Radnice odmítá zdůvodnit veletoče kolem obecních společností

Radnice odmítá zdůvodnit veletoče kolem obecních společností

Již přes dva měsíce odmítá žižkovská radnice zdůvodnit strategické veletoče kolem struktury obecních společností, které spravují obecní majetek za stovky milionů korun. Na otázky Žižkovských listů starostka

čtěte více
Hujová je třetí nejoblíbenější starostkou metropole

Hujová je třetí nejoblíbenější starostkou metropole

Starostka Prahy 3 Vladislava Hujová (TOP 09) je třetí nejoblíběnější nejvyšší představitelkou městských částí v rámci české metropole. Vyplývá to z aktuálního výzkumu agentury Phoenix research, který probíhal v červenci.

čtěte více
Žižkov budou hlídat další tři kamery

Žižkov budou hlídat další tři kamery

Žižkovská radnice schválila rozšíření městského kamerového systému v Praze 3 o tři další stanoviště. Nově budou pod dohledem Žižkovo náměstí, Kostnické náměstí a cyklostezka u Tachovského náměstí.

čtěte více
Hrrr na ně! Na Vítkov

Hrrr na ně! Na Vítkov

Již počtvrté v novodobé historii poženou Husité z vrchu Vítkov křižáky.

čtěte více

Kde začíná Ukrajina a končí Rusko? Filmy zdarma na dafilms.cz!

redakce / 9.4.2014
Kde začíná Ukrajina a končí Rusko? Filmy zdarma na dafilms.cz!

V době internetu můžeme sledovat i z žižkovského gauče prakticky cokoli, včetně nejpalčivějších současných událostí. Rusko. Země, o níž je v každé historické době výrazně slyšet. Země, která evropský kontinent zásobí nedostižnou literaturou, politickými autokraty a plynem. Země ideových a teplotních extrémů. Jak vidí rozlehlou ruskou krajinu kriticky zaostřený pohled dokumentaristů? Patří k sobě neodmyslitelně ruští a ukrajinští bratři? Sledujte výběr snímků o současné Ukrajině a Rusku od 7. do 20. 4. na DAFilms.cz zdarma!

Kde začíná Ukrajina a končí Rusko - The Revolution That Wasn't / FOTO: dafilms.czPřestože je sedmička šťastné číslo, představovaný výběr sedmi dokumentárních filmů z různých lokalit i společenských vrstev dnešního Ruska a Ukrajiny přespříliš pozitivně nevyznívá. Na evropských festivalech oceňovaný snímek THE OTHER CHELSEA zavádí diváka do sociální odloučeného východo-ukrajinského města Doněck. V záplavě dýmu z všudypřítomné uhelné těžby vyvstává jako jediný zářivý bod místního života harmonogram fotbalových zápasů místního týmu Šachtar Doněck.

To naopak hlavní protagonisté dokumentu THE REVOLUTION THAT 

WASN’T své dny v apatické stereotypní nečinnosti netráví. Zasvětili totiž své 

životy občanskému aktivismu. Vlastní cestu, jak bojovat proti stávajícímu politickému systému volí také umělecké hnutí Voina balancující na hraně uměleckého happeningu a trestného činu. Umělecká a partnerská dvojice Vor a Koza vysvětlují, proč se rozhodli pro projev prostřednictvím neortodoxních uměleckých akcí a jak jejich způsob umělecké tvorby ovlivňuje jejich každodenní život, včetně životu jejich jednoročního syna. Nezapomeňme ani na "výlet" na Zakarpatskou Ukrajinu v dokumentu PŮL ČTVRTÉ

Směrem k minulosti, do prostoru vzpomínek a historie se obrací snímek LIFE SPAN OF THE OBJECT IN FRAME. Filmová hříčka postavená na práci s fotografiemi a příběhy z bývalého Sovětského svazu vtahuje diváka do 

snového stavu, v němž není jasné, zda je vzpomínka skutečnou či vysněnou realitou. 

EPOCHÁLNÍ VÝLET PANA TŘÍSKY DO RUSKA zpřítomňuje osobní historii českého legionáře v Rusku, po jehož stopách se vydává jeho vlastní vnuk, dnes již stárnoucí učitel, hledající mimo rodinných kořenů také kořeny povahy ruského národa.

Filmový výlet do CAFÉ VOYAGE láká diváky na cestu do vzpomínek ukrajinského patriota, lokálního pamětníka, který se po desítkách let strávených na vedoucí pozici zemědělského rybářského družstva ocitá na stejném místě v roli správce soukromé firmy. 

Sedmičku snímků pomyslně uzavírá snímek ON THE WAY HOME, jenž 

proniká do intimního vztahu manželského páru, jehož denním chlebem je čekání - na návrat muže z dlouhých cest i na nástup smrtelné nemoci. 

Ukrajina se aktuálně ocitá na rozcestí, kudy ale vede její "cesta domů"?

 

zdroj: dafilms.cz

Diskuse

Tipy na akce

Aktuality

Pokračuje rekonstrukce křižovatky Prokopova-Jeseniova

Až do 15. září budou v souvislosti s pokračováním celkové rekonstrukce a přestavby křižovatky ulic Prokopova-Rokycanova-Jeseniova probíhat v lokalitě uzavírky, omezení a změny v MHD. Zde je jejich přehled:

CzechPoint na Seifrtce od 14. 12. mimo provoz

Pokud budete potřebovat v druhé polovině prosince ověřit podpis či využít jiné služby pracoviště CzechPoint, musíte ve třetí městské části pouze do Lipanské ulice. Pracoviště v budově městské části na Seifertově ulici bude z technických důvodů do konce roku uzavřeno.

8. zasedání Zastupitelstva MČ Praha 3

Úterý 22. prosince 2015 od 15.00 hodin, Žižkovská radnice, Havlíčkovo náměstí 9, 1. patro, č. dveří 126

created by Anawe