné peníze za nehoráznou drzost, sdělovací prostředky mu připomněly, že jeho stranická kolegyně starostka Vladislava Hujová na Žižkově postupuje jako přes kopírák.

Netransparentní majetkové operace mezi městskou částí a soukromým fotbalovým klubem Luďka Vinše jsou navíc předmětem diskusí i kvůli úzkým Viktorka Žižkov splatila dluh / FOTO: ČTKpersonálním vazbám fotbalového bosse se současnou koalicí. Vlivný koaliční sociální demokrat Michal Kucián je totiž bývalým víceprezidentem klubu.

„Nekalé praktiky úplně vylučuju,“ dušuje se dnes novopečený generální manažer Viktorky Ivan „Kamarád“ Horník, který měl ještě před nedávnem na stadion Viktorky vstup přísně zakázán. Ať je to, jak chce, jeho postava zůstane ve slavné historii Viktorky už navždy symbolem událostí, které by bylo lepší nechat spát. Comeback o deset let staršího „mladého unaveného kluka“ na Žižkov je také empirickým důkazem, kam se klub v poslední době pohybuje. Jakousi pověstnou třešničkou na dortu...

Diskuse

Tipy na akce

Aktuality

Pokračuje rekonstrukce křižovatky Prokopova-Jeseniova

Až do 15. září budou v souvislosti s pokračováním celkové rekonstrukce a přestavby křižovatky ulic Prokopova-Rokycanova-Jeseniova probíhat v lokalitě uzavírky, omezení a změny v MHD. Zde je jejich přehled:

CzechPoint na Seifrtce od 14. 12. mimo provoz

Pokud budete potřebovat v druhé polovině prosince ověřit podpis či využít jiné služby pracoviště CzechPoint, musíte ve třetí městské části pouze do Lipanské ulice. Pracoviště v budově městské části na Seifertově ulici bude z technických důvodů do konce roku uzavřeno.

8. zasedání Zastupitelstva MČ Praha 3

Úterý 22. prosince 2015 od 15.00 hodin, Žižkovská radnice, Havlíčkovo náměstí 9, 1. patro, č. dveří 126

created by Anawe