Radnice odmítá zdůvodnit veletoče kolem obecních společností

Radnice odmítá zdůvodnit veletoče kolem obecních společností

Již přes dva měsíce odmítá žižkovská radnice zdůvodnit strategické veletoče kolem struktury obecních společností, které spravují obecní majetek za stovky milionů korun. Na otázky Žižkovských listů starostka

čtěte více
Hujová je třetí nejoblíbenější starostkou metropole

Hujová je třetí nejoblíbenější starostkou metropole

Starostka Prahy 3 Vladislava Hujová (TOP 09) je třetí nejoblíběnější nejvyšší představitelkou městských částí v rámci české metropole. Vyplývá to z aktuálního výzkumu agentury Phoenix research, který probíhal v červenci.

čtěte více
Žižkov budou hlídat další tři kamery

Žižkov budou hlídat další tři kamery

Žižkovská radnice schválila rozšíření městského kamerového systému v Praze 3 o tři další stanoviště. Nově budou pod dohledem Žižkovo náměstí, Kostnické náměstí a cyklostezka u Tachovského náměstí.

čtěte více
Hrrr na ně! Na Vítkov

Hrrr na ně! Na Vítkov

Již počtvrté v novodobé historii poženou Husité z vrchu Vítkov křižáky.

čtěte více

Kde budou farmáři parkovat?

Petr Hamšík / 19.12.2014
Kde budou farmáři parkovat?

Farmářské tržiště na náměstí Jiřího z Poděbrad má přes jeho úspěšné tažení za regionálními potravinami opět problémy s radnicí. V minulosti měli provozovatelé potíže se záborem prostoru náměstí pro tematické akce, aktuálně není jisté, zda budou mít trhovci kde zaparkovat! 

Nedílnou součástí každého trhu je možnost přivážet a doplňovat zboží. Trh na „Jiřáku“ dosud fungoval v tomto ohledu bez problémů, vzhledem k menšímu počtu parkovacích míst však trhovci museli využít kolmého stání svých dodávek vůči chodníku. A to se zdá být velký problém, neboť městská policie začala nebývale aktivně jednat!

Farmářské trhy / FOTO: Michal Protivanský„Na dodávky trhovců si již v průběhu září stěžovali někteří rodiče,“ říká Miroslav Šoukal, ředitel ZŠ na náměstí Jiřího z Poděbrad, „auta jezdila po chodníku a omezovala rodiče, kteří přijeli vyzvednout dítě ze školy,“ dodává. Vzniklou situaci dle slov ředitele Šoukala „řešil“ již před komunálními volbami tehdejší místostarosta Ondřej Rut, nicméně výsledek se nedostavil. Počet parkovacích míst by měl být upraven smlouvou s provozovatelem trhů společností Archetyp, velké dodávky jsou však na určená místa příliš objemná. „Oslovili jsme dopravního experta, který nám vypracoval dvě řešení, které však městská část zamítla,“ vysvětluje Jiří Sedláček za společnost Archetyp, „rozhodně si nevymýšlíme nějaká stání navíc – ve smlouvě máme dvacet tři míst, reálně se na ně vejde stěží polovina aut trhovců,“ dodává.

Farmářské trhy / FOTO: redakceFarmářské trhy mají dle Sedláčka s místní školou dobré vztahy, v minulém týdnu se na trzích navíc objevila policie vyžadující podélné stání, čemuž trhovci vyhověli. „Radnice v současnosti mapuje možnosti získat další parkovací místa, již nyní mají farmáři ve Slavíkově ulici po dobu trvání trhů k dispozici další parkování,“ sdělil k situaci na náměstí mluvčí městské části Praha 3 Miroslav Kněnický.  Zdá se však, že vstřícnost není úplná: „Žádali jsme městskou policii, zda by kolmé stání bylo možné alespoň v sobotu, kdy ve škole není provoz,“ říká Jiří Sedláček, „prý bychom se opět dopustili přestupku a policie by opět vyžadovala podélné stání.“

Přestože se organizátoři pokoušejí se vzniklým problémem „poprat“ a snaží se u vybraných prodejců doporučit parkování jinde, není situace vůbec vyřešena. „Parkování je nezbytnou součástí dobrého tržiště a jeho provozu,“ zdůrazňuje Sedláček závěrem.

Diskuse

Tipy na akce

Aktuality

Pokračuje rekonstrukce křižovatky Prokopova-Jeseniova

Až do 15. září budou v souvislosti s pokračováním celkové rekonstrukce a přestavby křižovatky ulic Prokopova-Rokycanova-Jeseniova probíhat v lokalitě uzavírky, omezení a změny v MHD. Zde je jejich přehled:

CzechPoint na Seifrtce od 14. 12. mimo provoz

Pokud budete potřebovat v druhé polovině prosince ověřit podpis či využít jiné služby pracoviště CzechPoint, musíte ve třetí městské části pouze do Lipanské ulice. Pracoviště v budově městské části na Seifertově ulici bude z technických důvodů do konce roku uzavřeno.

8. zasedání Zastupitelstva MČ Praha 3

Úterý 22. prosince 2015 od 15.00 hodin, Žižkovská radnice, Havlíčkovo náměstí 9, 1. patro, č. dveří 126

created by Anawe