Radnice odmítá zdůvodnit veletoče kolem obecních společností

Radnice odmítá zdůvodnit veletoče kolem obecních společností

Již přes dva měsíce odmítá žižkovská radnice zdůvodnit strategické veletoče kolem struktury obecních společností, které spravují obecní majetek za stovky milionů korun. Na otázky Žižkovských listů starostka

čtěte více
Hujová je třetí nejoblíbenější starostkou metropole

Hujová je třetí nejoblíbenější starostkou metropole

Starostka Prahy 3 Vladislava Hujová (TOP 09) je třetí nejoblíběnější nejvyšší představitelkou městských částí v rámci české metropole. Vyplývá to z aktuálního výzkumu agentury Phoenix research, který probíhal v červenci.

čtěte více
Žižkov budou hlídat další tři kamery

Žižkov budou hlídat další tři kamery

Žižkovská radnice schválila rozšíření městského kamerového systému v Praze 3 o tři další stanoviště. Nově budou pod dohledem Žižkovo náměstí, Kostnické náměstí a cyklostezka u Tachovského náměstí.

čtěte více
Hrrr na ně! Na Vítkov

Hrrr na ně! Na Vítkov

Již počtvrté v novodobé historii poženou Husité z vrchu Vítkov křižáky.

čtěte více

Kopyto, jitrnice – nesedí to… Zastupitel Mikeska se opět zesměšnil

Jan Kalous / 4.2.2015
Kopyto, jitrnice – nesedí to… Zastupitel Mikeska se opět zesměšnil

Než se pustíte do sžíravé populistické kritiky vašich politických konkurentů, je většinou dobré si ověřit, jestli sám nemáte uprostřed hlavy hroudu másla velkou jako pneumatiku od náklaďáku. Rozhodně by se touto poučkou měl řídit opoziční zastupitel Tomáš Mikeska, který aktuálně spustil „velké jitrnicové tažení“ proti současné koalici na žižkovské radnici. 

Dlouholetý matador místní komunální politiky, aktuálně hájící barvy Stropnického opozičního uskupení Žižkov (nejen) sobě (dříve Věci veřejné, ještě dříve Evropští demokraté Jana Kasla, a úplně nejdříve ODS), se ostře opřel do nákladů, které městská část vyčlenila letos na pořádání tradičního Žižkovského masopustu.

„Je to neuvěřitelných 1, 5 miliónů korun,“ sdělil pohoršeně Mikeska internetovému portálu Kauza 3 a rovnou částku převedl na vlastní alternativní měnu: „V  přepočtu je to jedna jitrnice na každého obyvatele Prahy 3 (75 000 obyvatel a cena jedné jitrnice cca 20 Kč.).“

Nevěda, do jaké pohromy se vlastně řítí, si Mikeska ještě přisadil: „Vedení radnice žije ve vzduchoprázdnu a neví, jaké jsou ceny za pořádání obdobných akcí v Praze.“

Masopustni pr_20.jpgJaké ceny jsou za pořádání „obdobných akcí v Praze“ také přesně nevíme. Zato ale víme, za jaké ceny pořádala radnice Žižkovský masopust v minulých dvou letech, kdy kulturu na radnici řídilo sdružení Žižkov (nejen) sobě, jehož barvy pan zastupitel hájí. Rozpočet akce byl o bezmála čtvrtinu vyšší než dnes. Přepočteno do Mikeskovy měnové soustavy – dalších 20 tisíc jitrnic navíc. A to nemluvíme o tom, kolik v loňském roce utratil Stropnický za mimořádné kulturní akce na Nákladovém nádraží Žižkov (které se shodou okolností termínově vzácně kryly s předvolební kampaní). Ty celkem daňové poplatníky vyšly na 95 000 jitrnic (1,9 milionu korun).  

V Mikeskově jitrnicovém populistickém trapasu tak celkem zapadl i jeho celkem konstruktivní návrh, že by radnice mohla na pořádání akcí jako je Masopust a Vinobraní, vypisovat výběrová řízení. I zde se však neubráníte otázce, proč se tak nedělo v nedávné době, kdy byla „u pádla“ Mikeskova Ž(n)S.

Není to ostatně v poslední době poprvé, co se Tomáš Mikeska stal pro Stropnického volební koalici hlavním aktérem blamáže. V podzimní předvolební kampani zaútočilo Ž(n)S na konkurenční ODS, že v minulosti její představitel prosazoval zbourání kašny na Jiřáku v rámci rekonstrukce tohoto náměstí. Za její zachování tehdy bojovali místní obyvatelé. Jak se následně ukázalo, byl tím představitelem ex-ódéesák Mikeska, toho času naopak horký kandidát Ž(n)S.

Mimochodem, za kontroverzní rekonstrukci Jiřáku, kterou měl ve své gesci místostarosta za Ž(n)S Ondřej Rut, chtěla tehdy radnice utratit 90 milionů korun oproti původně plánovaným 40 milionům. To je, pokud správně počítáme, celkem o 2 a půl milionu jitrnic víc. Nebo to chcete raději v jelitech?

Diskuse

Tipy na akce

Aktuality

Pokračuje rekonstrukce křižovatky Prokopova-Jeseniova

Až do 15. září budou v souvislosti s pokračováním celkové rekonstrukce a přestavby křižovatky ulic Prokopova-Rokycanova-Jeseniova probíhat v lokalitě uzavírky, omezení a změny v MHD. Zde je jejich přehled:

CzechPoint na Seifrtce od 14. 12. mimo provoz

Pokud budete potřebovat v druhé polovině prosince ověřit podpis či využít jiné služby pracoviště CzechPoint, musíte ve třetí městské části pouze do Lipanské ulice. Pracoviště v budově městské části na Seifertově ulici bude z technických důvodů do konce roku uzavřeno.

8. zasedání Zastupitelstva MČ Praha 3

Úterý 22. prosince 2015 od 15.00 hodin, Žižkovská radnice, Havlíčkovo náměstí 9, 1. patro, č. dveří 126

created by Anawe