Radnice odmítá zdůvodnit veletoče kolem obecních společností

Radnice odmítá zdůvodnit veletoče kolem obecních společností

Již přes dva měsíce odmítá žižkovská radnice zdůvodnit strategické veletoče kolem struktury obecních společností, které spravují obecní majetek za stovky milionů korun. Na otázky Žižkovských listů starostka

čtěte více
Hujová je třetí nejoblíbenější starostkou metropole

Hujová je třetí nejoblíbenější starostkou metropole

Starostka Prahy 3 Vladislava Hujová (TOP 09) je třetí nejoblíběnější nejvyšší představitelkou městských částí v rámci české metropole. Vyplývá to z aktuálního výzkumu agentury Phoenix research, který probíhal v červenci.

čtěte více
Žižkov budou hlídat další tři kamery

Žižkov budou hlídat další tři kamery

Žižkovská radnice schválila rozšíření městského kamerového systému v Praze 3 o tři další stanoviště. Nově budou pod dohledem Žižkovo náměstí, Kostnické náměstí a cyklostezka u Tachovského náměstí.

čtěte více
Hrrr na ně! Na Vítkov

Hrrr na ně! Na Vítkov

Již počtvrté v novodobé historii poženou Husité z vrchu Vítkov křižáky.

čtěte více

Kdosi poškodil pomník okupantům

redakce / 28.3.2014
Vandalové poškodili pomník okupantům / FOTO: redakce

V areálu Olšanských hřbitovů poblíž chrámu Zesnuté svaté Bohorodice byl 15. února odhalen pomník „na věčnou památku padlým vojínům internacionalistům a mírotvorcům“. V úterý 25. března jej však neznámý přestříkal červenou barvu, kterou napsal jméno Jana Palacha a pod něj kříž. 

Samotný pomník vyvolává kontroverze již od svého slavnostního odhalení. Ruské středisko vědy a kultury zprvu oznámilo, že odhalení mělo podporu českého ministerstva obrany, Senátu a pražského magistrátu. Ty se ale od podpory distancovaly.

Pomník sám oslavuje vojáky internacionalisty, tedy ty, kteří poskytovali „internacionální bratrskou pomoc“ v Československu v roce 1968, v osmdesátých letech v Afghánistánu a v dnešních dnech na Krymu.

Ředitel Olšanských hřbitovů pro metro.cz uvedl, že povolení vtyčení pomníku bylo chybou. Úředníci totiž posuzovali pouze technické parametry, nikoli samotný text na plaketě. 

Diskuse

Tipy na akce

Aktuality

Pokračuje rekonstrukce křižovatky Prokopova-Jeseniova

Až do 15. září budou v souvislosti s pokračováním celkové rekonstrukce a přestavby křižovatky ulic Prokopova-Rokycanova-Jeseniova probíhat v lokalitě uzavírky, omezení a změny v MHD. Zde je jejich přehled:

CzechPoint na Seifrtce od 14. 12. mimo provoz

Pokud budete potřebovat v druhé polovině prosince ověřit podpis či využít jiné služby pracoviště CzechPoint, musíte ve třetí městské části pouze do Lipanské ulice. Pracoviště v budově městské části na Seifertově ulici bude z technických důvodů do konce roku uzavřeno.

8. zasedání Zastupitelstva MČ Praha 3

Úterý 22. prosince 2015 od 15.00 hodin, Žižkovská radnice, Havlíčkovo náměstí 9, 1. patro, č. dveří 126

created by Anawe